Jump to content

Czujnik temp zewnętrznej


non

Recommended Posts

Zmieniłem licznik na JDM i termometr zaczął mi zaniżać temperaturę.

Zakładam, że czujnik JDM działa w innym zakresie. Czy w zależności od temperatury zmienia swoją oporność? Jeżeli tak to w jakim zakresie pracuje? Myślę nad skalibrowaniem go potencjometrem. Błąd cały czas jest stały.

Link to comment
Share on other sites

Zerknij w temat o instrukcjach i serwisówkach, jest podlinkowany w FAQ przyklejonym na początku tego działu. Jeśli nie znajdziesz serwisówki do JDMa (a chyba może być o to trudno) i nie będziesz miał danych dotyczących rezystancji czujnika przy różnych temperaturach, to chyba pozostanie wpięcie się potencjometrem w kabel czujnika i ustawienie go w drodze eksperymentów. Tylko pytanie: wpiąć szeregowo czy równolegle :) W seriwsówce od mojego WRXa znalazłem tylko informację, że przy 25 stopniach czujnik powinien mieć 2,2kOma.

Link to comment
Share on other sites

Przekopałem już wcześniej te linki i nie znalazłem odpowiedzi. A serwisówkę do JDM to nawet pewnie jakbym znalazł to i tak bym nie przeczytał :D

 

To może zadam inne pytanie: czy ktoś kto zamieniał licznik na JDM w STI w bugeyu miał już taki sam problem? Bo jeżeli u innych działało to kupię nowy czujnik i nie będę się bawił w kombinacje z potencjometrami. Co prawda dziwne, że wcześniej wszystko działało prawidłowo :wacko: .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...