Skocz do zawartości

Przednie lampy "US-spec" i badanie techniczne do dowodu


EL-Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Ponieważ sporo tu w klubie aut zza wielkiej wody, mam pytanie do ich właścicieli: Czy na przeglądzie okresowym diagnosta nie czepia się, że światła mijania świecą wam symetrycznie, a więc nie zgodnie z polskimi przepisami?

Jak sobie z tym problemem radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie z tym problemem radzicie?

 

Ja na ten przykład od razu wymieniłem na europejskie. Nie wiem czy to kwestia żarówek, jakie były w lampach US (jakieś tjuninkowe, niebieskie), czy czegoś innego, ale europejskie świecą bez porównania lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dziwnie złożyło, że przez pewien czas miałem zamontowane równolegle dwie lampy: prawa była oryginalna, EU, lewa US. No i wydawało mi się, że różnica w ich świeceniu jest niewielka (chodzi o kwestię światło/cień). Ponieważ mam możliwość korzystania z urządzeń na stacji diagnostycznej sprawdziłem to sobie na przyrządach: nawet ori lampy EU nie mają wielkiej strefy asymetrycznej - łatwo to zauważyć podjeżdżając do ściany. Poza tym te symetryczne lampy US łatwo ustawić tak, by nie oślepiały, a oświetlały prawidłową przestrzeń przed pojazdem.

Podsumowując: większość diagnostów się nie przyczepi.

Jak wsadziłem morrety, to pierwsze, co mi się rzuciło w oczy, to piękna linia światło/cień z wyraźnie zaznaczoną strefą asymetryczną.

 

możesz też pożyczyć na przegląd lampy od kolegi ;-)

I to jest największa trudność z lampami US - mają żarówki typu HB5, które mają kompletnie inne wtyczki niż H4.

Edytowane przez Qba25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie będę potrzebował "oczy" do Forestera I. Co ciekawe wg instrukcji obsługi znalezionej w necie, jest tam klasyczna żarówka H4 (55/60W)

Możliwe, ja pisałem wg własnego doświadczenia ze światłami z buga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg info jakie mi przekazali na dwoch roznych sprawdzeniach to oryginalne lampy do Forka II US po ustawieniu swieca asymetrycznie zgodnie z naszymi normami.

Tj swieca asymetrycznie ale.. i tu nie pamietam, schodkowo/skokowo (ale w normach)? (za nic sobie nie przypomne co powiedzieli.... :mellow: )

 

Osobno sprawa jest homologacja lampy....

 

pozdr

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne przeciwmgielne łatwo można wyrzeźbić w tylnej klapie - trzeba tylko pokombinwać z gniazdem żarówki 21W, i dobrać sie do wiązki idącej do klapy.

Jeśli kupię Forka I - tak właśnie zrobię. Nie podobają mi się dodatkowe lampy podwieszane pod zderzakiem, nie mówiąc o możliwości urawnia jej w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...