Skocz do zawartości

Co to tak brzęczy ??


Adson

Rekomendowane odpowiedzi

Na wolnych obrotach chwyć ręką plastikową osłone rozrządu i poczujesz czy to rozrząd czy nie. Dokładnie tak samo miałem w forku. Przez jakieś 5 minut po odpaleniu zimnego silnika tłukł się napinacz paska. Okazało się że wraz z rozrządem trzeba było wymienić także osłonę, bo wytarło w niej dzurę.

Edytowane przez marcinb101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyło cały czas, ale może u Ciebie to objaw początkowy, na początku na zimno wyje, a później po rozgrzaniu cichnie... do czasu gdy nagrzanie nie pomoże.

 

w każdym razie warto sprawdzić, mnie to kosztowało z robocizną ok. 200 zł zamiast 2000 zł za rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę tak jak radzisz marcinb101.

 

W piątek i tak wymieniam rozrząd więc okażę się co to dokładnie było

 

marcinb101 sprawdziłem tak jak radziłeś i faktycznie to może być przyczyną tego brzęczenia.

 

Nie wiem czy to ma wspólnego z tym napinaczem paska rozrządu ale chyba nie, po odpaleniu pojawia się zapach paliwa w środku, po otworzeniu maski czuć przy alternatorze co to może być ? ??

Edytowane przez Adson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tak wyła pompa wspomagania najlepiej wziąć stetoskop samochodowy

 

http://www.google.pl/search?um=1&hl=pl&biw=1333&bih=645&tbm=isch&sa=1&q=stetoskop+samochodowy&oq=stetoskop+sa&gs_l=img.1.0.0.1903.9178.0.11314.31.14.0.4.4.0.486.2446.0j2j4j1j2.9.0...0.0...1c.1.9.img.sj-vpaLx3hQ

 

i poszukać pompa klima alternator i wtedy wyjdzie najwyzej że rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie rozrządu głosy wydawane z pod maski ustąpiły ... były właściciel chciał oszczędzić i wsadził jakieś chińskie rolki...

 

xt6 - właśnie ja mam kłopot z tą pompą wspomagania przed wymianą płynu wyła dopóki się nie rozgrzał silnik, wymieniłem płyn i jest tak samo niestety :( co można jeszcze zrobić żeby wyleczyć pompę ??? w taki sposób żeby jej nie wymieniać ... a może jest tak że zanim nagrzeje się silnik to płyn wspomagania jest gęsty i nie dociera wszędzie tak jak powinien a po rozgrzaniu robi się rzadszy i problem mija ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...