Skocz do zawartości

Zabezpieczenie bagażu - kombi


Patryk77

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Pakując się na długi weekend udało mi się wcisnąć wszystkie graty pod roletę. Podczas wakacji pewnie się nie uda.

W jaki sposób zabeczacie kabinę pasażerską, żeby żadne przedmioty nie przeleciały do przodu, gdy macie w pełni zapakowany kufer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, najbezpieczniej byłoby gdybyś zastosował roletę pionową - jest taka chyba dostępna do Legacy, ja osobiście takiej nie posiadam ale zawsze cięższe rzeczy daję możliwie nisko i blisko oparć kanapy, zagłówki mam wysunięte do góry i bagaże układam w taki sposób aby w miarę możliwości nic nie przeleciało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zastosowaniem takiego rozwiązania do mojego Legac'a

 

http://autosiatki.pl/siatki-samochodowe/

 

Wprawdzie są to siatki podłogowe bagażnika,ale może można zastosować jako siatkę grodziową. Może i jest to pewnego rodzaju improwizacja,ale przynajmniej tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję rozwiązanie może prymitywne, ale skuteczne:

Kupiłem kratkę, takie jak stosuje się, żeby pies nie przelazł z bagażnika. Jak mam w planie dłuższy wyjazd z bagażem, to stawiam tę kratkę z tyłu, opierając o tylną kanapę (tę kratkę blokuje się jak rozpórki pomiędzy dachem i podłogą) i popularnymi trytytkami przyczepiam dodatkowo do tylnych zagłówków. Przetestowane na wielu wyjazdach, sprawdza się. analogicznie stosowałem również pakując auto po dach aż do przednich foteli... W mojej imprezie kombi zmieściliśmy sprzęt na dwutygodniową wycieczkę do Rumunii dla 4 osób i psa pod namioty.

medT2%20Dog%20Guard.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze cięższe rzeczy daję możliwie nisko i blisko oparć kanapy, zagłówki mam wysunięte do góry i bagaże układam w taki sposób aby w miarę możliwości nic nie przeleciało. Pozdrawiam

Przy dzwonie jak nie drzewo to własny bagaż zabije Ciebie lub któregoś z pasażerów. No, ewentualnie okaleczy. Ja się zastanawiam nad siatką, ale rozwiązanie Qba25 najbardziej do mnie przemawia. Gdzie i za ile można takie cudo kupić? Link jakiś by się przydał.

Edytowane przez przymar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzwonie jak nie drzewo to własny bagaż zabije Ciebie lub któregoś z pasażerów.

Szczerze mówiąc przy konkretnym dzwonie bagaż jest w stanie połamać fotele od tyłu... Na pewno może pomóc właściwe rozmieszczenie bagażu - cięższe rzeczy możliwie nisko, u góry kładłem karimaty, śpiwory - rzeczy lekkie i miękkie. Oczywiście w miarę możliwości. Kratki dedykowane (przykręcane) zabezpieczają na pewno lepiej.

Linki: można wpisać w akcesoriach na allegro hasło "kratka"

 

Najtańsze i najprostsze:

http://allegro.pl/kratka-przegroda-bagazowa-dla-psa-kombi-i3209855652.html

http://allegro.pl/przegroda-bagaznika-siatka-kratka-dla-psa-mod-05-i3205005897.html

 

Tu model droższy, ale nie trzeba go mocować do podłogi i znacznie stabilniej przyczepiany jest do zagłówków;

http://allegro.pl/przegroda-dla-psa-krata-kratka-do-bagaznika-i3194555430.html

 

No i dla bezpieczeństwa zawsze można dodatkowo zabezpieczyć bagaż przyczepiając do zaczepów w podłodze. Bezpieczeństwa nigdy za wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tam, żebym był paranoikiem, ale drzewiej przy większym hamowaniu taki bagaż zza zagłówków zleciał na głowy pasażerom na głowy. Niby wtedy śmieszne, ale głupio tak ryzykować dla dodatkowej pary butów czy co kto tam wozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tam, żebym był paranoikiem, ale drzewiej przy większym hamowaniu taki bagaż zza zagłówków zleciał na głowy pasażerom na głowy. Niby wtedy śmieszne, ale głupio tak ryzykować dla dodatkowej pary butów czy co kto tam wozi.

Oczywiście, że masz rację. Nawet lekkie rzeczy, przy mocnym hamowaniu zmieniają się w niezłe pociski. Co powiedzieć o gościach, którzy wożą na tylnej półce gaśnicę, bo i takich widziałem?

 

Kratka na pewno chroni przed takimi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu model droższy, ale nie trzeba go mocować do podłogi i znacznie stabilniej przyczepiany jest do zagłówków;

http://allegro.pl/pr...3194555430.html

 

No i dla bezpieczeństwa zawsze można dodatkowo zabezpieczyć bagaż przyczepiając do zaczepów w podłodze. Bezpieczeństwa nigdy za wiele...

 

Jakoś mam wrażenie że takie coś może razem z bagażem i zagłówkami znaleźć się na główkach. To raczej nie wytrzyma uderzenia czołowego, ale generalnie to chyba nic specjalnie nie pomoże oprócz kraty mocowanej na stałe jak w samochodach przerabianych na ciężarówki. Jak miałem taką kiedyś w Vectrze, to rzeczywiście pakowałem bez strachu. Wykręciłem tylko taką blachę która była za oparciami foteli (na dole) i mogłem przewozić dłuższe przedmioty po położeniu siedzeń.

Ja też staram się pakować ciężkie na dół, na górę tylko lekkie i miękkie. Ostatnio za kratę robi mi rowerek córki, który wszędzie z nami jeździ (na dłuższe wyjazdy). Pasuje akurat jak kratka za fotelami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam wrażenie że takie coś może razem z bagażem i zagłówkami znaleźć się na główkach. To raczej nie wytrzyma uderzenia czołowego
Szczerze mówiąc przy konkretnym dzwonie bagaż jest w stanie połamać fotele od tyłu...
Nawet lekkie rzeczy, przy mocnym hamowaniu zmieniają się w niezłe pociski.
ale generalnie to chyba nic specjalnie nie pomoże oprócz kraty mocowanej na stałe jak w samochodach przerabianych na ciężarówki
Kratki dedykowane (przykręcane) zabezpieczają na pewno lepiej.

 

Generalnie

Oczywiście, że masz rację.

;)

Edytowane przez Qba25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 lat później...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 7.05.2013 o 00:00, zeroart napisał:

trumna na dach

 

Najlepsze rozwiazanie. Nie zabiera widocznosci do tylu, ktora jest istotna. Zawsze to mniej do wywalania z bagaznika w razie W. Do tego wiecej litrow i auto rowniej siada do ziemi. Aczkolwiek predkosc przelotowa zostaje troche ograniczona a spalanie idzie w gore. Dla mnie zalety trumny sa o wiele wieksze od jej wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...