Skocz do zawartości

Co myślicie o DVD w Subaru ?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądający ostatni numer miesięcznika GT na końcu trafiłem na reklamie Radia DIN2 marki JVC model KW-AVX700 . Czyli idealne do Subaru :) Oprócz ceny przeraża mnie zostawianie tego cacka w samochodzie. Do tych rozterek dołączyły jeszcze inne. Jaka jest użyteczność odtwarzacza DVD w samochodzie. Dźwięk przestrzenny czy jest odczuwalny ? Może lepiej kupić za 4 razy mniej przenośny mini odtwarzacz DVD z LCD 7 cali i nich pasażer sobie ogląda... z boczku w słuchawkach :)

 

Co myślicie o DVD w Subaru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek 5.1 moze byc super odczuwalny ale trzeba zrobic dobra, przemyslana instalacje... Samochod jest hermetycznym pomieszczeniem, ktore swietnie sie nadaje do naglasniania (pomijajac jazde gdzie przeszkadzaja odglosy z zewnatrz). Na cene odpowiedzią jest USA - tam kupisz duzo taniej - natomiast ja od zawsze widzialem problem w kradzierzy takiego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem DVD i PS2 w Imprezie, i przez rok używałem ich pewnie ze dwa razy. Więc zostały wymontowane w ramach odchudzania samochodu. Nie brakuje mi ich zupełnie :wink: Uważam że w takim samochodzie jak Impreza nie ma miejsca na takie gadzety, co innego jakiś Escalade, Hummer czy S-Class.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że kupowanie DVD do imprezy, czy jakiegokolwiek innego samochodu, dla "dzwięku przestrzennego" jest pozbawione sensu z jednego prostego powodu: dźwięk na płytach dvd jest w przypadku DD5.1 czy nawet DTS, skompresowany, a więc jego jakość jest bez rewelacji. A gdy zakodowany jest w PCM stereo, to jakość jest taka sama, jak płyty cd.

 

A formaty dvd-audio i SACD jakoś się nie upowszechniły, czyli nadal pojemność, jaką daje format dvd, nie jest wykorzystywana w kontekście samej muzyki.

 

Co do dvd w samochodzie w kategoriach ogólnych, to uważam, że ma sens, gdy ma się gromadę dzieci, którym puszcza się film, żeby się zamknęły, albo jak się ma escalade, w którym musi być wszystko, w tym najdroższe dvd, niezależnie od tego, czy się z niego korzysta, czy nie :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, HD DVD albo Blue-ray maja juz dobry dzwiek.

 

Mhm. Licza płyt dostępnych w tym formacie: 3 :wink:.

 

Kiedyś wydałem wywrotkę kasy na topowy odtwarzacz dvd-audio. Do dziś mam tylko jedną płytę (ukazało się około 130, z czego 129 z kompletnie nijaką muzyką, i więcej już się pewnie nie ukaże), tak że za jakiś czas sprzedam ją jako białego kruka :mrgreen:.

 

Dopóki któryś z nowych formatów nie stanie się rynkowym standardem i wytwórnie nie zaczną wydawać każdego albumu zarówno na cd, jak i którymś z nowych nośników, dopóty się wstrzymam z zakupem :twisted:.

 

PS. Pomijam już to, że wątek jest o "zwykłym" dvd :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do czego uzywasz auta. Ja np. mam stacje Alpine i jestem zadowolony. Czekanie na kogos, cos, trzy i wiecej godzin w samochodzie jest naprawde nudne, a tak wlacze sobie jakis filmik czy plytke z teledyskami i juz mam jakies zajecie. W czasie jazdy filmow nie ogladam, ale za to w korku jakies panienki z teledyskow z dobra muzyka, przyjemnie umilaja czas :mrgreen:

 

PS: Intakwrx, wyczytalem w jakims watku, ze jestes z Wolsztyna, przejezdzam tamtedy bardzo czesto, jak chcesz mozemy sie spotkac i ci zademonstruje na czym to polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPrzemeq, te dwa standarty raczej napewno sie przyjma, bo w koncu do czegos musza sie przydac te duze telewizory. Sa firmy, ktore oferuja odtwarzacze obslugujace oba standarty.

 

Powiedziałbym raczej: przyjmie się jeden ze standardów. Nie wyobrażam sobie, by rynkowi (=wytwórniom) chciało się trzymać na siłę przy "swoim" standardzie. Tak czy siak, z przyczyn podanych powyżej, wolę jeszcze zaczekać - niech się pojawi parę tysięcy tytułów na którymś z nosników/obu nośnikach - dopiero wtedy będzie to moment na zakup... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt nosnika to sa sprawy groszowe, najbardziej poszkodowani beda sprzedawcy gdyz jeden film bedzie zajmowal 2 razy wiecej miejsca na polce. Co do przetrwania, ktoregos z tych dwuch standartow to bedzie to ostra walka. ZA HD DVD stoi ikilka firm, za Blue-ray tylko Sony ale oni beda go chcieli upchac do PS3 i latwo sie nie poddadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie to ostra walka

 

A no właśnie. I właśnie dlatego nie ma się co spieszyć.

 

Dla mnie to EOT na temat przyszłych standardów. A co do dzisiejszego dvd, powtórzę: nie ma sensu go montować do samochodu ze względu na "przestrzenny dźwięk" 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sam się nastawiałem na kupno Alpine z Nawigacją DVD ale doszedłem po rozum do głowy i stwierdziłem że nie ma sensu. Bo i tak ile razy będę korzystał z nawigacji a ile razy z DVD z filmem skoro prowadzę. Co innego dla pasażerów ale wydać 15k na coś z czego nie będziesz korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze DVD to fajna sprawa. Jednak 15tys za stacje Alpine ,Clarion itd nie ma sensu.Na zawody car audio nie jezdzicie wiec po co. Jako ze Subaru ma miejsce 2DIN w okolicach 3 tys na allegro i nie tylko mozna kupic stacje miedialne z DVD,TV,MP3,CD.

Nie sa to produkty najwyzsze jakosci ale do "sporadycznego" uzytkowania wystarczą, w razie czego jest gwarancja. Wg mnie to w zupelnosci wystarczy. Faktem jest ze tego typu rzeczy kusza amatorów cudzej wlasnosci,ale z tym sie trzeba liczyc. Mozna przecież przyciemnic szyby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...