Jump to content

panel klimatyzacji i radio w wersji USA

peppo68
 Share

Recommended Posts

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Trepci w wersji USA (rocznik 2008) i mam pytanie. Czy jeśli wymienię panel sterowania klimatyzacją i audio na wersję europejską to zmienią się "faranhajty" na "celsjusze" a radio nagle zacznie widzieć europejskie długości fal?

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Trepci w wersji USA (rocznik 2008) i mam pytanie. Czy jeśli wymienię panel sterowania klimatyzacją i audio na wersję europejską to zmienią się "faranhajty" na "celsjusze" a radio nagle zacznie widzieć europejskie długości fal?

z radiem raczej nic nie wskorasz, natomiast mile i faranhajty mozna zamienic na km i C (bez wymiany panelu)

poszukaj w necie firm, ktore tym sie zajmuja - albo moze ktos z Forum podpowie, gdzie w Bialymstoku to mozna zalatwic (a jak nie, to podskoczysz do nas na Litwe :mrgreen: )

Kurdeczka, domyślam się, że dobrzy fachowcy potrafią zrobić cuda i poprzestawiać wszystko za odpowiednią kwotę ale czuję, że nie zrobią tego poniżej 200-300 PLN. Mam okazję kupić panel AC/audio od europejczyka za 200 PLN (dwieście) i będę wdzięczny jeśli ktoś odpowie na pytanie czy KWARC od radia jest w panelu czy też gdzieś poza panelem sterującym? Drugie pytanie: czy "coś" co jest odpowiedzialne za wyświetlanie "faranhajtów" lub "celsjuszy" jest w panelu czy też gdzieś poza panelem?

• 1 year later...

Witam

Pytanie czy jak zamienię radio US które mam aktualnie na radio EU to bedzie funkcjonować z panelem klimatyzacji który pozostanie US i czy wogóle będzie działać?

Jeden gość od elektroniki mówi że nie ma problemu i radio będzie działać  a drugi oczywiście że nie ma opcji.

• 1 month later...

jestem po zamianie radia US na EU i niestety nie wszystko działa jak powinno. Po pierwsze gniazdo 16 pin występujące w US w wersji EU jest 20 pinowe, jest tam tylko wpięte sterowanie radia z kierownicy, w wersji EU może jest jeszcze coś dołożone dlatego zmienili ilość pinów ale jeszcze tego nie wiem. Druga rzecz która nie działa to wyświetlanie na monitorze informacji o stacji radiowej oraz RDS oczywiscie jeżeli jest, tak jakby nie był podawany sygnał z radia na wyświetlacz może wystarczy zamiana pinów. Cała reszta działa i jest ok. Panel od klimy działa i wyświetla temperaturę w farenhaitach i po podpięciu panela od wersji EU  też więc pewnie aby to zmienić trzeba się dostać do jakiegoś sterownika. Gdyby miał ktoś schemat od radia panasonic w wersji EU i US będę wdzięczny za pomoc. Walczę dalej.....

• 3 months later...
  • 2 months later...