Skocz do zawartości

Strata mocy


Longwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem stratę mocy po wymianie felg z oponami zimowymi 195/70/15 na letnie 215/60/16 .

Zimowe na stalówkach a letnie na alumach OEM.No i kierownica jakby bardziej ciężko chodzi.

Wiem że muszę jechać po wymianie kapci na geometrię bo jakoś ciągnie na prawo, no ale ta utrata mocy?

To normalny objaw w moim forku?

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz średnicę zimowych i letnich kół. Letnie będą większe o kilka cm. To może tłumaczyć wrażenie utraty mocy. Nie wiem jak duża jest ta różnica, ale mniejsze koła pozwalają na żwawsze ruszanie. Czasem różnica jest bardzo niewielka, ale wczuty w auto kierowca ją wyłapie. Poza tym mniejsze koła dają na prędkościomierz więcej obrotów, wtedy mamy niby większą prędkość i większe przebiegi na tej samej ilości paliwa, czyli pozornie mniejsze spalanie.

Ja mam stały dystans do stacji z dobrym LPG. Nas letnich jest to równiutko 8km, a na mniejszych zimowych 8,6km. W innym aucie miałem aż 800m różnicy, na różnych oponach.

Opory przy kręceniu kierownicą będą większe przy szerokości opony 215, niż 195, bo powierzchnia styku kół z podłożem jest sporo większa. Poza tym wysokość zimówki to 70, a letniej 60, co też daje dodatkowe opory, bo 60 leży szerzej na asfalcie. To normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady bałem się że może coś padło. Chyba trzeba się przyzwyczaić jako że forka posiadam od niedawna więc i takie pytanie napisałem.

Wcześniej jeździłem vw polo, potem merivą i tych zmian i różnic nie zauważałem aż tak bardzo podczas eksploatacji tych aut.

Dziękuję jeszcze raz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...