Skocz do zawartości

Wpadający hamulec


wit411

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dosłownie przed chwilą chciałem pożądanie wyhamować samochód i pedał momentalnie wpadł do środka. Jechałem jakieś 140 km / h. Auto wcześniej nie było ujeżdżane, klocki i płyn były wymieniane. Tarcze ciepłe, ale nie gorąco. Pedał od awaryjnego hamowania, aż do samego domu, jakieś 500 metrów :P, cały czas wpadał.

 

PS.

 

Z innej beczki - ubyła mi szklanka oleju. Prócz dolania oleju, mam jeszcze szczególnie się czymś zmartwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dosłownie przed chwilą chciałem pożądanie wyhamować samochód i pedał momentalnie wpadł do środka. Jechałem jakieś 140 km / h. Auto wcześniej nie było ujeżdżane, klocki i płyn były wymieniane. Tarcze ciepłe, ale nie gorąco. Pedał od awaryjnego hamowania, aż do samego domu, jakieś 500 metrów , cały czas wpadał.

 

sprawdz czy Ci pompa hamulcowa nie puszcza plynu do serwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pompa miała przepuszczać płyn do serwa, to wszystko wokół styku pompy z serwem byłoby w płynie hamulcowym, możliwe, że sama pompa jest nieszczelna na sekcjach, jeżeli nie ma wycieków, obstawiałbym pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pompa miała przepuszczać płyn do serwa, to wszystko wokół styku pompy z serwem byłoby w płynie hamulcowym

niekoniecznie... pompa wchodzi w serwo i plyn bedzie wyciekal do serwa a w serwie panuje podcisnienie, czyli kazda nieszczelnosc w laczeniu pompa-serwo bedzie zasysac wszystko do wewnatrz i do dolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był wyciek, to po kilku dobrych hamowaniach już by się zapaliła kontrolka poziomu płynu tak czy siak, a o tym kolega nie napisał. A poza tym przy takich prędkościach jazda zakończyłaby się albo w rowie albo w czyimś kufrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co prawda nie Subaru , ale u mnie jak pedał wpadał powoli (nie nagle) była nieszczelność między sekcjami w pompie. Skończyło się na wymianie pompy hamulcowej. Wymiana płynu nic nie dawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa nie jest wieczna, może przepuszczać na sekcjach. A co do serwa, ktoś tu pisał, że jak pompa cieknie może płyn zasysać do serwa. Przecież serwo jest konstrukcją zamkniętą, która mechanicznie działa na pompę hamulcową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...