Skocz do zawartości

Co wybrać 2.5 wrx czy 2.0 sti


Marcin B.

Rekomendowane odpowiedzi

Ile osób w Polsce ma auto mocniejsze niż 230 KM? Ile takich aut spotyka się na trasie?

 

Na tym Forum jest dużo osób z autami typu STi i EVO, i ich "skrajne" poglądy na temat przyśpieszeń i prędkości często zabużają poglądy o autach.

 

Dla mnie auto WRX jest szybkie, a tu czytam, że to, za przeproszeniem "dupowóz".

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podzielam poglądy WiS-a, bierz WRX-a... :) . Hmm... Jak widać zdecydowani na zakup EVO mają naprawdę mniej rozterek - biorą po prostu to co jest i ewentualne wątpliwości dotyczą już tylko mocy silnika, zawieszenia i rozmiaru skrzydła na kufrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Evo jest bardziej Si bo geje tym jeżdżą. (Subaru też ale tylko 1 z nich sie tym afiszuje)

 

Nie było mnie sporo na forum (2 dni :D), ale takiej rodzynki przecież nie mógłbym przegapić :mrgreen:.

 

A co do pytania usera Marcin B.: jest stara zasada: jeśli nie masz stuprocentowego przekonania, że chcesz sti, i to przekonania, którego nabrałeś dużo wcześniej, niż wsiadłeś do któregokolwiek z nich, bierz WRX-a.

 

STI kupują generalnie napaleńcy, którzy STI mają nie dlatego, że jest w tej, czy innej dziedzinie "lepszy" od WRX. Biorą go bo tak. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinB skoro jezdziles autami clasy compact to nie ma znaczenia czy kupisz sti, wrx czy evo kazdy z tych aut bedzie dla ciebie zapieprzac i to ostro, wybor powinien byc rzecza gustu kazdy ma swoje wyrobione zdanie ja na przyklad uwazam ze do jazdy na codzien evo 9 sie lepiej nadaje niz sti 06 ale to jest moja opinia (chodzi mi generlanie o twardosc sprzegla) w korku jest to troche uciazliwe, aha w autach tej klasy o spalanie raczej sie nie pyta bo musisz byc przygotowany na tankowanie 2-3 razy w tygodniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zdania są podzielone z przewagą na wrx ale jeszcze raz zadam pytanie jeśli się już przejadę wrx jak porównacie mi zawias do sti np.Z tapczanu babuni na podłogę czy z materaca na matę?

 

z przewagą na wrx , ale tylko dlatego że większość ma wrx, a prawdziwych samochodów dla twardzieli czyli sti ma tu niewielu, a dlaczego nie muszę ci pisać- proza życia :wink:

 

pasuje do tej sutuacji przysłowie " jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma"

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwych samochodów dla twardzieli czyli sti

 

Prawdziwym samochodem dla prawdziwych twardzieli to jest WRC, ewentualnie Tarpan...

Cywilne Evo i STI to niestety tylko imitacja. Owszem - fajna :mrgreen: , ale jednak imitacja.

 

Do "samochodu dla twardzieli" te szybkie sedaniki z dużymi spoilerami mają się mniej więcej tak, jak sprzęt do paintballa do Kałasznikowa :twisted: :wink: .

 

I z samochodami jest tak jak z wojną: jedni z braku przygód zaciągają się do Legii Cudzoziemskiej, inni wybierają paintball w weekendy, a jeszce innym wystarczy obejrzeć "Rambo" w telewizorze, albo nawet tylko "Pana Wołodyjowskiego"... :wink:

 

Marcin - masz wybór.

 

A co do twardości, nie będę się mądrzył, bo słabo znam STI - ale z tego co znam/słyszałem, to:

Z tapczanu babuni na podłogę czy z materaca na matę?

