Jump to content

srodkowy pas bezpieczenstwa-jak to dziala?

lastozzi
 Share

Recommended Posts

Forester MY05,US spec,srodkowy pas jest na suficie w bagazniku,mam tez jakies "ucho" na gorze oparcia kanapy,ale nie bardzo wiec co dalej..bede wdzieczny za wskazowki jak sie tym poslugiwac ;-).

pozdrawiam

Pas przekładasz przez to ucho na oparciu. Na pasie masz dwie klamry - końcową (mniejszą) wpinasz w zatrzask (też mniejszy) poprawej stronie siedzącego na środku pasażera. Teraz masz już klasyczny pas zamocowany w dwóch punktach, drugą klamrę (na pasie znajduje się powyżej tej pierwszej) zapinasz po lewej stronie siedzącego na środku pasażera. Żeby wysiąść, odpinasz tylko klamrę po lewej stronie, natomoiast, żeby wypiąć końcową klamrę z małego zatrzasku, trzeba użyć np kluczyka i włożyć go w małą szczelinę z boku zatrzasku (nie ma klasycznego przycisku).

Edited by spawalniczy
  • Upvote 2

Tez na poczatku u siebie dumalem, jak to dziala, tyle, ze u mnie byla taka akcja, ze te "klamry" byly schowane pod kanape. Co ja za kombinacje robilem - ten maly zatrzask probowalem polaczyc razem z pasem pasazera "bocznego" i to razem wpiac, itp... :D

...., natomoiast, żeby wypiąć końcową klamrę z małego zatrzasku, trzeba użyć np kluczyka i włożyć go w małą szczelinę z boku zatrzasku (nie ma klasycznego przycisku).

Ja z kolei utknąłem na tym, już myślałem, że to na stałe jest zamontowane... Jak kupiłem samochód to już pas był zapięty.

• 1 year later...

A ja mam pytanie czy da się jakoś odblokować pas środkowy jak się zaciął? nie wyciąga się i nie wciąga , a nie jest wyciągnięty cały bo nosidełka nie mogę podpiąć. Mogło się zepsuć najzwyczajniej...