Skocz do zawartości

Nowy Forester 2013 - opinie ktoś kupił i jeździ ?


phagen

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o jakieś opinie na temat nowego Forestera w praktyce - kto kupił w jakiej konfiguracji, wrażenia, zalety no i wady samochodu, czy problem ze sprzęgłem został rozwiązany z poprzednich modeli Forester i Legacy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o jakieś opinie na temat nowego Forestera w praktyce - kto kupił w jakiej konfiguracji, wrażenia, zalety no i wady samochodu, czy problem ze sprzęgłem został rozwiązany z poprzednich modeli Forester i Legacy ?

 

A może wybrałbyś się na jazdę próbną? Problem ze sprzęgłem? Naoglądałeś się TVN-u. W Polsce chyba jeszcze nikt nie odebrał? Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka sztuk po kraju już jeździ.Nawet jeden odbył dość długą drogę przez bezdroża Rumunii.

o nowym najlepiej poczytać wrażenia na wątku "NOWY FORESTER" Jest kilka dłuższych i dokładnych opisów,

Edytowane przez limeryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wybrałbyś się na jazdę próbną? Problem ze sprzęgłem? Naoglądałeś się TVN-u. W Polsce chyba jeszcze nikt nie odebrał? Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę.

 

Problemy ze sprzęgłem były opisane na jednym z portali związanych z Agorą - GW dość wiarygodnie, dotyczą nie tylko Subaru Forester i Legacy, także kilku innych marek.

 

Co do samochodów to ponoć było duże zainteresowanie, także kilka na pewno się sprzedało, pytanie czy właściciele piszą na forum i są gotowi podzielić się opiniami. Samochody demonstracyjne faktycznie są w salonach, jazda próbna jednak wszystkiego nie odda, trzeba przejechać minimum ten tysiąc kilometrów, żeby wyrobić sobie jakieś zdanie, nie zawsze dają też wjechać nawet w lekki teren, jakieś polne drogi.

 

W zasadzie myślałem o XV, ale różnica w cenie pomiędzy wypasionym XV a Foresterem nawet w dobrej opcji nie jest taka duża, różnica w spalaniu też, a samochód o wiele bardziej pakowny, ponoć lepiej sobie radzi na autostradzie i można jechać nawet te 120-150 km/h bez obaw jak normalnym kombi klasy średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@phagen, jest już jeden watek na ten tamta i nie ma sensu ich mnożyć. Fakt ze znajdziesz tam sporo malo obiektywnych wypowiedzi malkontentów ale z czasem poznasz, kto tylko marudzi

 

Nowy Forester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nowym najlepiej poczytać wrażenia na wątku "NOWY FORESTER" Jest kilka dłuższych i dokładnych opisów,

 

Faktycznie jest taki wątek ale poleciał w dół, ostatni wpis już jakiś czas temu i chyba nikt z piszących nie nabył jeszcze wtedy nowego Forestera, opinie ciekawe, aczkolwiek liczę na to, że odezwie się ktoś kto nabył Forestera i jeździ już choćby miesiąc ( ostatni wpis z listopada, więc pewno nikt z piszących nawet nie widział nowego Forestera dostępnego od początku roku fizycznie w salonach ).

 

Z testów podoba mi się ten po germańsku.

 

Nie do końca jednak potrafię uzasadnić, że potrzebuje tak dużego samochodu, a wrażenie zrobiła na mnie ostatnio np Mazda CX-5, która w przeciwieństwie do Subaru uwodzi wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu ich mnożyć.

 

Nie było to moim zamiarem, nie mniej myślałem, że wątek o nowym Foresterze będzie w dziale o Foresterze, teraz widzę, że są już z moim co najmniej trzy. :(

 

Co zrobić z wątkiem pozostawiam moderatorowi, przepraszam ale forum strasznie rozbudowane, łatwo mnie nowemu się pogubić.

