Jump to content

awaria tempomatu

pauluswck
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj wyskoczyła mi mogająca kontrolka CRUISE i jednoczesnie CHECK ENGINE no i tempomat nie działa. Co to może być? Padł jakiś bezpiecznik czy coś poważniejszego?

check engine, a więc jakiś błąd silnika, powoduje automatycznie miganie cruise i niedziałanie tempomatu. napraw przyczynę check engine, i powinno wrócić do normy.

pauluswck

zakładałes gaz pewnie u JAKO wiec sie nie wyglupiaj tylko wal do niego, chociaz droga sprawdzenia kodów błędu jest wlaściwa przy LPG czesto wywala bład P0410, co oznacza problem staaary jak swiat ( Secondary Air injection System Troubleshooting, czyli zbieranie sie wody w slimaku).

ciezko naprawic bo drogo i starcza na krotko, a i wywalic tego systemu to nie taka prosta sprawa. Dlatego np. Ja zakupilem urzadzenie do obslugi kompa w forku oraz programik na smartfona i raz na dwa-trzy dni kasuje i jade dalej...

tomasz p.

• 6 months later...

Pozwolę sobie odkopać temat. U mnie kolejność była inna. Wpierw zaczęła migać kontrolka tempomatu a dopiero po jakichś 30 kilometrach zapalił się "check engine"...

Nie pomogło rozpięcie aku do skasowania samego błędu. Jakieś sugestie...?