Jump to content

Problem z doładowaniem GT98

bartek eg6
 Share

Recommended Posts

Witam. Wiem ze juz bylo kilka tematow zalozonych w tej sprawie, ale w zadnym nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi na problem w przypadku, dotyczacego mojego auta.

Auto GT 98r ex.angol, wydech 2,5, cisnienie doladowania pokazywane na turbotimerze BLITZ DC II-z alarmem przy 1 bar.

Problem jest tego typu, ze po moim pierwszym konkretnym potraktowaniu auta, wyskoczyly mi bledy przeplywki oraz stukowca, a doladowanie momentami dochodzi nawet do 1.24...czasem robi boostcuty...

Przeplywka zostala wyczyszczona, blad nie wystepuje. Natomiast stukowe pojawia sie i znika.

Ale najbardziej martwi mnie to skaczace doladowanie. Raz przeładuje a raz doladowanie jest w normie czyli te 0.8... bara.

Na celownik mam wziety wastegate, czy mozliwe jest ze klapka "zawór" sie przywiesza?? moze cos z siłownikiem ?? Jak poruszam ramieniem od silownika, to przez dluzszy czas doladowanie jest w normie.

zrobilem teraz testy

na jałowym auto zimne -.65hkPa, na cieplym -.70hkPa

po wdepnieciu na 2biegu, od 3tys obrotow-auto zaladowalo 1.0hkPa, nawet troszke wiecej

natomiast jak budowalem doładowanie stopniowo to miescilo sie w normie ok.0.85

Caly Borsk przejezdzilem na 2jce z butem w podlodze i bylo ok, wczesniej takie przeladowania mialy miejsce bardzo bardzo rzadko i tylko na 4tym, 5tym biegu po naglym wcisnieniu do oporu

Edited by bartek eg6

Też miałem problem z doładowaniem, ale u mnie to nawet do 1.5 bara dochodziło i nagle spadało do 0.6 i powoli dochodziło do 0.8 więc było bardzo niestabilne. Akurat miałem w garażu ebc które zamontowałem i teraz nie mam żadnych problemów, jest stabilnie od samego początku do końca. I myślę że warto coś takiego mieć żeby dobrze kontrolować doładowanie.

Akurat miałem w garażu ebc które zamontowałem i teraz nie mam żadnych problemów, jest stabilnie od samego początku do końca. I myślę że warto coś takiego mieć żeby dobrze kontrolować doładowanie.

A nie lepiej po prostu naprawic to, co uszkodzone zamiast robic obejscia? :)