Jump to content

3.0 czy 3.6

ferster
 Share

Recommended Posts

Powracająca co jakiś czas myśl o większym samochodzie sprowadza mnie ciągle w stronę Tribecki. Którą wersję polecacie 3.0 czy 3.6? Który z silników jest mniej problemowy, lepiej znosi Lpg i mniej pali?

Moge sie wypowiedzieć jedynie co do 3.0 , którego miałem 3 lata i był to samochód kompletnie bez problemów. Silnik nie brał oleju, chodził jak przysłowiowe złoto. Ze spaleniem tez nie było koszmaru, chyba że auto uzywane było na bardzo krótkich dystansach. Gaz mi sie nie kalkulowal z względu na kosztowną regulację zaworów. Polecam watek o gazie w H6.

Co do 3.6 nie znam, ale podobno lepszy i mniej pali. Ostatnio jednak pokazał sie watek o braniu oleju.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

generalnie 3.0 uchodzi za bardziej trwaly... 3.6 jest elastyczniejszy (lepiej ciagnie na nizszych obrotach) i podobno troszke mniej pali

natomiast mozna przeczytac rozne dziwne historie o zatarciu 3.6 (dot. Tribek MY'08-09) czy tez o duzym zuzyciu oleju w 3.6

koszt regulacji zaworow jest jadnakowo duzy w obu silnikach (choc slyszalem tez o 3.0, ktore regulacji wymagaly dopiero po ok. 100 tys. km na LPG, sprawdzenie po ok. 50 tys. km nie pokazywalo potrzeby regulacji zaworow)

poza tym, regulacja zaworow przy LPG to tylko jeden aspekt, dochodzi tez wczesniejsze zuzycie sond, katalizatorow i rur ukladu wydechowego...

A czy to nie jest tak, ze 3,6 to po prostu rozwiercone 3,0?

Jezeli tak, to ciensze scianki, a co za tym idzie, wieksza wrazliwosc na przegrzanie?

3.6 to faktycznie zupelnie inny silnik niz 3.0... chyba wiecej roznic niz wspolnych rzeczy

• 2 weeks later...