Skocz do zawartości

Ściąga w lewo.......


WPR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Impreze STI 04r EU. Byłem w serwisie na wymianę obejm stabilizatora, łączników itp i zaczeło mnie ściągać. Niestety zbiegło się to z wymianą opon na nowe oraz tarcz i klocków.

Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Robiłem zbieżność. Wszystko mieści się w "zalecanych". Ciśnienie w oponach kilka razy sprawdzałem na różnych manometrach.

Jedynie kąt pochylenia koła prawego wyszedł mi -01,01' (był 02,02') i podobno regulacja się skończyła. Nawiasem mówiąc fabryczny zawias w STI ma regulacje kąta?

Z tego co sam zauważyłem to, że w serwisie chyba odkręcali przednie wahacze (gwinty są czymś posmarowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co ja wiem to musisz mieć równe kąty pochylenia koła prawego i lewego żeby promień zataczania był równy dla obydwu kół. W przeciwnym razie siły od kół podczas jazdy dają moment inny po prawej i po lewej i będzie ściągać.

Popraw kąty na takie same i powinno pomóc. Ewentualnie spróbuj znaleźć przyczynę dlaczego jest poza zakresem i ustaw prawidłowo obydwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym pojechał tam gdzie robiłeś.....

to najlepsza rada, zgadzam się.

 

Jeśli zmiana kąta jest w prawym kole, gdyby miało to wpływ na ściąganie, to ściągało by raczej na prawo. Może po prostu klocki ściślej przylegają na lewym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być to wina pompy wspomagania? Już wcześniej miałem taki przypadek, że podczas skręcania czułem opór (chwilowy) i po pokonaniu zakrętu kierownica nie wracała sama do pozycji zero. Czekałem aż się rozleci do końca a ona na złość się "naprawiła" :D .

Teraz łatwiej kręci mi się kierownicą w lewo niż w prawo. Podczas jazdy bo gdy auto stoi to opory są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...