Skocz do zawartości

przeguby wewnętrzne przód (przy skrzyni)


slawko

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

sprubuje się nie rozpisywac :)

 

1 jaki jest nr skrzyni biegów do 1.2 4x4 75km u mnie nie ma naklejki czy może od 1.0 pasują ?

 

2 gdzie się sprawdza poziom oleju w skrzyni... i gdzie wlewa, przy lekkim odkręcniu jakiejś śruby mechanik sprwdził że olej kapie czyściutki jak nowy z butelki przezroczysty ( byłem w szoku :) skrzynia suchutka z zewnątrz bez żadnego pocenia się lecz wsteczny czasem wyskoczy pod sporym obciążeniem 4x4 piasek ..... i lekko jęczy przy normalnej jeździe im wyższy bieg tymn słabiej a wsteczny jęczy jak w maluchu jedynka :)

 

3 czy to jest problem z przegubami wew.? z przodu bo terkocze przyśpiesza i zwalnia wraz z prędkością koła (nie silnika, łożyska koła są ok) i pojawia się to w rużnych sytuacjach przy skręcaniu lewo i prawo( z lewej głśniejszy metliczny z prwej przytłumiony ? ) przy obciążeniu-przyśpieszaniu i hamowanie silnikiem ale żadziej, dzieje się to losowo tak jakby pułoś się przesuneła w lewo czy prawo i zaczeło chrobotac przy delikatnym utrzymywaniu prędkości jak auto podskoczy to też chrobotnie

-przeguby zewnętrzne były wymieniane lewy ma chyba 6 miesięcy prawy rok czy więcej i już gumowe osłony zaczynają pękac !

 

4 na razie nie znalazłem nowych.... ma ktoś moze te pułośie z przegubami wew...lub calą skrzynie z nimi i po ile ?

 

miałem rozwalone wew.osłony przegubów (obydwie ) nie wiem jak długo, które wymieniliśmy bo mechanik stwierdził że jak smar się uzupełni to zniknie to przy rozkręcaniu widziałem smaru starego było całkiem sporo i nawet bez piasku czy wody .......ale jednak nie przestało hałasowac

moje pytnie czy to są te przeguby czy skrzynia pada ?

sprawdzjąc ręką to luzy są wszędzie w każdym kierunki łapiąc za przegub przy skrzyni i ten wieloklin co wchodzi do skrzyni też ma luz

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/20/07/94/3120079461_2

i ten ruszający się wieloklin prowadzący do skrzyni pod tym zielonym (części przegubu)

http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/57/31/87/3157318780

 

 

moze zrobie filmik i dodam puźniej aa i mam lekko podniesione autko ale bez przesady, i to nie powinno miec aż takiego wpływu żeby przeguby się sypały od dyżych kątów bo stoi ze 2 cm wyżej od oryginału z fabryki tak na oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 jaki jest nr skrzyni biegów do 1.2 4x4 75km u mnie nie ma naklejki czy może od 1.0 pasują ?

Ma inne przełożenie główne i znając subaru nie pasuje oraz ma mniejszą wytrzymałość...

 

2 gdzie się sprawdza poziom oleju w skrzyni... i gdzie wlewa,

Od góry jest miarka, zawsze wlewam miarką i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

zajżałem dokładnie na skrzynie i jednak jest nr tylko tak się zlewał ten syf że wyglądało wszystko tak samo i naklejki nie było widac

dla ciekawskich nr skrzyni to TW64J5H3AL-FG z 1.2 4x4 75km 93 r chyba :

 

i widziałem przy okazji coś tam wystające na skrzyni to może byc ta miarka jutro sprawdzę ale tym razem na zimnym silniku :wacko::biglol:

 

no to dalej szukam wew przegubów i mam nadzieje że to to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

edytuje się jakoś swoje posty ? ..głupio samemu sobie odpowiadac jedno pod drugim :)

 

dalsza diagnoza

 

http://www.youtube.com/watch?v=5wpcB6-lO00

http://www.youtube.com/watch?v=6msqHwOxJFI

 

 

fotki jak leżał przed i po małej modyfikacji

https://picasaweb.google.com/SLAWKO4x4/BIAY28Maja2013?authkey=Gv1sRgCP731svqvpb7BA

 

 

 

ma ktoś może używane (lub nowe jakimś cudem ) całe półosie napędowe przednie lewą i prawą ?

mogę swoje odesłac z nowymi (2 tyg)przegubami zewnętrznymi jak coś .....zależy mi na wewnętrznych

 

to muszą by one nie sądzę żeby skrzynia tak padła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

głupio tak sam do siebie pisac i w nowym poście jeden pod drugim ale już nie wiem gdzie szukac tych posranych wewnętrznych przegóbów (te niby zielone)

 

już szukałem całe półosie raz zamówione nie pasowały ....nie dopatrzyłem i były różnej długości a w aucie ze skrzyni z jednej strony wychodzi jakieś przedłużenie a same półosie są tej samej długości ....chciałem zamówic następne gadałem z gościem mailem chyba z tydzień zdjęcia wymiary.... tak tak są ok a na zdjęciu wyszło że jakoś 10 cm za krótkie chcial sprzedac

 

pytanie do was czy macie jakieś namiary na przeguby albo półosie ( obie ) nowe niestety odpadają na chwile obecną finansowo jest źle a w sklepie pewnie po 400...............yyy trochę spore zdjęcie (przepraszam)

post-4088-0-41634500-1375804883_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...