Skocz do zawartości

Outback diesel CVT


ten_Typ_tak_ma

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak Ci to wyszło ? Ile w De kosztuje dodatkowa gwarancja do 5 lat i 160k km ?

 

Potraktuj to jako zabawę, tym bardziej, że w moje kalkulacje prawdopodobnie wkradł się drobny błąd. Nie uwzględniłem wpływu współczynnika przyrostu naturalnego marabuta afrykańskiego (Leptoptilos crumeniferus) we wschodnim Gabonie na kurs jena, za co wszystkich przepraszam.

 

Na pytania o 5 letniej gwarancji i wszelkie inne odpowiem lada dzień (jak na stronce SIP ukaże się cennik). Ciekawi mnie jak inni typują cenę. Spróbujecie? Wkrótce zobaczymy ile jest wart typ Typa. W razie czego mam alibi - te cholerne marabuty.

 

Z tego co czytałem to zarówno w Forku XT jak i 2.0D CVT jest właśnie wzmocnione żeby wytrzymać 350Nm więc powinno być ok :)

 

Forek XT ma podobno trochę słabszą (mniejszą) CVT niż OBK 2,0 D. Jeżeli w Niemczech dają 5 lat gwarancji, to powinno być dobrze. W USA e sprzedaje się niewielkie ilości Outbacków manuali i jakoś nie słychać o awariach CVT. Bądźmy więc dobrej myśli...

 

kilka dni temu podpisałem z "Subaru A. Koper" (dziękuję za pomoc i cierpliwość p. Piotrowi!) umowę na tego OBK... :-) Pozdrawiam, Tomek

 

To ja dziękuję Panie Tomku :)

 

Z tego wniosek, że cena już jest znana, tylko trzymana w tajemnicy...

 

Tak bez jazdy próbnej???. A może TA strona nie jest aktualizowana?

 

http://www.subaru.pl/docs/demo.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

(jak na stronce SIP ukaże się cennik)

 

Taki cennik już jest dostępny. Nie ma w nim co prawda wersji OBK SBD z CVT ale nie należy się spodziewać większych zmian.

Mnie zdziwiło jedno OBK SBD CVT w wersji Comfort kosztuje w Niemczech 46k euro. Nawet jeśli odejmiemy opłatę za dwa dodatkowe lata gwarancji ( w PL jest to ok. 4.000 pln ) to mamy 45k euro.

Tanio to to nie jest. Zwłaszcza, że w Niemczech zawsze było taniej niż u nas ze względu na podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci to wyszło ? Ile w De kosztuje dodatkowa gwarancja do 5 lat i 160k km ?

 

Potraktuj to jako zabawę, tym bardziej, że w moje kalkulacje prawdopodobnie wkradł się drobny błąd. Nie uwzględniłem wpływu współczynnika przyrostu naturalnego marabuta afrykańskiego (Leptoptilos crumeniferus) we wschodnim Gabonie na kurs jena, za co wszystkich przepraszam.

 

Na pytania o 5 letniej gwarancji i wszelkie inne odpowiem lada dzień (jak na stronce SIP ukaże się cennik). Ciekawi mnie jak inni typują cenę. Spróbujecie? Wkrótce zobaczymy ile jest wart typ Typa. W razie czego mam alibi - te cholerne marabuty.

 

Z tego co czytałem to zarówno w Forku XT jak i 2.0D CVT jest właśnie wzmocnione żeby wytrzymać 350Nm więc powinno być ok :)

 

Forek XT ma podobno trochę słabszą (mniejszą) CVT niż OBK 2,0 D. Jeżeli w Niemczech dają 5 lat gwarancji, to powinno być dobrze. W USA e sprzedaje się niewielkie ilości Outbacków manuali i jakoś nie słychać o awariach CVT. Bądźmy więc dobrej myśli...

