Skocz do zawartości

jakie opony 215/45/17 do wrx?


Krzysztof Sularz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

prosze o wszelkie wypowiedzi na temat

dunlop sp sport max

dunlop sp sport max tt

hankook ventus v12 evo

toyo proxes t1r

toyo proxes t1 sport

oraz innych , co polecacie i czego nie polecacie?

szukam opony która bedzie sie dobrze trzymać i nie ,,zejdzie ,, za szybko interesuje mnie komplet do 1600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem kupione na oponeo Pirelli P0Nero w tym rozmiarze - były w promocji (439zł). Założone w kompatybilnym serwisie w Nowym Targu. Opony mi znane, ponieważ jeżdziłem na nich w poprzednim 180cio konnym aucie. Na ulicę - obok Potenzy S001 - według mnie 2ga najlepsza guma UHP. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Toyo Proxes T1R i opona bardzo dobrze trzyma w zakrętach. Nie szuki a komplet kupiłem gdzieś na necie za nie całe 1600 o rozmiarze 225/45R17. Jedynym problemem tej gumy jest to że wyrzuca czasem z kolein i podczas wyprzedzania auto pływa na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45R17. Jedynym problemem tej gumy jest to że wyrzuca czasem z kolein i podczas wyprzedzania auto pływa na nich.

I moze to byc spory problem, a co za tym idzie kwestia bezpieczeństwa. Po rozmowie z bardziej doświadczonymi userami ...

 

.. @ wrx 03 wziąłem 215/45/17 - mimo że rozmiar mało popularny, ww. efektu nie ma. Kupiłem Toyo Proxes NE2. Polecam. I spełnia założony budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica pomiedzy p zero nero a p zero nero xl??

xl przypadkiem nie oznacza wzmocnionej scianki bocznej?

 

toyo jak sprawują sie na mokrej nawierzchni ??

bardzo dobrze, zdecydowanie lepiej niz pirelli p6000 które kiedyś miałem i które ślizgały się zdrowo na deszczu.

 

ogólnie toyo są głośną oponą (przynajmniej u mnie), ale coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich byś nie kupił w cenie 400 wzwyż to do jeżdżenia po "cywilnemu" się będą nadawały idealnie. A jeżeli masz zamiar okazjonalnie jeździć na tor to odradzam toyo proxes i dunlop sp sport max zetrzesz je po 5 godzinach... Bardzo dobre są Bridgestone Potenzy RE050 i RE070 ale cena wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Toyo Proxes t1R są bardzo dobre na suchej nawierzchni, jednakże na mokrej potrafią być bardzo nieprzewidywalne.. Miałem takie w poprzednim aucie (MX5) i bardzo niemiło zaskoczyły mnie na deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
uniroyal rainsport 3

 

do mojej żony audi a3 założyłem 2 sezony temu naprawdę fajna oponka nie ściera się szybko może cicha aż tak nie jest ale autko się dobrze prowadzi na tej oponce

 

 

 

hankook ventus v12 evo

 

mam obecnie na (letnim zestawie) subaru bardzo fajna oponka

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proxes T1R to moim zdaniem bubel który chyba wypromował się tylko na F&F:P  Miałem nowe jeden sezon, potem sprzedałem bo mi kompletnie nie pasowały ani na mokro ani sucho. Adrenaline RE002 - te były następne i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...