Jump to content

Regulacja zamka maski

pmlody
 Share

Recommended Posts

Jak się reguluje zamek maski?

Sprawdzałem dzisiaj olej i miałem duży problem z zatrzaśnięciem maski.

Nie zdarzyło mi się to wcześniej. Boję się, żeby nie puścił zamek w czasie jazdy :)

Zamek jest przykręcany na 2 albo 3 śruby pod klucz 12 albo 10.

Poluzuj je trochę, podnieś troszkę zamek do góry i skręć.

Btw, a rączka od otwierania maski się cofnęła??

a to już metoda prób i błędów.

Po kawałku, co milimetr :D

Ale na początku sprawdziłbym zamek, tzn wkrętakiem zamknął zamek i zobaczył, czy trzyma, bo może wkład powiedział papa

Nie no, odbojniki są na styk jak juz się zamknie w takim sensie, na tym pierwszym ząbku, na którym zostaje jak się pociągnie linkę jest już luźno... no nic, jutro zdejmę grill to zobacze dokładnie co tam się dzieje...

A to ciekawe, dzisiaj rano chciałem sprawdzić jeszcze raz odbojniki za radą eddiego, no i maska się naprawiła. Zamyka się bez problemu jak zawsze :rolleyes:

(...) A to ciekawe, dzisiaj rano chciałem sprawdzić jeszcze raz odbojniki za radą eddiego, no i maska się naprawiła. Zamyka się bez problemu jak zawsze :rolleyes:

moze cos sie zacielo w samym zamku?

mialem podobna sytuacje z niezamykajaca sie maska Beki, tylko zima... nad zamkiem jest cos w rodzaju gumowego "odbojnika", ktory na srogim mrozie jakby zwiekszyl sie / rozlazl sie... i maska nijak nie chciala sie zamknac

A cholera wie. Zamek chodzi ciężko ale płynnie. Sprężyna jest zaciupana brudem, ale to nie powinno mieć wpływu, tak czy inaczej ja wyczyszczę.

Też myślałem że to związek z temperatura ma, ale jakoś specjalnie się wczoraj nie nagrzał, ot zwykłe stanie w korkach w drodze z pracy....

Chyba trzeba dla bezpieczeństwa zainwestować w siłowniki gazowe do maski :biglol: w razie otwarcia przynajmniej kurnika nie połamie :D

No właśnie pamiętam twoje przygody stąd obawy :)

Ale póki co zamek trzyma... jutro biorę się w końcu za serwis olejowy to zdejmę grill i zobaczę co tam może nie pasować. Najwyżej w przyszłym tygodniu po pracy do niego wstąpię.

A my to się musimy w końcu spiknąć :) bo już się umawiamy od stycznia...