...raczej "materac - mata" jest bardziej adekwatne. Nooo, chyba, że jeździsz teraz jakimś "bardzo wygodnym" wynalazkiem, to wrażenie może być: "mata - goła podłoga" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przewagą na wrx , ale tylko dlatego że większość ma wrx, a prawdziwych samochodów dla twardzieli czyli sti ma tu niewielu, a dlaczego nie muszę ci pisać- proza życia :wink:

 

pasuje do tej sutuacji przysłowie " jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma"

 

POzdr.

 

No i tu się trochę mylisz. :wink:

Ja akurat myślę nad zmianą na STI, ale nie uważam, że każdy musi mieć takie same zapatrywania jak ja. Z opisu potrzeb i obaw Marcina B. wnioskuję, że WRX będzie dla niego lepszy i tyle. Nie każdemu musi charakterystyka STI odpowiadać, a tu obawiam się, że właśnie tak by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu potrzeb i obaw Marcina B. wnioskuję, że WRX będzie dla niego lepszy i tyle. Nie każdemu musi charakterystyka STI odpowiadać, a tu obawiam się, że właśnie tak by było.

 

tu się z tobą zgodzę, ale trochę podejrzane by było jakby wszyscy pisali "bierz wrx", jacyś radykałowie też muszą być :wink:

 

i w rządzie też mamy Giertycha :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zdania są podzielone z przewagą na wrx ale jeszcze raz zadam pytanie jeśli się już przejadę wrx jak porównacie mi zawias do sti np.Z tapczanu babuni na podłogę czy z materaca na matę?

 

Może się okazać, że po jeździe WRXem sam stwierdzisz czy chcesz mieć jeszcze twardsze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu potrzeb i obaw Marcina B. wnioskuję, że WRX będzie dla niego lepszy i tyle. Nie każdemu musi charakterystyka STI odpowiadać, a tu obawiam się, że właśnie tak by było.

 

tu się z tobą zgodzę, ale trochę podejrzane by było jakby wszyscy pisali "bierz wrx", jacyś radykałowie też muszą być :wink:

 

i w rządzie też mamy Giertycha :mrgreen:

 

Też tak podejrzewam. Mniejsza o twardość zawieszenia - jeżeli kręgosłup jest (jeszcze) dobry, to nie powinno to być problemem, a w zakrętach raczej zaletą. Ale wielu zwolenników starego STi zwracało uwagę na "brak dołu" w tym samochodzie. W jeździe miejskiej - udręka. Chyba, że miasto traktujemy jak OS.

WRX choćby z racji większej pojemności powinien być lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niektorzy tu obecni to straszni ekstremisci (nie bede pokazywal palcem) dla ktorych nawet zawieszenie wykonane tylko i wylacznie z drewnianych kolkow byloby wygodne :)

 

Marcin B, jezdzilem zarowno WRX, jak i STI. Oba byly z rocznika 06 i jakbym mial kupowac i mialby to byc moj jedyny samochod to bym kupil WRXa, bo STI a)jest malo komfortowy B) wiecej pali c) nie da sie nim, po prostu nie da jezdzic powoli ;)

 

A wez pod uwage, ze STI przed rocznikiem 06 byl bardziej radykalny (twardszy i wogole)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior, ja się nie znam, ale przecież bulgot to "wina" kolektora, a nie rozrządu .

 

Każdy silnik może trochę bulgotać jak się da odpowiedni wydech. Tylko, że zarazem jest zazwyczaj głośny. Głuchota jest parę lat później - "Że co...?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam jeszcze inaczej, żeby było jasne o co mi chodziło. Czy po zrobieniu odpowiedniego wydechu w wrx 06 nadal bez odwracania się będzie wiadomo że przejechało subaru czy bedzie to dzwięk bardziej podobny do kazdej innej marki ze zrobionym wydechem?

 

sorka że trochę męczę :D , ale ten dzwięk dla mnie jest kluczowy przy wyborze modelu wrx 04 czy 06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...