Skocz do zawartości

Olej w intercoolerze


kaarolekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wyjąłem dziś intercooler i pełno oleju wszędzie w ic i wężach. Rozumiem że to już koniec turbo. Gdy kupywałem samochód mówiono mi że turbo było regenerowane ale czy w to wierzyć to nie wiem. Pytanie moje w tym czy regenerować obecne i czy wogóle się da czy odrazu szukać nowej. turbo: D04L 49377-04100 ( ps. jakiej kategori to turbo , dobre czy złe? ) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na liczniku 230 tys. Ale licznik byl chyba zmieniany wiec dokladjie nie jestem w stanie powiedziec. Co do regeneracji powiedziano mi tylko ze bylo robione nic wiecej. Weze sam teraz poczyscilem. Z jakies 2 miesiace temu mialem takie zdazenia ze przed jazda sprawdzilem olej i bylo wporzadku pozniej chwile po miescie pojezdzilem i nagle jakbym zaczal slyszec turbo. Zatrzymalem sie sprawdzam olej po 10 min ok. A tam o polowe mniej niz mialem. Raz tak tylko mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że planuje kapitalny remont w sumie już zacząłem i wsadzać raczej używke to lipa. Poza tym będę chciał dodać co nieco kucyków :)

...w sumie to też niepotrzebnie pytam o regeneracje -_-

Edytowane przez kaarolekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaarolekkk,lepeij kupić używkę w dobrym stanie,będzie taniej i dłużej posłuży.

Cybel, no wlasnie lepiej dac do regeneracji niz kupowac uzywke, bo masz gwarancje.

Kto da Ci rok gwarancji na uzywane turbo? a co jak sie rozcieknie po 3 miechach?

 

 

wracajac do tematu.

najpierw wymyj weze, ic i dolot z oleju, pojezdzij i za jakis czas sprawdz ile masz tam oleju.

 

nie kazdemu sie chce rozbierac i czyscic uklad a olej w dolocie w turbo to normalka jesli nie masz Oil Catch Tank :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaarolekkk,lepeij kupić używkę w dobrym stanie,będzie taniej i dłużej posłuży.

Cybel, no wlasnie lepiej dac do regeneracji niz kupowac uzywke, bo masz gwarancje.

Kto da Ci rok gwarancji na uzywane turbo? a co jak sie rozcieknie po 3 miechach?

komu dasz do regeneracji TD04 ?

 

olej w dolocie w turbo to normalka jesli nie masz Oil Catch Tank

zależy ile tego oleju ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, ja mam tego "oleju troszke mniej", chcac dobrac sie do czujnika spalania stukowego odkrecilem IC no i swiezy nieprzepalony olej byl na krawedzi Y pipe i laczniku IC z przepustnica ale moze ze 2ml lacznie, IC w sumie czysty ,przejmowac sie tym?, dodam ze wczoraj troche poganialismy sie z kolega po miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki cybel za czeste wyciaganie pomocnej dloni/slowa :>, w sumie moj i kolegi silnik tez gt99 ej205 chodza identycznie cicho i rowno takze uznalismy ze jest ok. Ale ja pierwszy raz ogladalem IC i przylacza imprezy turbo dlatego sie zaniepokoilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witam

nie chcę zaczynać nowego tematu bo dotyczy tego samego problemu. Mam w dolocie tyle oleju co na zdjęciach. Myślicie ze to turbina? Czy są to normalne ilości? Dodam ze kiedyś tak nie było, był jakiś osad z oleju ale raczej śladowe ilości. Auto zaczęło mi trochę kopcić po odpaleniu. Turbina to IHI VF35 

F2B21CF2-55FC-43D6-8F62-CB3178AA6150.jpeg

6BC69EF8-959F-4624-9E3E-0240BC284513.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...