Jump to content

Spis i galeria felg pasujących na złote brembo

Juras K
 Share

Recommended Posts

Parę lat jak przeglądam forum to nie natknąłem się na spis nazw ,rozmiarów i galerię felg pasujących pod złote Brembo !!!!

Stwórzmy taki temat- bo na pewno będzie pomocny innym zmieniający hamulec na estiajowy !!!

Teraz ja zmieniałem hamulec !! i wiem że nie jest to takie proste żeby dokonać dobrych zakupów !!

Moje felgi to INOVITE TARMAC 18x7,5 ET-48 5x100( dla pewności założony dystans 1mm !!!- bo było za blisko )

zdjcie2558.jpg

• 2 months later...
  • 2 months later...

info dla "potomnych" - na Brembulce pasuja "budzetowe" Ronal R-46 (7x17 ET40 w przypadku PCD 5x114.3 oraz 7x17 ET38 w przypadku PCD 5x100)

co wazne, jest to jedna z nielicznych felg o szerokosci 7 cali, ktora pasuje na subarowe Brembulce

p8fj.jpg

inna felga 7", pasujaca na Brembo, z ktora mialem osobista stycznosc, to Compomotive CXR (7x17 ET50)

ale jest to absolutny rarytas...

picture006rj.jpg

67svqsp.jpg

jeszcze jedna ciekawostka techniczna a propos Brembulcow (tych "czarnych", od Lanosa STI MY'08+

tak wyglada felga Enkei od STI MY'05-07 na tylnym zacisku, miesci sie, ale jest doslownie na milimetry, dobrze ze nie mialem ciezarkow od wywazania w tych miejscach...

krn1.jpg

i00f.jpg

widywalem wczesniej Lanosa STI z tymi felgami, ale nigdy nie pomyslalbym, ze przy tylnych zaciskach jest tak ciasno

jeszcze jedna ciekawostka techniczna a propos Brembulcow (tych "czarnych", od Lanosa STI MY'08+

tak wyglada felga Enkei od STI MY'05-07 na tylnym zacisku, miesci sie, ale jest doslownie na milimetry, dobrze ze nie mialem ciezarkow od wywazania w tych miejscach...

krn1.jpg

i00f.jpg

widywalem wczesniej Lanosa STI z tymi felgami, ale nigdy nie pomyslalbym, ze przy tylnych zaciskach jest tak ciasno

A to mnie zdziwiłeś - mam też takie felgi i w sedanie 2011 wchodzą bez problemu, jest jeszcze luz.

Na przód Ci weszły, skoro z tyłu miejsca jest na milimetry?

pajkk, a masz jakies foty?

z przodu wszystko ok, a z tylu roznica moze wynikac z tego, ze zacisk jest zamontowany w Tribece - przyznam sie, ze nie pomyslalem o tym (pozycja zacisku wzgledem srodkowej osi kola faktycznie moze byc ciut inna niz w Imprezie STI)