Skocz do zawartości

impreza 2.0 125km 2002 nie chce jechać pomocy


linkin

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

pacjent impreza 2.0 125km 2002 r. GX

 

Potrzebuje pomocy,po długich poszukiwaniach mojego subaru padło na imprezę :) Przez pierwsze dwa tygodnie jazdy po zakupie autka wszystko było ok,tylko jeden mały problem się pojawiał samochód nie chciał jechać tylko i wyłącznie na zimnym silniku,jak zaczekałem choć minute po odpaleniu wszystko już było ok,w miedzy czasie zostały wymienione świece,rozrząd,wszystkie filtry i płyny,paliwo lałem na statoil tylko 95pb,po wymianie wszystkiego dziwne zachowanie auta ustąpiło, przejeździłem jakieś 300km.

 

Nagle koniec auto nie chciało jechać zaczeło wachlować obrotami i przy próbach jazdy dławił się.Pojechałem na sprawdzenie komputerem błędów czy jakieś są,pojawił się jeden błąd zbyt mała dawka paliwa -0.30 takie coś tylko się pojawiło.

 

Mechanik stwierdził że coś nie tak jest z paliwem kazał zatankować na innej stacji najlepiej 98 pb po wyjeżdżeniu tego co pozostało w zbiorniku,odłączył sondę lambda i auto jeździ normalnie poza tym że wywaliło check.

 

Czy ktoś z was miał taką sytuacje czy to jest możliwe że aż tak kiepskie paliwo coś takiego mogło narobić czy waszym zdaniem to coś innego może być.Macie jakieś pomysły proszę o pomoc !!!! może mechanik się myli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi,kodu nie pamiętam hmm,a jakie wy paliwo lejecie do swoich subaru 95 czy 98,jaką lepiej lać?

Avic jak wyjdzie że sonda to się odezwę na priv ;)

jak seria to 95 a jak po remapie to 98 (bo na takiej pewnie stroili)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak seria to 95 a jak po remapie to 98 (bo na takiej pewnie stroili)

Remap wolnossącej benzyny? ;)

 

a jeszcze mi się coś przypomniało, zaraz po tym jak silnik zaczął mieć te wariacje z obrotami i dławieniem się,nie chciał się też zamykać z pilota ani też otwierać

To raczej nie ma powiązania z Twoim problemem. Wymień baterie w pilocie, a jeśli dalej będzie problem z jego działaniem, rozkręć go i podoginaj styki, u mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...