Skocz do zawartości

Kupno Outback-a


Jarek Jendzierowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ze względu na to, że został tu poruszony temat zakupu subaru outbacka nie zakładam nowego wątku. Chcę kupić outbacka najlepiej z silnikiem 2.5 xt z 2006 r. idealnie jeśli byłby to samochód w lpg. Jeśli ktoś sprzedaje, proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ze względu na to, że został tu poruszony temat zakupu subaru outbacka nie zakładam nowego wątku. Chcę kupić outbacka najlepiej z silnikiem 2.5 xt z 2006 r. idealnie jeśli byłby to samochód w lpg. Jeśli ktoś sprzedaje, proszę o informację.

 

Jeżeli decydujesz się na takie rozwiązanie poczytaj o plusach i minusach LPG + boxer turbo. Na forum jest odpowiedni temat.

OBK XT były tylko w spec US czyli trzeba bardzo dokładnie sprawdzić historię i stan technicznych auta bo możesz się "naciąć" a ewentualne naprawy nie będą tanie.

 

PS. Po co ryzykować 2.5T + LPG ? Chcesz w miarę oszczędnie jeździć to kup OBK z 2.5N/A 5MT pali średnio 10.5l /100km i jest prawie bezawaryjny. Do tego jest spory wybór kupionych w Polsce i EU.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zabiorę do Aso żeby mi go sparwdzili. Nie zakładaj czarnego scenariusza może okazać się, że znazałam fajny model :).

 

Mam do was jeszcze jedno pytanie czy szyby do outbacka sprowadzonego z USA muszę również stamtąd sprowadzać czy są dostępne na polskim rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj czarnego scenariusza

W żadnym wypadku ale niestety 99% aut sprowadzonych z USA jest po większych lub mniejszych przygodach i trzeba bardzo uważać. Pomocny jest carfax.

 

Odnośnie części wszystko jest dostęne tylko kwestia ile trzeba czekać i ile kosztuje. Podaż używek z rozbitych egzemplarzy jest spora także nie powinno być większych problemów.

Tutaj masz wątek na pokrewny temat:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/38404-outback-czy-przy-zakupie-bac-sie-wersji-amerykanskich/page__st__125#entry1804364

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Adam 12" sprawdziłam już ten samochód w car fax - wszystko okazało się ok. Niestety on bardzo szybko przyjechał do Polski. Blacharka nie jest w idealnym stanie dlatego muszę się zastanowić. Na pewno na korzyść przemawia to, że facet ma go od samego początku, niestety nie wiem czy nie oszukuje z mocą gdyż w ogłoszeniu napisał 240 KM a w dowodzie rejestracyjnym " wydawało mi się", że było 114 kw. Ogólnie jest bardzo pewny tego samochodu. Przemyślę to jeszcze- w każdym bądź razie dziękuję :).

 

P.S. Przeczytałam już ten wątek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory włączają się kiedy temperatura płynu chłodzącego osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę. Ponad to mają kilka ( chyba dwa ) "progi".

Jeżeli silnik jest zimny to nie powinny.

W każdym razie takie kwestie lepiej sprawdzić w ASO. Zróć uwagę technikowi podczas oględzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić samochód to trzeba chyba wierzyć we wszystko co sprzedający mówi i mieć nadzieję że nic się nie zepsuje w innym wypadku trzeba poruszać się na rowerze.

 

Mi też się wydaje, że wentylatory powinny się włączyć jak jest ciepły silnik. Dla tego technika w aso to chyba przygotuję specjalną listę ;).

 

Adam 12 wydawało mi się czy gdzieś na forum pisałeś, że chcesz sprzedac swojego outbacka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić samochód to trzeba chyba wierzyć we wszystko co sprzedający mówi

raczej NIE wierzyć i sprawdzić to co jest możliwe. :)

 

Adam 12 wydawało mi się czy gdzieś na forum pisałeś, że chcesz sprzedac swojego outbacka? :)

 

Niestety ( lub stety ) ze względów leasingowo-podatkowych muszę jeszcze poczekać. :)

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was orientuje się jaki jest koszt regulacji zaworów w outbacku 2.5 xt samochód ma zainstalowany lpg.

A nie lepiej zadzwonić do ASo aby mieć jakiś pewny punkt odniesienia w rozmowach z innymi mechanikami i w celu dokonania własnych kalkulacji finansowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...