Skocz do zawartości

Południe Polski na rowary z 6-cio latkiem


wojto79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę w pierwszej połowie lipca wybrać się gdzieś na południe Polski z dziećmi i rowerami.

Jedno dziecko to 6-cio latek, ale radzi sobie całkiem dobrze, drugi w foteliku, więc spokojnie daje rade :biglol:

chciałbym z nimi i z żoną trochę pojeździć i pochodzić i nie mam pomysłu gdzie się wybrać. Południe, żeby trochę klimat zmienć.

Myślałem o bieszczadach, ale chyba tam wycieczki będą za długie i męczące dla starszego.

Pozdrawiam.

Kuba

Edytowane przez wojto79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam okolice jeleniej góry.

 

nawet jeśli znudzą się karkonosze i okoliczne szlaki, dość blisko jest do czech (np izery),

gdzie jest sporo dobrze przygotowanych szlaków rowerowych o różnym poziomie trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o bieszczadach, ale chyba tam wycieczki będą za długie i męczące dla starszego.

Kuba

nie wiem, o jakich wycieczkach myślisz i dokąd, ale w Bieszczadach jest niewiele szlaków rowerowych. Na terenie Parku Narodowego w ogóle jest zakaz.

 

Również polecałbym okolice Szklarskiej i Świeradowa - trasy łatwe do pokonania (w Izerskich nawet 6 latek przejedzie), piękne widoki i nawet przy gorszej pogodzie nie brniesz w błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotlina Kłodzka i cześciowo przygraniczna cześć Czech.

Zwłaszcza Czechy są przyjażnie nastawieni na rowerzystów. Np w górach Orlickich w okresie wakacji jeżdżą tzw. Orlobusy które zmęczonych rowerzystów przewożą z do kolejnych nadgranicznych miejscowośći.

http://www.sudety24.pl/aktywny_wypoczynek/rekreacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Wysową Zdrój i okolice.

 

Teren przyjazny dla rowerzystów (stosunkowo dużo niezłych dróg), ale miejscami strome górki. Praktycznie wszystkie drogi gruntowe są otwarte dla ruchu. Poza naturą i świeżym powietrzem dużo ciekawych zabytków do zwiedzania, np. mnóstwo dobrze zachowanych cerkwi, ciekawe cmentarze wojenne z I wojny światowej.

 

Dodatkowy bonus to świetne (przynajmniej z mojego punktu widzenia) wody mineralne. W samej Wysowej jest mały ale przyjemny basen kryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

Kraków rzeczywiście piękny, ale z dwoma chłopakami chcę raczej uciec z miasta i sam może też trochę odpocząć.

stanie chyba na okolice Szklarskiej. Chyba, że ktoś ma jescze jakieś pomysły :D

Pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...