Skocz do zawartości

legacy czy vectra


guzik00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szykuję się w najbliższym czasie do zmiany auta. Zastanawiam się nad Legacy IV 2,0 165HP i Vectrom C 2,0T 175HP. Cena do 30 000. Czy ktoś może posiadał te samochody i może mi powiedzieć który jest bardziej niezawodny, którego koszty utrzymania są tańsze i który lepiej znosi zagazowanie.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lepsza juz ta octavia niz vectra. A o Legacy chetnie poczytam bo malo wiem. Ogolnie jak nie ma turbo to wydaje mi.sie, ze tanie i bezproblemowe auto.

 

Tapatalk.

Octavia będzie bardziej rozsądna od Vectry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o oplach to slyszalem rozne opinie jesli chodzi o lpg. Subaru z tego co tu mozna wyczytac silniki nadaja sie do gazu jak najbardziej. Samo zestawienie tych aut jest moim zdaniem dziwne. To (legacy) ma 4X4 zupelnie inne prowadzenie, wieksze mozliwosci, inna skąd inąd zajebista pozycja za kierownicą, duzy wygodny fotel, piękne wnętrze, piekna kierownica, szyby bez ramek, dodatkowo piękna linia boczna auta z czarnymi słupkami przez co auto wydaje się jakby wogole nie miało słupków tylko drzwi, szyby a potem dach. Ja osobiscie tylko szukałem forka choć miotało mną czy nie szukać outbacka badz legacy.

 

Vectra - przecietne wnętrze choć ladniejsze niż fordy vw skody i inne auta, gorszej w moim odczuciu plastiki ( poprostu nieprzyjemne w dotyku i wygladające na tandetne) Co do kosztów nie mam bladego pojęcia podejrzewam że jak wiekszosc aut. Napewno ciezki przód i grzęźnie w pierwszym lepszym błocie. Jezdzilem astrami i nie raz sie zakopalem bo przod zanurzył sie po progi.

 

Jesli kochasz motoryzacje kup legacy i nie pytaj dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra ma niezłą trakcję jak na FWD, ale i tak nie umywa się do Legacy.

 

Ja miałem ostatnio okazję zapoznać się z nowiutką (2000km przelotu) Skodą Superb L&C 2,0TSI DSG (200KM i FWD). W porównianiu z takim np. Legacy GT MY2005 widać po desce, że auto bardziej "współczesne", ale....

 

Napęd na pierwszych 3 biegach targa kierownicą, o gwałtownym starcie nie ma mowy, bo włącza się "choinka" na desce. Po zakrętach prędkość 10-15km mniejsza niż Legacy, bo... "choinka" na desce :( . Co do wygody podróżowania w trasie to nie wiem, bo przejechałem tylko parę km. Ale miejsca znacznie więcej niż w Legacy, tylko za wysoko się siedzi względem podłogi (jak dla mnie).

Ogólnie bardzo porządne jeździdło, tyle że nie ma tego czegoś... Wybieram 8-letnie Legacy. Nie patrzę na cenę, tylko jak się tym autem jeździ.

Skoda jest dla pasażerów (zapewne dlatego też elektronika poskramia zapędy kierowcy) i sprowadza rolę kierowcy do bycia szoferem. Legacy jest dla kierowcy i przy okazji dla pasażerów. Surowy przy skodzie, z tylko niezbędnym wyposażeniem (klima, tempomat, grzane fotele), lepszym napędem, znacznie lepszym poczuciem kontroli nad autem (taki samochód zbudowany dookoła kierowcy).

 

Podejrzewam, że Vectra z turbo będzie szybsza niż 165-konne Legacy, więc polecam uzbroić się w cierpliwość i trochę więcej gotówki i szukać Legacy 3.0R Spec.B rocznik 2004-2005 z przebiegiem do 150-160tkm. To znacznie lepszy pojazd od Legacy 165KM i od Vectry.

I daje się z powodzeniem gazować, wbrew obiegowym twierdzeniom :P .

Edytowane przez house_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że Vectra z turbo będzie szybsza niż 165-konne Legacy, więc polecam uzbroić się w cierpliwość i trochę więcej gotówki i szukać Legacy 3.0R Spec.B rocznik 2004-2005 z przebiegiem do 150-160tkm.

Zaczyna się... :facepalm: ...@@Aga miała rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szykuję się w najbliższym czasie do zmiany auta. Zastanawiam się nad Legacy IV 2,0 165HP i Vectrom C 2,0T 175HP. Cena do 30 000. Czy ktoś może posiadał te samochody i może mi powiedzieć który jest bardziej niezawodny, którego koszty utrzymania są tańsze i który lepiej znosi zagazowanie.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)

 

Jeśli lubisz auta to wybór jest oczywisty. Jeśli nie lubisz, tym bardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...