Skocz do zawartości

Brumi dyfer czy łożysko koła?


japa

Rekomendowane odpowiedzi

Hi!

Przymierzam się do odmłodzenia świeżego zakupu, czyli Legacy '94-> 2,2 manual;

Jeśli ktoś mógłby mi doradzić jak zlokalizować rzężenie dochodzące z tylnej osi, byłoby super;

pomijam już fakt, że auto kręci się na całkiem młodych oponach kumho...

W każdym razie odgłosy są zależne od obciążenia silnika, przy przyśpieszaniu cichną, przy hamowaniu silnikiem - B52; podczas wymuszania skrętów odgłosy zmieniają się, generalnie wygląda to na prawe tylne łożysko koła, ale mogę się mylić...

miał ktoś może do czynienia z amortyzatorami Magnum? Znajomy sprzedawca oferuje dobrą cenę, a KYB made in Spain - to nie brzmi zachęcająco;

Magnum - 260 PLN, KYB - 370 PLN

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co opisałeś stawiam na dyfer. Szczególnie przy zmianiającym się dźwięku na zakrętach - wtedy różnicówka "daje głos".

Jak masz podejrzenia w kwestii łożyska to rozpędź się porządnie wyłącz radyjko, nawiewy i co tam jeszcze masz ... i słuchaj. Pożesz zabrać pasażera coby obsłuchał Ci z innego punktu siedzenia. Łożyska z reguły generują wyższe tony niż dyfry.

Możesz podnieść autko złapać solidnie za koło (dół i góra) i spróbować ruszyć w tej osi. Jeżeli jest luz to będzie wyczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...; metody te są mi nieobce, krecenie kołem nienapędzanym daje 100% pewności, krecenie kołem napędzanym idzie licho (duże opory)...

a propos to podczas skretów w łożysku koła zmienia się obciążenie i zużyte łożysko zmienia dzwięki

w każdym razie dziękuję za zainteresowanie i udać sie muszę najpierw na kanał :I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie odgłosy są zależne od obciążenia silnika, przy przyśpieszaniu cichną, przy hamowaniu silnikiem - B52; podczas wymuszania skrętów odgłosy zmieniają się, generalnie wygląda to na prawe tylne łożysko koła, ale mogę się mylić...

 

 

Auto na kobyłki i posłuchac od spodu czy dyfer czy łożysko, inaczej trudno zdiagnozować. Jak zalezy od obciążenia to raczej dyfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...