Skocz do zawartości

Grecja, okiem dziecka :)


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy potrzebuje pomocy :)

 

Mianowicie , czy moglibyście polecić jakieś miejsce , hotel , na tygodniowy urlop z rodziną . Mieliśmy leciec w tym roku na Majorkę , ale żona chce Grecję , cóż nie będe sie kłócił :P .

Priorytet to dziecko , 6 lat , czyli możliwe jak najwiecej atrakcji dla niej . Moze macie jakies adresy , czy hotele gdzie byliście i mozna to polecić .

 

Co musi być bezwarunkowo

Hotel min. 4* a w nim

Aquapark , lub zjezdzalnie wodne dla dzieci

Reszta czyli miejsce , biuro , czy inne, jest mniej istotne :)

 

Z góry dziękuje :)

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Grecji wszędzie jest super,byle nie na Riwierze Olimpijskiej.

My samolotówką bylismy kiedyś na Krecie ,tam jest spory wybór hoteli z atrakcjami,to trzeba sprawdzać konkretne oferty z biur,chyba że chcecie indywidualnie to szukać z Casamundo itp. Byliśmy w Hersonissos,to takie rozrywkowe miejsce,choć jak dla mnie to nie jest prawdziwa Grecja.

 

Na Twoim miejscu szukałbym ofert na Zakyntos,magiczna wyspa.Napewno znajdą się hotele z atrakcjami dla dzieci,ale szczegółów niestety nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , a powiedz mi jeszcze co z takim prozaicznymi rzeczami jak komary......... na Krecie wiem ze było ok , nie wiem jak na innych wyspach ale podobno na wyspie Kos jest słabo i są komary czy osy , a to naprawde moze urlop spieprzyc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem z dziećmi / 2 lata temu w tym hotelu.

 

http://www.neckerman...andy-beach.html

 

jeżeli chodzi o standard / no pupy nie urywa / ale na wakacje starczy.

 

Nie polecam Ci tego hotelu ze względu na ofertę ALL Inclusive , która ogólnie w hotelach Hellady, jest kiepska [ znając Nasze upodobania, to byś nie byl zadowolony - ja nie byłme :) ] (no chyba że oferta Premium - moze gdzies jest).

 

...ale jedno było super - animacja dla dzieci Happy Events, prowadzona również po Polsku / samemu nigdy nie zapewnisz dziecku tyle atrakcji co grupa animatorów, i nie mówię tylko o wieczornych występach - dziecko pozostawało pod opieką "animacji" praktycznie 3/4 dnia - super się przy tym bawiąc.

 

szukaj oferty z fajną, a wiem że Neckermann jest w tym dobry, animacją dla małej.

 

na Kos komarów nie widziałem, żadne robactwo nie przeszkadało - plaże fajne, bo nie ma kamorów i dzieci mogły się śmiało grzebać w piasku.... wyspa super - samochodem objedziesz ją w 1 dzień , ale bardzo urocza i super mi się podobało.

 

 

Do Turcji (Bodrum) masz rzut beretem , promy odpływają z Kos często i regularnie - polecane miejsce na jednodniową wycieczkę - może żonei coś kupisz orientalnego, nieco taniej :)

Edytowane przez carlos-wrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , a powiedz mi jeszcze co z takim prozaicznymi rzeczami jak komary......... na Krecie wiem ze było ok , nie wiem jak na innych wyspach ale podobno na wyspie Kos jest słabo i są komary czy osy , a to naprawde moze urlop spieprzyc :(

 

Na Krecie byliśmy w maju,komarów nie było wogóle.Oni chyba dookoła większych ośrodków stosują jakieś "kurtyny chemiczne" ale nie mam pewności jak to jest.

 

Polecam naprawdę wyspy jońskie,szczególnie Zakyntos-zatoka wraku,rezerwat żółwi,cudowne klify z pięknymi plażami,no i mozna objechać w pół dnia.

