Skocz do zawartości

Poziom oleju WRX MY03


adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem dziś sprawdzić poziom oleju i zostałem niemiło zaskoczony :blink:

 

Samochód stał w garażu całą noc, rano sprawdzam poziom, a tu susza i to sporo poniżej minimum. Myślę sobie niemożliwe, odpaliłem, popracował 2 - 3 min, czekam ok. 10 min i sprawdzam ponownie, to samo. Ostatnia wymiana oleju ok. 5000 km temu (Castrol Edge 5W30), jazda raczej bez szaleństw. Pobiegłem na stację i zrobiłem ok. 0,5l dolewki, sprawdziłem poziom i akurat 1/2 min/max. Pojechałem w krótką trasę ~40-50 km, odczekałem ponownie 10 min, sprawdzam... a tu na bagniecie prawie max!

 

Czy ktoś miał taki przypadek?! Czym to może być spowodowane? :ph34r:

 

 

Pozdrawiam :bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cybel

Hmm.. na zimnym rano było poniżej min. Dolane 0,5l i po powrocie z trasy na ciepłym prawie max. Czyli na logikę, rano jak zejdę i sprawdzę na zimnym znowu to powinno być "w sam raz" czyli 1/2.

 

@antikos

Sprawdzałem na obu stronach ;-) Przy normalnym umieszczeniu bagnetu na tej z oznaczeniami było 1-2mm pod max na "tylnej" nawet odrobinę ponad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak masz suchy bagnet to nie odpalaj auta ....

Po drugie co znaczy spokojna jazda ???

Po trzecie sprawdzaj olej raz na miech i po każdym popisywaniu się lub upalaniu.

Po trzecie zmień olej na coś innego niż Kastrol... lej 15W50 - Full Syntetyk.

Od stanu minimum do max w Subaru WRX 2001-2005 to ok 0,5 L oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stanu minimum do max w Subaru WRX 2001-2005 to ok 0,5 L oleju

1 Litr ;)

 

PS. zwróć uwagę na stronę bagnetu, na której sprawdzasz olej, ustaw go "konewką w Twoją stronę" nie "do góry norami". Bagnet wchodzi do miski pod kątem i stan oleju na jego ściankach może być różny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie sprawdzaj olej raz na miech i po każdym popisywaniu się lub upalaniu.

Hmmm raz na miesiac, to chyba przy jeździe co niedziela do koscioła. Wg manuala Subaru, zalecane jest sprawdzanie poziomu oleju przy każdym tankowaniu.

 

Po trzecie zmień olej na coś innego niż Kastrol... lej 15W50 - Full Syntetyk.

 

Motul 300V, albo Milers, o 'gestości' 5w40 w zupełności mu wystarczy.

 

Adrian raczej zacznij obserwowac dosc dokladnie poziom oleju. Bo tak szybko znikajacy olej nie wrozy niczego dobrego.

 

 

Edytowane przez Tranquilizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnet w subarowym boxerze to mało miarodajne stworzenie. Wystarczy niewielka pochyłość, a wskazania mogą się zmienić diametralnie.

A olej 15W50 do codziennej jazdy... to chyba dla kogoś, kto musi sobie na dzielni status podnosić chwaląc się "rajdową furą", a zimą odpala samochód w nausznikach i nie słyszy błagania o smarowanie dobiegającego z silnika.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi Panowie.

 

Zakładam, że wszystkie sprawdzenia kiedy olej był poniżej min były zrobione jednak na nierównościach.

Będę obserwował dalej, ale jeśli drobna pochyłość powoduje takie różnice to już sam nie wiem w co wierzyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwował dalej, ale jeśli drobna pochyłość powoduje takie różnice to już sam nie wiem w co wierzyć :(

 

Dlatego sprawdzaj olej co tankowanie. Szybciej wylapiesz jego ubytek i staraj sie nie dopuścić, aby jego poziom spadł poniżej połowy międzi L a F.

 

Brzmi to paranoidalnie, ale ja to przypłaciłem obrotem panewki i remontem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie.... zaraz przyjda magicy i Ci wmowia ze to poprzez zalany Castrol masz niski stan i musisz remontowac silnik... :evil2: :evil2: :evil2: :evil2:

 

sprawdzę na zimnym znowu to powinno być "w sam raz" czyli 1/2.

 

w sam raz to na gornej dziurce czyli max .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Zelazny,w dobrej kondycji,tyle co przed mapą.Mówimy oczywiście o serii.

Jedynie podczas upalania może trochę więcej łyknąć,ale to zrobi również totalna seria.

No jasne, dzięki :)

 

A seryjny ile bierze? Bo ostatnio jakoś dziwne mi te pomiary wychodziły, ale to chyba przez spadek terenu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A seryjny ile bierze? Bo ostatnio jakoś dziwne mi te pomiary wychodziły, ale to chyba przez spadek terenu

A tu to nie wiem.Nigdy serią nie jeździłem. :P;)

W dobrej kondycji motorek może nie pobierać oleju wcale,lub niewielkie ilości,w granicach 1litra od wymiany do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ile zmapowany WRX powinien brać oleju? Tak orientacyjnie się pytam.

Mój od wymiany do wymiany (ok 5 tyś km) bierze z 0.3 l chociaż dolewam więcej niż 0.3 + dwie rolki ręczników papierowych ale to już kwestia małej olejowej psychozy :biglol: Olej Millers CFS Nano 5W40

 

Adrian najdokładniejszy pomiar osiągniesz gdy bo dobrym rozgrzeniu oleju (z 30 min jazdy) zatrzymasz auto na płaskim wyciągniesz bagnet i rano suchy włożysz i zmierzysz (oczywiście konewką w dobrą stronę). Nie rób pomiarów gdy odpalisz auto na 2 minuty i zgasisz bo będziesz wtedy na pewno miał mało na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...