Skocz do zawartości

PEDAŁ SPRZĘGŁA-REGULACJA???


TRIST

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wiem że jest coś takiego jak regulacja pedału sprzęgła. Jak to sie robi???? Wie ktoś dokąłdnie? Czasem pedał w mojej Imprezie ma lekki luz-lekkie naciśnięcie sprawia że idzie jakies 2-3cm w dół, by po jakiejś chwili (kilku ponownych naciśnięciach) znowu jest twardy i w słusznej pozycji. Normalnie jest twardy od pozycji zero,a czasem jakby lekki się robił. Jak to wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzony masz układ, i żeby go dobrze odpowietrzyć najłatwiej jest wymontować pomke i wysprzęglik i zrobić to poza samochodem.

 

Mati nie przesadzaj :D

 

Bez problemu mozna odpowietrzyc prozniowo(tak jak hamulce) wystarczy tylko odpowiedni przyrzad i odkrecenie odpowietrznika.

Standartowa metoda pompowania pedalem tez nie jest zla tylko potrzeba dwoch ludzi i troche czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad wysprzeglika jest dosyc szczelny wiec jezeli cos sie takiego dzieje to musi byc jakas przyczyna - tak jak w ukladzie hamulcowym -wyciek plynu - bo obydwa nie odparowuja . u mnie byla to parciejaca uszczelka na wysprzegliku :( - niestety skonczylo sie to wymiana wysprzeglika - na szczescie pasuje z WRXa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad wysprzeglika jest dosyc szczelny wiec jezeli cos sie takiego dzieje to musi byc jakas przyczyna - tak jak w ukladzie hamulcowym -wyciek plynu - bo obydwa nie odparowuja . u mnie byla to parciejaca uszczelka na wysprzegliku :( - niestety skonczylo sie to wymiana wysprzeglika - na szczescie pasuje z WRXa

 

No u mnie wycieku nie ma. Tak więc nie wiem co się dzieje. A jaki jest koszt takiego czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi w Swidrze zakupilem wysprzeglik "prawie nowke" za 150 PLNow tylko ze bralem jeszcze kilka innych gratow.

 

a co do wycieku jakis powod musi byc, plyn w sprzegle nie paruje wiec sprawdz dokladnie czy nie ma jakichs mikrowyciekow np przy pedale itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...