Skocz do zawartości

Błąd 442 w MY2010 i odymienie układu EVAP - gdzie?


TP_S

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety po półrocznej walce z błedem 442, który wyskakuje mi regularnie co tankowanie muszę odymić układ oparów tzw EVAP system w celu znalezienia przecieku. Rozłożenie na części pierwsze nie wchodzi w grę - za dużo roboty. Pytanie - gdzie to mogę zrobić?

 

Tutaj kilka sugestii z forum USA

 

http://www.subaruoutback.org/forums/66-problems-maintenance/24773-p0442-code-suggestions-2.html#post619986

 

Błąd mnie doprowadza do szału, zwłaszcza na trasach, gdzie można korzystać z tempomatu, z którego nie mogę korzystać kiedy wywala mi błąd. Co dziwne - nigdy w mieście mi ten błąd nie wyskoczył. Zawsze w trasie. Błąd ciągle kasuje, ale zatrzymywanie się i tracenie 2-3 minut najzwyczajniej w świecie już mi się znudziło.

 

Będę wdzięczny za pomoc we wskazaniu zakładu, który taki odymiacz posiada.

 

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie mam takiego układu, jaki podajesz w linku, ale - jak to się mówi - mam dwie prawe ręce do roboty w autach i może uda się znaleźć jakąś nieszczelność lub źle zapiętą wtyczkę. Jeśli masz jutro lub we wtorek czas, to możemy się umówić (jestem z Łodzi) i może w przypływie dobrych mocy może uda się problem ogarnąć....

Gdyby coś - pisz P.W. do mnie tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Obecnie ja jestem właścicielem tego OBK- korek z obrazka pomaga częściowo- tzn. wg. relacji TP_S błąd pojawiał się wcześniej częściej, natomiast nadal występuje co jakiś czas i faktycznie głównie w trasie ( a to auto głównie w trasy ). Korek to jakiś z hydraulicznego sklepu jest, mam pod nim taśmę z materiału do łatwiejszego wyciągania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...