Skocz do zawartości

Wymiana xenona w Legacy 2010


rafal73

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Czy ktos z Was wymienial moze zarowke/zarnik xenona po prawej stronie w legacy 2009 (my10)?

 

Na szybko to wydaje mi sie, ze albo trzeba sie tam dostac przez nadkole od spodu, albo trzeba zdjac cala lampe, bo dekielek wydaje sie prawie dotykac do jakiejsc blachy..

 

Moze sie ktos z Was podzielic info jak to zrobic? Bede wdzieczny;)

 

Szukalem po necie tez jakis service manuali, ale nie znalazlem nic do mojego modelu:( moze ma ktos namiar?

 

Pozdr.

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aterka,

dzięki za poradnik - widać, że nie jest to takie jak wymiana "zwykłej" żarówki, choć są samochody, gdzie i tam taka wymiana wymaga demontażu połowy przodu auta... swoją drogą to samochody powinny być tak budowane, żeby dało się to zrobić "prosto" i "na każdej stacji benzynowej będąc w trasie", a nie zaczynać od zdjęcia przedniego zderzaka - :angry: niestety jak zacząłem się temu przyglądać to mi wyszło że chyba jednak tak będzie trzeba zrobić - ale jeszcze raz dzięki za wskazówkę;-)

 

Sebastian,

dokładnie - byłem w szoku!!! czego to ludzie nie wymyślą... ciekawy jestem z tym paleniem przetwornic... gościowi się spaliła od razu po podłączeniu... na szczęście jak się okazało mieszkam niedaleko tego gościa co te filmiki umieszcza i on twierdzi, ze na pewno sprzedał mi oryginał :) ;-)

 

no nic, na szczęście lampa póki co więcej świeci niż nie-świeci, więc mam czas przygotować się duchowo do tej wymiany ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

dla potomnych... po paru latach (jak widać z daty pierwszego posta) wreszcie wymieniłem  żarniki...

mogę potwierdzić po własnym doświadczeniu, że faktycznie jak w powyższym filmiku:

1. podnieść samochód - najlepiej na wysokość ok .1,2m

2. zdjąć koła przednie

3. poodpinać nadkole

4. włożyć rękę w kierunku reflektora

4.1 - zdjąć osłonę/dekiel (przekręcić)

4.2 - odpiąć prąd (przekręcić)

4.3 - odpiąć "sprężynki" trzymające żarówkę (takie same jak te co trzymają zwykłe żarówki)

4.4 - wyjąć żarówkę

 

montaż - po kolei, ale od końca ;-)

 

generalnie - nie trzeba zdejmować zderzaka, zdejmować reflektorów, itp...wszystko da się zrobić przez to nadkole...

przy czym wydaje mi się, że bez podniesienia auta konieczne by było mieć jeszcze ze 2 dodatkowe stawy na ręce ;-)

 

pozdr

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...