Skocz do zawartości

Fuel Cut Defender - co to jest, do czego służy


Kaiser_Sowza

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas sprawdzania auta przed remapem zajechałem do JAKO, który po podniesieniu wykładziny pod nogami pasażera znalazł pudełeczko kabelkami wpięte w ECU. Powiedział, że to Fuel Cut Defender. Auto pochodzi ze Szwajcarii, a JAKO stwierdził, że w Subaru Turbo stamtąd to częste rozwiązanie.

 

Teraz pytanie co to jest? Co daje? A może to wywalić? itd Szukam wszelkiej wiedzy na temat tego urządzenia. :)

 

Dam plusa za wszelką pomoc w tym temacie.

 

Pozdrówki

 

Marcin

Edytowane przez Kaiser_Sowza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to doczytałem na NASIOC'u. Wtedy mogę dać MBC i podkęcić na np 1.1 Bara(co bez sprawdzenia AFR'u oczywiście może skończyć się agonią motoru) :D

 

A jaki to ma sens w WRX'ie bez MBC? Może to jakoś źle wpywać na pracę ECU/ewentualnie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wszystko seryjne w aucie to nie.

 

chyba ze masz wolny wydech, wtedy turbo sie lepiej zbiera i troche szybciej i wiecej pompuje co ecu moze odebrac za jakas awarie. wtedy odetnie paliwo.

 

FCD ma za zadanie zamydlic czujki ecu i wmowic mu, ze wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli czujniki wykrywają jakąś usterkę, przy której należy odciąć paliwo, żeby nie rozwalić motoru? ECU jest oszukane, czyli czekamy na zgon?

 

Czy to czasem nie ma związku z ciśnieniem atm. w górach szwajcarskich?

Edytowane przez booSTI
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli czujniki wykrywają jakąś usterkę, przy której należy odciąć paliwo, żeby nie rozwalić motoru? ECU jest oszukane, czyli czekamy na zgon?

 

Czy to czasem nie ma związku z ciśnieniem atm. w górach szwajcarskich?

 

Założyłem temat właśnie dlatego, że nie chcę nic uszkodzić. :) A jak ma "pomagać" w górach?

 

 

P.S. Jaki jest AFR w seryjnym WRX'ie(seryjny jest podobno przelany)? Tzn ile jest normalnie a ile jest we właściwie zestrojonym?

Edytowane przez Kaiser_Sowza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...