 

Ja mam takie przekonanie ,że wyspy Greckie i samą Grecję to należy poznawać całą po kawałku bo wszystko jest ciekawe.Dla mnie najciekawszy jest Peloponez ale tam chyba krucho z wycieczkami.My objechaliśmy sami autem,ale to dłużsa wyprawa.

 

Animacja dla dzieci fajna sprawa,choć dla mnie to zmora :angry: ale z dziećmi faktycznie spokój i dużo zabaw :)

 

PS.w tym roku wybieramy się na Lefkadę i juz nie mogę się doczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Krety. Komarów brak, pogoda super.Ten hotel widziałem jak spacerowaliśmy- http://www.booking.com/hotel/gr/lyttos-beach.en-gb.html?aid=303948;label=analipsi-4IxlPCd0mTH1Yc17%2AZLHkAS14125452981%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t2%3Aneg;sid=12a9ea780fb10a1a119e04eb0a415e1c;dcid=1

 

JA byłem w Europa Beach i polecam. Jedzenie super, czysto, fajnie. Animacje dla dzieci. Wypożyczyliśmy samochód na dwa dni i pozwiedzaliśmy trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Krety. Komarów brak, pogoda super.Ten hotel widziałem jak spacerowaliśmy- http://www.booking.c...0a415e1c;dcid=1

 

JA byłem w Europa Beach i polecam. Jedzenie super, czysto, fajnie. Animacje dla dzieci. Wypożyczyliśmy samochód na dwa dni i pozwiedzaliśmy trochę.

 

Byliście w Matali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A był ktos może na Sycylii? Żona chciałaby lecieć na jakąś wyspę grecką, może też Kretę, ja wolałbym Sycylię. Ma ktoś porównanie?

 

Byliśmy na Sycylii ok. miesiąca,cały opis(tego co pamiętałem) masz w tym wątku:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/59009-taormina/#entry1694968

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zarezerwowalem to

http://www.bluelagoongroup.com/hotel_info.php?hotel_id=1&menu_id=46

 

Mam nadzieje ze dobry wybór , choć ja osobiście do Grecji nie mam przekonania :( .

 

Choć tak naprawdę w tym wszystkim jest najważniejsza nasza pociecha , a widzę ze atrakcji na miejscu nie powinno brakować ,maja ktoś był na tej wyspie to prosze o,wskazówki co warto zobaczyć , wypożycze pewnie na cały tydzień jakieś auto , więc mobilny będę :)dzięki wszystkim za cenne uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A był ktos może na Sycylii? Żona chciałaby lecieć na jakąś wyspę grecką, może też Kretę, ja wolałbym Sycylię. Ma ktoś porównanie?

 

Byłem chyba w 2006 tu http://www.zoover.pl/wochy/sycylia/ragusa/club-med-kamarina/hotel

 

Szału nie było moim zdaniem , choć sycylie miło wspominam , na Krecie byłem rok wcześniej jako podróż poslubna :) było ok , choć hotel trafiliśmy słaby ... Już nie pamietam jaki , ale wtedy człowiek był w innych celach :);)

 

 

Cześć Carfit, kiedy lecisz na Kos ? Bo ja też tam sie wybieram. Lecę 01 czerca na tydzień. Byłem tam rok temu w innym hotelu. I było Super. Nie będziesz żałował.

 

Lecę 20.07 na tydzień , uff dodałes mi otuchy ze jest ok :) bo leci jeszcze z nami opiekunka do dziecka i jej mąż , więc nie chce wtopy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód na moje serce lejesz :) , bo niestety czasami z tymi hotelach w kurortach to bywa różnie niestety :( Nigdy co prawda nie jakoś specjalnie zlę nie trafiłem , ale np. ostatnio jak pojechaliśmy na Kanary na ROberta Kubice , to gdybym tam wziął rodzine , to totalna klapa :( . Jak byłem z kumplem to ok , najwzniejsze bylo towarzystwo , bar open all inc. i tyle ;) ale z rodzina i dzieckiem które niestety wymaga non stop jakiś nowych atrakcji , to tam bym sie nie wybrał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i nawzajem :)

