Skocz do zawartości

Outback 12MY z kołami 18" - Czy ma ktoś doświadczenie?


mmv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ma ktoś doświadczenie z wymianą orykinalnych kół 17" z outbacka IV na większe 18"?

Oryginalne koła to 17" 225/60, zamierzam wymienić na 18" 225/55.

Nie mogę doszukać się w specyfikacji auta czy jest to możliwe? Czy nie straci ono gwarancji? Czy auto ma homologację na inne felgi niż 17"

 

Proszę o sugestie.

|m|m|v|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenie z wymianą orykinalnych kół 17" z outbacka IV na większe 18"?

Oryginalne koła to 17" 225/60, zamierzam wymienić na 18" 225/55.

Albo chodzi o outbacka V albo o inny rozmiar 17"...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Adam12 on ma doświadczenie jeśli chodzi o koła.

 

od razu doświadczenie. :)

Przeczytałem homologacje i kombinowałem trochę z różnymi wariantami a i tak stanęło na seryjnych.

Według powyższej 18" powinny być 235/45 ( chyba dobrze pamiętam :rolleyes: ) a to trochę za niski profil.

Zmiana na 225/55/18 to różnica w okolicach 3mm także spokojnie dadzą radę. Większe różnice bywają na nowych i startych oponach.

Odnośnie gwarancji itd. to proponuję popytać w dziale after sales albo technicznym.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Adam12 on ma doświadczenie jeśli chodzi o koła.

 

od razu doświadczenie. :)

Przeczytałem homologacje i kombinowałem trochę z różnymi wariantami a i tak stanęło na seryjnych.

Według powyższej 18" powinny być 235/45 ( chyba dobrze pamiętam :rolleyes: ) a to trochę za niski profil.

Zmiana na 225/55/18 to różnica w okolicach 3mm także spokojnie dadzą radę. Większe różnice bywają na nowych i startych oponach.

Odnośnie gwarancji itd. to proponuję popytać w dziale after sales albo technicznym.

 

 

Dzięki Adam12

W niemieckim katalogu doczytałem że oferują opcję 235/55/R18, policzone wg kalkulatora daje to samo.

W DE nawet można zamowić z 8,5x19" alr to już raczej przesada.

 

MMV

Edytowane przez mmv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to się ma do homolagacji? Tam stoi napisane : 225/60/R17 na słupku też to jest wklejone, Ja chcę założyć 235/55/R18 na felgi z katalogu 7,5J R18 ET48 i wyjechać z salonu. Jestem już troszkę skołowana bo mam katalog w ręce tam napisane że mogę zamówić taką opcję ale boję się że w wypadku szkody TU powie, że brak homologacji itp. W salonie mówią że to nie problem ale oni przecież nie zmienią homologacji. A tak naprawdę nie wiem czy podany w niej rozmiar to rozmiar wzorcowy koła, czy powinne być tam wpisane wszystkie dopuszczalne rozmiary dla tego modelu, czy można się kierować zasadą +/-2% jak z kolei podpowiada mi pan u którego kupuję opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serii będzie około 14mm średnicy więcej a to już trochę jest. Problemów nie będzie tyle, że licznik będzie lekko przekłamywał.

"Lekko" byłoby przy połowie tej różnicy - tutaj dodatkowo siądzie dynamika i wzrośnie spalanie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serii będzie około 14mm średnicy więcej a to już trochę jest. Problemów nie będzie tyle, że licznik będzie lekko przekłamywał.

"Lekko" byłoby przy połowie tej różnicy - tutaj dodatkowo siądzie dynamika i wzrośnie spalanie.

 

Pozdr.

 

"lekko" miało być w cudzysłowie :)

 

Tylko jak to się ma do homolagacji? Tam stoi napisane : 225/60/R17

 

w mojej z MY10 są dwie wersje kół: 17" i 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to się ma do homolagacji? Tam stoi napisane : 225/60/R17

 

w mojej z MY10 są dwie wersje kół: 17" i 18".

 

Wgląda na to, że są dwie wersje homologacji u mnie też podany jest jeden rozmiar opon (też MY10)

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serii będzie około 14mm średnicy więcej a to już trochę jest. Problemów nie będzie tyle, że licznik będzie lekko przekłamywał.

"Lekko" byłoby przy połowie tej różnicy - tutaj dodatkowo siądzie dynamika i wzrośnie spalanie.

 

Pozdr.

 

"lekko" miało być w cudzysłowie :)

 

Tylko jak to się ma do homolagacji? Tam stoi napisane : 225/60/R17

 

w mojej z MY10 są dwie wersje kół: 17" i 18".

 

Masz to na wlecpce i w chomologacji? Jaki masz silnik 2.0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W homologacji jest 17" tak jak we wlepce na słupku, pytanie moje czy muszę mieć to 17", a jeśli zmienię felgi na inne to co? np w razie kolizji?

Rozumiem że w homologacji muszą być podane również zamienniki. Kurde, albo ja głupia jestem albo nad wyraz ostrożna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...