Jump to content

Południe Polski na rowary z 6-cio latkiem

wojto79
 Share

Recommended Posts

Witam,

chcę w pierwszej połowie lipca wybrać się gdzieś na południe Polski z dziećmi i rowerami.

Jedno dziecko to 6-cio latek, ale radzi sobie całkiem dobrze, drugi w foteliku, więc spokojnie daje rade :biglol:

chciałbym z nimi i z żoną trochę pojeździć i pochodzić i nie mam pomysłu gdzie się wybrać. Południe, żeby trochę klimat zmienć.

Myślałem o bieszczadach, ale chyba tam wycieczki będą za długie i męczące dla starszego.

Pozdrawiam.

Kuba

Edited by wojto79

polecam okolice jeleniej góry.

nawet jeśli znudzą się karkonosze i okoliczne szlaki, dość blisko jest do czech (np izery),

gdzie jest sporo dobrze przygotowanych szlaków rowerowych o różnym poziomie trudności.

Myślałem o bieszczadach, ale chyba tam wycieczki będą za długie i męczące dla starszego.

Kuba

nie wiem, o jakich wycieczkach myślisz i dokąd, ale w Bieszczadach jest niewiele szlaków rowerowych. Na terenie Parku Narodowego w ogóle jest zakaz.

Również polecałbym okolice Szklarskiej i Świeradowa - trasy łatwe do pokonania (w Izerskich nawet 6 latek przejedzie), piękne widoki i nawet przy gorszej pogodzie nie brniesz w błocie.

Dzieki za odpowiedzi:-) Szklarska i okolice wydają sie fajną propozycją. Ktos ma jeszcze inne pomysły?

Pozdrawiam

Kuba

Kotlina Kłodzka i cześciowo przygraniczna cześć Czech.

Zwłaszcza Czechy są przyjażnie nastawieni na rowerzystów. Np w górach Orlickich w okresie wakacji jeżdżą tzw. Orlobusy które zmęczonych rowerzystów przewożą z do kolejnych nadgranicznych miejscowośći.

http://www.sudety24.pl/aktywny_wypoczynek/rekreacja/

Polecam Wysową Zdrój i okolice.

Teren przyjazny dla rowerzystów (stosunkowo dużo niezłych dróg), ale miejscami strome górki. Praktycznie wszystkie drogi gruntowe są otwarte dla ruchu. Poza naturą i świeżym powietrzem dużo ciekawych zabytków do zwiedzania, np. mnóstwo dobrze zachowanych cerkwi, ciekawe cmentarze wojenne z I wojny światowej.

Dodatkowy bonus to świetne (przynajmniej z mojego punktu widzenia) wody mineralne. W samej Wysowej jest mały ale przyjemny basen kryty.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

Kraków rzeczywiście piękny, ale z dwoma chłopakami chcę raczej uciec z miasta i sam może też trochę odpocząć.

stanie chyba na okolice Szklarskiej. Chyba, że ktoś ma jescze jakieś pomysły :D

Pozdrawiam.

Kuba