Skocz do zawartości

Impreza GT dławi się przy 4000obr/min zapieczone kierownice spalin?


maciekv8

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od kilku dni jestem szczęśliwym właścicielem Imprezy GT 2000 rok.

W sumie nie wiem czemu szczęśliwym, bo auto jak na razie nic nie jedzie :)

 

Ale do rzeczy.

 

Impreza bardzo wolno wkręca się na obroty i przy 4000obrotów całkiem się zatrzymuje.

 

Wczoraj obadałem dokładnie to co potrafiłem.

Ciśnienie paliwa za filtrem 2,5-3bar więc myślę, że ok.

Podciśnienie w kolektorze dolotowym na jałowym biegu -0,55 do -0,6 bara więc wygląda też ok.

 

Mapsensor pomierzony miernikiem i wartości po stacyjce 2,5v po odpaleniu 1,2v czyli sensowne.

 

Za to po całym dniu poszukiwań odkryłem, że nie chodzi sztanga od kierowic spalin w turbinie.

 

I teraz pytanie czy możliwe jest, że takie objawy wynikają z tego właśnie, że kierownice spalin w turbinie są cały czas w tej samej pozycji czyli prawdopodnie pompują cały czas na maxa przez co ECU wykrywa przeładowanie i hamuje mi motor na 4000obr?

 

Dodam, że diagnostycznie ściągnąłem intercooler i silnik zasysając z powietrza wkręca się na obroty normalnie- tylko wiadomo bez doładowania :)

 

Proszę o Wasze opinie na temat mojej usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozruszałem ją do tego stopnia, że da się ją ruszyć kombinerkami, ale bardzo ciężko chodzi. Mimo tego po odpaleniu dalej nie lata. Może gruszka uszkodzona?? A myślisz, że taka usterka może powodować opisane objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment, jaka kierownica spalin? toc tam tylko jest WG.. sciągnij wezyk od podcisnienia który wpięty jest do gruszki i kapnij troche dosc rzadkiej oliwy i próbuj rozruszac, ew spróbuj sciągnac wezyk i delikaynie przejedz sie, zobacz czy sie cos zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapytaj w ASO, zupelnie powaznie - cena nie powala jakos mocno, a nowa przeplywka bedzie w tym modelu najlepszym rozwiazaniem.

 

Po długich poszukiwaniach ustaliłem, że jest to prawdopodobnie ta sama przepływka co w GTku o numerze 22794AA010

 

Czy to możliwe?

 

Firma specxpl sprzedaje takie przepływki na allegro za 419zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...