Edytowane przez phagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 2 nowe forki odbyły podróż po Rumunii ;) Jako obserwator mogę jedynie powiedzieć, że w terenie zachowywały się rewelacyjnie. Oba miały przekładnię CVT (inna niż ta ładowana do Outbacka) do której nastawiony byłem sceptycznie, ale po tym co widziałem nie mam wątpliwości, to bardzo dobra skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy forumowicze

Jestem od miesaca szczesliwym posiadaczem nowego forka w dieslu wersja sport. Wczesniej mialem rav 4 jak dla mnie to kolosalny przeskok. Auto prowadzi sie bardzo pewnie, dynamika i charakterystyka silnika zadawalajaca, spalanie w miescie ksztaltuje sie na przyzwoitym poziomie 8 litrow auto jeszcze nie dotarte. Ostatnio bylem w trasie na do Austrii 5 osob bagaznik po dach a na dachu box z 9 parami nart spalanie rowne 8 litrow przy predkosciach 140 160 przy nizszych predkosciach o 1 do 1,5 litra mniej

Przestrzen w srodku, ergonomia i wygoda podrozowania wpelni satysfakcjonujaca.

Wyposazenie i wykonczenie jak dla mnie na 5, audio H&K rewelacja.

Wwczesniej rozwazalem xc60 lub x3 ale teraz wiem ze dobrze wybralem dawno nie bylem tak zadowolony z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forka w dieslu wersja sport.
:facepalm: ale się porobiło. myślałem, że cokowiek dali z sti jak to miału poprzednie TS na rynek rosyjski. nawet otworzyłem zestaw akcesoriów - graciarni z STI tam nie ma... no cóż, cywilizacja chyba stale zagościła do FHI

btw, dlaczego nie ma manuala w 2.0xt?

 

pozdrawiam

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, dlaczego nie ma manuala w 2.0xt?

 

pozdrawiam

bo byś sprzęgło spalił :P

 

A jeździć - jeżdżą. Wczoraj po południu widziałam jednego w kolorze ciemnowiśniowym/czarnym? wyjeżdżającego z półwyspu między Chałupami a Kuźnicą. Modelu nie powiem - mijany od przodu. Ale rejestracja zdecydowanie nie pomorska.

Edytowane przez Francisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam! Mam go od 3 miesięcy. Moja wersja to benzyniak 2.0 exclusiv. Na razie jestem zadowolona. Bardzo wygodny. Fajnie się prowadzi. Pozytywne. zaskoczenie co do spalania, myślałam że będzie palił więcej.Pobieżnie czytając wątek widziałam że ktoś wspomniał o mazdzie cx5. Też się zastanawiałam ale wcześniej miałam nowa mazde3, uwiodla nas swoim wyglądem :-) też byłam zadowolona z jakości ale miała bardzo miękka blachę przez to przy ciasnym parkowaniu pod szkoła przy odworzeniu dzieci zaraz miała pełno wgniotkow od drzwi "sąsiadów". Po drugie sporo paliła a po trzecie po poltorarocznym szczęśliwym użytkowaniu ukradli mi ją :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam go od 3 miesięcy. Moja wersja to benzyniak 2.0 exclusiv.
Cześć, po pierwsze gratuluję zakupu. My z żoną kupimy też wersję 2.0i exclusive.

Małe pytanko: czy jesteś zadowolona z opon w które jest obuty Twój Forek?

W necie różne są opinie, a na Forum na razie dominuje wersja 'platinum' którą wyposażono w inne gumy. Jakie są twoje wrażenia? 3 miechy to już troszkę jest.

PS - przyklej świnkę na autko!

 

A przy okazji @@a.swider, wątek o nowym Forku jest tu:

http://www.forum.sub...75#entry1881398

Pozdro

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kilka miesięcy mam Forestera 2,5 Touring z USA z przekładnią CVT. Przejechane jakieś 10 tys. km. Średnie spalanie do 10 l/100 km, w trasie poniżej 8 nawet. Także jest dobrze. Dynamika ok. Poprzednio miałem Suzuki XL7 V6, silnik 3.6l/270 kM i nie widzę dużych róznic w dynamice i wyprzedzaniu. W spalaniu owszem.

Auto ciche, wygodne, bardzo praktyczne na co dzień.

To moje pierwsze subaru i póki co polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...