Skocz do zawartości

wymiana radia / kodowanie


konik_80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W moje ręce wpadło (z auta ze szrotu) radio z Outbacka z 2007roku czyli poliftowego - radio ze zmieniarka na 6 płyt i MP3 (model GX-204RE) - zamontowałem je w Legacy z 2004roku w miejse GX-201RH

 

Po podpięciu nawiew działał jak należy (mimo iż była opcja dwustrefowa to działała normalnie jak jedno strefowe) - radio zazkoczyło i działało tak jak należy z tym, że po podłączeniu wyświetlało SECURITY ERROR ale włączało się i działało nawet około godzinę - w końcu się wyłączyło i przy próbie włączenia wywala komunikat SECURITY i tyle - zapewne jest jakoś kodowane do komputera w aucie - pytanie jak je uruchomić w innym Subaraczku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

 

W moje ręce wpadło (z auta ze szrotu) radio z Outbacka z 2007roku czyli poliftowego - radio ze zmieniarka na 6 płyt i MP3 (model GX-204RE) - zamontowałem je w Legacy z 2004roku w miejse GX-201RH

 

Po podpięciu nawiew działał jak należy (mimo iż była opcja dwustrefowa to działała normalnie jak jedno strefowe) - radio zazkoczyło i działało tak jak należy z tym, że po podłączeniu wyświetlało SECURITY ERROR ale włączało się i działało nawet około godzinę - w końcu się wyłączyło i przy próbie włączenia wywala komunikat SECURITY i tyle - zapewne jest jakoś kodowane do komputera w aucie - pytanie jak je uruchomić w innym Subaraczku ???

poradziłeś sobie z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Dla zainteresowanych wymianą radia napiszę, że poradziliśmy sobie z kolegą z zamianą radia z poliftowego OBK do Legacy 04 - samo przełożenie jest Plug&Play ale jak pisałem wcześniej działało jakąś chwilę a później się wyłączało - nie będę się rozpisywał co, jak i gdzie na jakich gamoni trafialiśmy... W efekcie pojechaliśmy do jednego salonu Subaru (w UK gdzie mieszkamy - w okolicach Edynburga) tam trafiliśmy wreszcie na ogarniętego serwisanta który podłączył jakiś specjalny komputer i w ciągu 2min rozkodował radio także działa teraz bez wyłączania i koleżka cieszy się radyjkiem które czyta mp3 i ma wbudowaną zmieniarkę na 6 płyt dodatkowo radio ma efekt SRS WOW :P (fajny przestrzenny efekt z podbiciem basów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@konik_80 możecie zrobić jakąs fotę i pokazać jak to wygląda w przedlifcie? Jęśli mógłbym prosić to najlepiej w wersji dziennej i nocnej, co by zobaczyć jak prezentuje sie podświetlenie tego radia. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

z dokumentacji SSM wynika że procedura kodowania radia była stosowana jedynie w UK, z opisu nie wynika jednak czy jest dostępna jedynie w modelach na tamten rynek czy w każdym, jutro się przekonam...

W załączniku zrzuty z dokumentacji obsługi...

post-9434-0-66432300-1390344285_thumb.jpg

post-9434-0-09389100-1390344311_thumb.jpg

post-9434-0-19925900-1390344312_thumb.jpg

Edytowane przez kociou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zmiany dziś nie udało zrobić.

Mój Obk jest w wersji US i niestety nie wszystkie wtyczki pasowały - konkretnie nie pasowała wtyczka od sterowania z kierownicy oraz nie działał panel sterowania klimą (mimo iż wtyczka pasowała) - ale nawet na pierwszy rzut oka kable były inaczej podłączone niż w wersji EU (na wszelki wypadek zachowałem sobie oryginalne wtyczki EU razem z kawałkami wiązki)

post-9434-0-33440100-1390391275_thumb.jpg

powyżej tył radia EU (kenwood)

 

post-9434-0-12505300-1390391279_thumb.jpg

powyżej tył radia US

 

Jeśli chodzi o sterowanie z kierownicy to sobie poradzę - mam schematy, natomiast do panelu klimy nic nie znalazłem więc postanowiłem zdemontować radio US i spróbować przełożyć z niego panel sterowania nawiewami (wraz z gniazdem) po rozebraniu radia EU okazało się że panel kilmy nie stanowi integralnej części z resztę elektroniki więc jest nadzieja :)

post-9434-0-67666000-1390391542_thumb.jpgpost-9434-0-64581300-1390391546_thumb.jpgpost-9434-0-06585300-1390391551_thumb.jpgpost-9434-0-08905000-1390391555_thumb.jpg

 

dla dociekliwych kilka linków:

http://ae64.com/Lega..._Transplant.htm

http://forums.nasioc...033&postcount=4

 

hmmm, może jednak obejdzie się bez przekładania steriwania klimą: http://legacygt.com/forums/showthread.php/official-dual-hvac-double-din-jdm-kit-thread-113589.html?amp;t=113589

Edytowane przez kociou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...
W dniu 28.12.2013 o 01:15, konik_80 napisał:

Witam.

Dla zainteresowanych wymianą radia napiszę, że poradziliśmy sobie z kolegą z zamianą radia z poliftowego OBK do Legacy 04 - samo przełożenie jest Plug&Play ale jak pisałem wcześniej działało jakąś chwilę a później się wyłączało - nie będę się rozpisywał co, jak i gdzie na jakich gamoni trafialiśmy... W efekcie pojechaliśmy do jednego salonu Subaru (w UK gdzie mieszkamy - w okolicach Edynburga) tam trafiliśmy wreszcie na ogarniętego serwisanta który podłączył jakiś specjalny komputer i w ciągu 2min rozkodował radio także działa teraz bez wyłączania i koleżka cieszy się radyjkiem które czyta mp3 i ma wbudowaną zmieniarkę na 6 płyt dodatkowo radio ma efekt SRS WOW :P (fajny przestrzenny efekt z podbiciem basów)

Czy możesz mi powiedzieć ile zapłaciliście ?

 

W dniu 10.01.2014 o 13:24, Naruk08PL napisał:

Gdyby ktoś szukał i miał problem z kodowanym radiem.

http://curde.site88.net/files/

Ps. Do tego Kenwood'a nie ma kalkulatora, więc serwis.

Czy mógłbyś wrzucić jeszcze raz ten link bo już nie działa.

 

Kupiłem używane radio i podmieniłem je za starsza wersje.

Plastiki i wszystko inne dookoła obkleiłem folia aby ładniej wyglądało.

Aux i wszystko inne ładnie działało w końcu jak chciałem ale do czasu ...

... po tygodniu wyświetliło mi się ,,security,, i już nie działa nic :-(

 

20200325_171754.jpg.ae18b7457332dd648a486ac828a5e1bb.jpg

20200403_143509.jpg.18cdda1f3f4f77f7b589543d16b7da61.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...