Skocz do zawartości

Turbo timer i alarm QX-007


non

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem wszystko na ten temat tu na forum i na innych forach angielskich i nadal nie potrafię rozwiązać tego problemu.

 

Po zainstalowaniu turbotimera, w czasie gdy zlicza do 0 po naciśnięciu pilota od alarmu drzwi się zamykają ale alarm nie uzbraja. Drzwi się otwierają jak silnik się wyłącza i alarm jest nadal wyłączony. Czyli nie można zostawić auta jak działa TT.

 

1/ Wyłączyłem w funkcjach alarmu zamykanie drzwi ze stacyjki bo było włączone więc myślałem, że jak wyłącza się zapłon to centralny zamek dostaje impuls do otwarcia.

2/ Nad bezpiecznikami jest moduł centralnego zamka (biała puszka po której odpięciu zamykanie drzwi nie działa) ale nie ma w nim słynnego ciemnozielonego kabla z czarnym paskiem który należy przeciąć w/g tego co wyczytałem. Jest tylko jasnozielony a cała kostka wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciach z instrukcjami co i jak przeciąć.

 

Mam typowy dla Subaru alarm więc wydaje mi się, że mój problem już ktoś przerabiał i rozwiązał. Doradzi ktoś coś? Wywalenie TT nie wchodzi w grę :D Wiem po co go kupiłem i chcę go mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tyle tylko że w GT-ku.

 

2/ Nad bezpiecznikami jest moduł centralnego zamka (biała puszka po której odpięciu zamykanie drzwi nie działa) ale nie ma w nim słynnego ciemnozielonego kabla z czarnym paskiem który należy przeciąć w/g tego co wyczytałem. Jest tylko jasnozielony a cała kostka wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciach z instrukcjami co i jak przeciąć.

 

Możesz podrzucić jakieś info gdzie znajdę instrukcję ze zdjęciami? Znalazłem temat na forum ale niestety bez zdjęć i nie wiem czy dobrze rozkminiam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alam nie uzbroi sie do puki "zapłon" jest właczony a podczas działanie TT zapołon jest właczony. Tak jak kolega pisze w tej białej puszcze trzeba odbicac pare kabli ale przestanie działac ogrzewanie tylnej szyby...

Edytowane przez Solskier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowany TT, alarm się uzbraja jak samochód pracuje, ogrzewanie tylnej szyby też działa :D. Zrobili mi to w Zalesiu i od ponad roku wszystko działa super, jak coś to dam namiar na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały się edukuję. Jutro sprawdzę czy mam podpięty alarm pod ACC, bo jeżeli nie to to go pewnie blokuje przed uzbrajaniem.

 

Ale i tak będę wdzięczny za PW z adresem. W sumie to chciałem nie tyle zaoszczędzić co się pobawić i zrobić coś sam. Nie spodziewałem się takiego problemu na koniec. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Nie mogłem sam tego rozgryźć wiec pojechałem do alarmowca i niestety na moim "starym" alarmie nie działało (sprawdzaliśmy w najróżniejszych kombinacjach). Oczywiście zamknięcie pilotem w kluczyku działało ale ja chciałem mieć alarm.

Niestety, zmuszony byłem do założenia nowego alarmu, który był "kompatybilny" z TT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odświeżę wątek....u mnie w bueye 2001 WRX jest tak że po przekręceniu kluczyka na ON drzwi się zamykają, później podczas kręcenia rozrusznikiem otwierają się a po odpaleniu silnika znowu się zamykają :angry:  jak to można całkowicie wyłączyć????

dodam że mam alarm ale nie wiem czy fabryczny i nie mogę namierzyć centralki tego alarmu, turbotimer blitzz też jest i działa poprawnie z centralnym zamkiem i alarmem

Edytowane przez piotrek_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...