 

kilka dni temu podpisałem z "Subaru A. Koper" (dziękuję za pomoc i cierpliwość p. Piotrowi!) umowę na tego OBK... :-) Pozdrawiam, Tomek

 

To ja dziękuję Panie Tomku :)

 

Z tego wniosek, że cena już jest znana, tylko trzymana w tajemnicy...

 

Tak bez jazdy próbnej???. A może TA strona nie jest aktualizowana?

 

http://www.subaru.pl/docs/demo.pdf

 

Ceny poznaliśmy w dniu dzisiejszym. Pierwsze egzemplarze modelu Outback 2.0D ze skrzynią Lineartronic zostaną sprowadzone w drugiej połowie maja. Ceny w EURO prezentują się następująco:

 

13 LEG O 2D C RA TRE 35 500,00

 

13 LEG O 2D C PA 000 36 500,00

 

13 LEG O 2D C RA 000 37 500,00

 

13 LEG O 2D C RC 000 39 500,00

 

13 LEG O 2D C RC NAV 42 500,00

 

„oferta premierowa”- Będzie ona obowiązywała od dnia dzisiejszego począwszy tj. 07.05.2013. do 30.06.2013 - polega ona na obniżeniu powyższych cen o kwotę 2000 euro co spowoduje zrównanie cen Outbacka ze skrzynią Lineartronic do poziomu cen Outbacka z manualną skrzynią biegów! Istotnym jest fakt, że w tym okresie wystarczy zamówić samochód, a realizacja zamówienia w zależności od dostępności, maj bądź nawet koniec roku. Warunkiem jest wpłata zadatku w wysokości 10% wartości początkowej zamówienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ceny poznaliśmy w dniu dzisiejszym. Pierwsze egzemplarze modelu Outback 2.0D ze skrzynią Lineartronic zostaną sprowadzone w drugiej połowie maja. Ceny w EURO prezentują się następująco:

 

13 LEG O 2D C RA TRE 35 500,00

 

13 LEG O 2D C PA 000 36 500,00

 

13 LEG O 2D C RA 000 37 500,00

 

13 LEG O 2D C RC 000 39 500,00

 

13 LEG O 2D C RC NAV 42 500,00

 

„oferta premierowa”- Będzie ona obowiązywała od dnia dzisiejszego począwszy tj. 07.05.2013. do 30.06.2013 - polega ona na obniżeniu powyższych cen o kwotę 2000 euro co spowoduje zrównanie cen Outbacka ze skrzynią Lineartronic do poziomu cen Outbacka z manualną skrzynią biegów! Istotnym jest fakt, że w tym okresie wystarczy zamówić samochód, a realizacja zamówienia w zależności od dostępności, maj bądź nawet koniec roku. Warunkiem jest wpłata zadatku w wysokości 10% wartości początkowej zamówienia.

 

Pozdrawiam

 

Konkretny Facet. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, Raju.

 

Tak bez jazdy próbnej???.

 

a czemu nie ? Ja obecnego tak kupowałem :)

 

Podziwiam, zdroszczę i wiem czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego też bez jazdy próbnej... Choć nie do końca - jechałem OBK w manualu i Foresterem 2,5 z CVT. I na tej podstawie stwierdziłem (to moje pierwsze Subaru), że OBK diesel z CVT będzie super :-))) Dodam, że przesiadam się z audi A6 quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego też bez jazdy próbnej... Choć nie do końca - jechałem OBK w manualu i Foresterem 2,5 z CVT. I na tej podstawie stwierdziłem (to moje pierwsze Subaru), że OBK diesel z CVT będzie super :-))) Dodam, że przesiadam się z audi A6 quattro.

 

Ten wątek robi się jakiś romantyczny, kurde. Idę do lodówki po kolejne piwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie ma o czym pisać :) przynajmniej na razie :)

Auto sprawdzone i rozłożone na czynniki pierwsze. Każdy wie czego można się spodziewać.

Ciekawe czy w nowym OBK wstawią X-Mode....

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...