Skocz do zawartości

przewód alternatora


czarnylolo

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich na forum borykam się z problemem rozgrzanego przewodu od alternatora do akumulatora.

na początku opiszę co się stało

pozostawilem auto z włączonym radiem co całkowicie rozładowało aku. po przejechaniu dosłownie paru km przepalił się bezpiecznik taśmowy (bardzo bardzo gorący przewód ). okazało się ze rozwalilo akumulator- zakupiłem drugi zamontowałem go oraz nową końcówkę kabla.

Poprawa ogromna już nie jest gorący, ale po przejechaniu okolo 30 km średnia predkość 80 km/h przewód jest cieplejszy od pozostałych - czy to normalne że się troszkę nagrzewa?

- czy powinien pozostac cały czas zimny ?

Prosze o porady i opinie

Edytowane przez czarnylolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kabel rozgrzewa się, kiedy płynący przez niego prąd natrafia na jakiś opór, a urządzenie przez niego zasilane chce dużo więcej prądu. Sprawdź połączenia tego przewodu, czy nie ma tam nalotu, czy korozji.

Może też być odwrotnie. Kabel będzie się nagrzewał, kiedy będzie przebicie do masy i prąd popłynie sobie na skróty. Kiedyś z takiego powodu mało mi się Bis nie zjarał. Przejrzyj kabel, czy nie ma na nim przetarcia dotykającego do masy. Przebicie może być też na jakimś urządzeniu, co skutkuje rozładowywaniem aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...