 

Jest na tej wyspie jakieś Zoo , oceanarium , Aqupark , czy coś co warto zobaczyć ? Jakieś hiper plaże , czy inne rzeczy ? Nie koniecznie dla dzieci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquapark http://www.lidowaterpark.com/en. Szału nie ma, ale nasza córka (wtedy 4 lata) bawiła się dobrze cały dzień. Fajne plaże są w Zatoce Kefalos na południowym zachodzie wyspy. Kilka kilometrów od centrum Kos jest Asklepion, który warto warto zobaczyć. Rzut beretem od Kos jest tureckie Bodrum, promy codzienne kursują. To tyle co pamiętam na szybko, jak sobie coś przypomnę to dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A był ktos może na Sycylii? Żona chciałaby lecieć na jakąś wyspę grecką, może też Kretę, ja wolałbym Sycylię. Ma ktoś porównanie?

 

Byłem chyba w 2006 tu http://www.zoover.pl...-kamarina/hotel

 

Szału nie było moim zdaniem , choć sycylie miło wspominam

 

Też zdaje się byłem w tym miejscu. To jest oferta Club Medu, który jak dla mnie jest bardzo fajny, wygodny i praktycznie zawsze zapewnia odpowiedni standard i all incl (w tym sporty). Dla mnie super.

 

Carfit, co do Grecji to też mogłeś pomyśleć o Clubie. Jest nawet jakaś opieka dla dzieci, podobno dość fajna, tyle, że nie po polsku. Nie ma co prawda atrakcji typu aqua park ani innych takich. Raczej sport, dobre jedzenie i fajne drinki. :D Rozmażyłem się..... :yahoo:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i jestem mega zadowolony !!!!!! jestem tu od soboty , i jest cudnie , co mnie tu zaskakuje to atmosfera , i mega klimatyczne knajpki , tawerny , pyszne jedzenie , i pełen luz łącznie z policjantami :) . Miasto kos ( stare miasto + port ) rewelacja !!!! Taxi nie drogie , ceny normalne , o pogodzie nie wspominam ;) , wszyscy mówią po ang. , hotel bajka , szczerze mówiąc Ibiza i Majorka sie chowa w przedbiegach ! Czystość hotelu i dbanie o szczegóły 5+ .

Naprawde kryzysu tu nie widać , choć sa fajne przypadki jak taxi bez taryfikatora ( nie oszukują ) , czy w hotelu leja co chcesz i ile chcesz , gdzie np. W hiszpani wszystko rejestrują na kasach fiskalnych , tu jest dowolność :)

z punktu widzenia turysty , bajka !!!! jutro jadę na objazd wyspy , i plazy , pojutrze jadę sam na odcinki w górach , potestowac auto na zakratech i szutrze :) , mam nadzieje ze Renault Megane Cabrio da rade ;) a jak nie da to trudno , mam w końcu Full Insurance by Koper z Plejad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pozdrawiam z Grecji - a dokładniej z Krety.

Dzisiaj dotykałem oliwek, "które będziemy pić" po grudniu ;)

 

Przy okazji - może są jacyś chętni na nieruchomość na Krecie? Zarówno luksusowe mieszkania na wynajem jak i/lub kupno/budowa. To jest podobno moment na kupowanie...

Znajomi prosili o reklamowanie http://www.euroland-crete-homes.com/ - towarzystwo z coraz wyższej półki, ostatnio zakupu dokonał członek zarządu IBM.

 

Tak czy inaczej - SMACZNEGO! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kosie jeszcze nie bylismy, przecwicz temat i zdasz relacje :) . Na razie wyglada bardzo ok.

 

My za 4 tyg lecimy na rodos do atlantica aegean blue rodos http://www.tui.pl/wakacje-samolotem/blisko-i-cieplo/grecja/rodos/hotele;show,2783,club-atlantica-aegean-blue-rho14012?hotel=5519&m=h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...