Skocz do zawartości

Rok prod 2008, zakup 2007???? Dziwny temat do wyjaśnienia - Carfax


kamson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Przymierzam się do zakupu Outbacka. Po Vin-e wyskakuje mi rok 2008.OK.....z racji, iż jest to amerykaniec zamówiłem Carfax, a tam...... :blink: :

 

 

" Vehicle Information:

2008 SUBARU OUTBACK 2.5I LIMITED

STATION WAGON

2.5L H4 SFI SOHC 16V

ALL WHEEL DRIVE"

 

 

i poniżej już w pełnej historii:

 

The number of owners is estimated Owner 1

 

"Year purchased 2007 :wacko:

Type of owner Corporate

Estimated length of ownership 1 yr. 11 mo.

Owned in the following states/provinces Missouri"

 

Wystawiony przez SS 05 stycznia 2007, a kupiony 30 marca 2007. O co biega???????? Ktoś może Wie???

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci zmieniają rok modelowy z reguły w okolicy września.

 

Więc MY2008 był produkowany przez kilka miesięcy już w 2007 roku. Może się też tak zdarzyć, że sprzedany on zostanie jeszcze przed końcem roku.

 

 

Zresztą różnie w różnych krajach jest to zapisywane przy pierwszej rejestracji. U nas wpisuje się datę produkcji, więc kiedy auto kupione w danym roku, a wyprodukowane było we wcześniejszym, to wpisuje się ten wcześniejszy. Na zachodzie jest inaczej, tam do dowodu wpisuje się datę zakupu, na datę produkcji się nie patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci zmieniają rok modelowy z reguły w okolicy września. Więc MY2008 był produkowany przez kilka miesięcy już w 2007 roku. Może się też tak zdarzyć, że sprzedany on zostanie jeszcze przed końcem roku. Zresztą różnie w różnych krajach jest to zapisywane przy pierwszej rejestracji. U nas wpisuje się datę produkcji, więc kiedy auto kupione w danym roku, a wyprodukowane było we wcześniejszym, to wpisuje się ten wcześniejszy. Na zachodzie jest inaczej, tam do dowodu wpisuje się datę zakupu, na datę produkcji się nie patrzy.

 

Dokładnie.

 

Ja miałem forka 01 a w dokumentach data zakupu czyli dla szwajcarów data produkcji to styczeń 2003. I tak było w polskich dokumentach.

Forek stał dwa lata w jakimś salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie dokładnie te dane z carfaxa. Gdzie jest napisane, że to "rok 2008". Nigdzie. Jedynie w pierwszej linii napisane jest w opisie samochodu, że to "2008 outback", a więc że to outback z MY, czyli roku modelowego, 2008. Amerykanie tak opisują wszystkie samochody ("so roll roll my '83 cadillac coupe de ville" - z czego to? :-) ). Data produkcji to 2007 i może to być dowolny kwartał - wszystko zależy od tego, kiedy producent zdecyduje wprowadzić do oferty nowy model rocznikowy. Może równie dobrze w styczniu poprzedzającego roku - nie ma żadnego prawa ograniczającego to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci zmieniają rok modelowy z reguły w okolicy września.

 

Więc MY2008 był produkowany przez kilka miesięcy już w 2007 roku. Może się też tak zdarzyć, że sprzedany on zostanie jeszcze przed końcem roku.

 

 

Zresztą różnie w różnych krajach jest to zapisywane przy pierwszej rejestracji. U nas wpisuje się datę produkcji, więc kiedy auto kupione w danym roku, a wyprodukowane było we wcześniejszym, to wpisuje się ten wcześniejszy. Na zachodzie jest inaczej, tam do dowodu wpisuje się datę zakupu, na datę produkcji się nie patrzy.

 

 

Okej tylko MY08 wystawiony na sprzedaż w styczniu 2007??? Rozumiem, gdyby było to pod koniec 2007 r......a w dodatku gość zakupił go 30.03.2007. ...Ja jak na to patrze to wydaje mi się, że panowie sprowadzający ten samochód i jednocześnie sprzedający, coś pokombinowali w dok aby był to outback 2008 :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej tylko MY08 wystawiony na sprzedaż w styczniu 2007??? Rozumiem, gdyby było to pod koniec 2007 r......a w dodatku gość zakupił go 30.03.2007.

Odpowiedź na to pytanie już została udzielona:

Amerykanie tak opisują wszystkie samochody ("so roll roll my '83 cadillac coupe de ville" - z czego to? :-) ). Data produkcji to 2007 i może to być dowolny kwartał - wszystko zależy od tego, kiedy producent zdecyduje wprowadzić do oferty nowy model rocznikowy. Może równie dobrze w styczniu poprzedzającego roku - nie ma żadnego prawa ograniczającego to.

Taka data zakupu w przypadku samochodu z USA nie powinna dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w IE podaje sie date 1 rejestracji. na date produkcji sie nie patrzy.

 

na przykladzie swojego Legasia. data prod 02, data 1 rejestracji 2002 w Japonii i tutaj tez mam numer zaczynajacy sie od daty rejestracji czyli 02.

ale.

kupujac auto "nowe" z salonu w 2013r.. po przecenach z 2012r czyli rok produkcji 2012 lub nawet 2011 a numer dostajesz 131 czyli 2013r. i taka rejestracje auto ma dozywotnio i tego sie ludzie trzymaja.

 

czyli jak w Irlandii widzisz wysyp aut z numerami 131, np 131-D-201 patrzysz na auto ktore na pewno bylo wyprodukowane w 2012 lub 2011, zalezy co trzymaja na stanach w salonach.

 

zeby bylo odwrotnie czyli rok prod. 2010 a data 1 rejestracji 2009 nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...