Skocz do zawartości

Automat


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwszych dniach obcowanie z H6 mam dwie wątpliwości odnośnie automatu w Obk (5biegowy, ale to chyba nie ma znaczenia):

 

1. W jaki sposób, bez odpalania auta zmienić przełożenia z P na inne, np na N ? Bez silnika czuję wyraźny opór.

Tak mnie naszło podczas gdy rozładował się aku a samochód był na P - nawet go przepchnąć nie było jak gdyby naszła taka potrzeba.

 

2. Czy to normalne,że w Subaru ten automat jakby bardziej ciągnie po puszczeniu hamulca w stosunku do innych marek ? W efekcie trzeba mocniej go hamować :).

Od czego to zależy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie da rady, przy zapalonym silnik wajcha chodzi lekko, natomiast po zgaszeniu wciskając hamulec lub nie - nie jestem w stanie zmienić pozycji. Wczoraj zrobiłem też tak, ze zgasiłem silnik na "D" i wtedy byłem w staniu z lekkim oporem przełączyć na inne tryby, ale po wpięciu P nie byłem w stanie przełączyć.

 

Subaru którymi jeździłem to były zawsze manuale, więc nie mam porównania, ale mam porównanie do innych aut i tam jakby auto się słabiej toczyło. Szczególnie zauważyłem róznice, przy dość skomplikowanym, wąskim i trudnym wjeździe do garażu, gdzie w Obk dośc trudno było podjeżdzać z duża precyzją po kilka cm - następnie wjeżdżałem Sportage i znacznie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych dniach obcowanie z H6 mam dwie wątpliwości odnośnie automatu w Obk (5biegowy, ale to chyba nie ma znaczenia):

 

1. W jaki sposób, bez odpalania auta zmienić przełożenia z P na inne, np na N ? Bez silnika czuję wyraźny opór.

Tak mnie naszło podczas gdy rozładował się aku a samochód był na P - nawet go przepchnąć nie było jak gdyby naszła taka potrzeba.

 

2. Czy to normalne,że w Subaru ten automat jakby bardziej ciągnie po puszczeniu hamulca w stosunku do innych marek ? W efekcie trzeba mocniej go hamować :).

Od czego to zależy ?

 

1. Jeśli prąd nie dochodzi powinno być gdzieś "awaryjna" możliwość odblokowania. W starszym modelu OBK miałem taka możliwość. Był ukryty przełącznik pod zaślepką, trzeba go było wcisnąć i się odblokowywalo.

 

2. Miałem do czynienia z wieloma automatami, zawsze lekko ciągnie. Może problem ma sportage?

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych dniach obcowanie z H6 mam dwie wątpliwości odnośnie automatu w Obk (5biegowy, ale to chyba nie ma znaczenia):

 

1. W jaki sposób, bez odpalania auta zmienić przełożenia z P na inne, np na N ? Bez silnika czuję wyraźny opór.

Tak mnie naszło podczas gdy rozładował się aku a samochód był na P - nawet go przepchnąć nie było jak gdyby naszła taka potrzeba.

 

2. Czy to normalne,że w Subaru ten automat jakby bardziej ciągnie po puszczeniu hamulca w stosunku do innych marek ? W efekcie trzeba mocniej go hamować :).

Od czego to zależy ?

 

 

Napiszę Ci jak to jest u mnie w Forku, tyle, że ja mam skrzynię 4EAT.

 

Ad 1:

 

1. biegi zmieniają się przy włączonej stacyjce ale silnik nie musi pracować

2. bez włączonej stacyjki nie da się zmienić biegu

3. nie da się wyjąć kluczyka i całkowicie wyłączyć stacyjki w przypadku kiedy powiedzmy zgaszę silnik na D. Muszę zmienić przełożenie na P i dopiero mogę wyjąć kluczyk

4. z tego co wiem samochodu z AT nie powinno się "przepychać"

5. sytuacja z tak rozładowanym akumulatorem jest czysto hipotetyczna. Ja mam ten sam aku od nowości (5 rok) i jak dotąd nie było żadnych problemów. Ale fakt, gdyby coś takie się stało może być kłopot i wtedy albo pożyczasz prąd z innego auta, albo prostownik itp. Ale raczej nie holujesz / przepychasz itp.

 

Ad 2, nie wiem, bo nie miałem innego auta z AT. U mnie jest raczej OK i nie czuję jakiegoś za mocnego ciągnięcia do przodu.

Edytowane przez rpw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w poliftowym - ale w 06 (4 biegi) nad literką "P" jest taka mała zaslepka z lewej strony - jak ja wyjmiesz (podważysz) dostaniesz się do przełącznika za pomoca którego odblokujesz możliwośc zmiany biegu bez kluczyka - jest to rozwiązanie w trakcie braku prądu, kluczyka etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z innymi automatami nie mam wrażenia, że ten w Subaru (też mam OBK z automatem pięciobiegowym) "ciągnie" mocniej po puszczeniu hamulca. Duże znaczenie ma też nawierzchnia, na której stoi auto, kąt pochylenia, itp. Na równym asfalcie ruszy mocniej niż na nierównej kostce, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałęm się, że w wersji EU odblokowanie skrzyni jest pod pierścieniem dekoracyjnym przy lewarku, trzeba go zdjąc i włożyć srubokret od blokadę.

Odnośnie ciągnięcia, to tak jak pisałęm jest ono znacznie większe niż w innych samochodach, nie tylko w porównaniu do Kii (ale tam różnica jest najbardziej wyraźna).

Z tego co mi powiedział serwis skrzynie da się przeprogramować i ustawić - mam podjechać zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W moim OBK II MY00 4EAT bez problemu zmieniam przełożenia (P>N>P innych nie próbowałem bo potrzeby nie było) nawet jak kluczyka nie ma. Wczoraj w garażu musiałem go przepchnąć ok 1.5m. nie popadajmy w skrajności z tym zakazem przepychaniem auta z AT. Po to jest N, żeby rozłączyć silnik i sprzęgło hydrokinetyczne i inne przełożenia w skrzyni z napędem na koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zakaz przepychania, tylko o to ze masz na D i mozesz zmienic pozycji, bo wajcha jest zablokowana:(.

To co pytalem, akurat przydalo sie kilka dni po moim poscie, jak rozladowal sie aku - trzeba bylo przepchnac o metr, zeby dosc z kablami i niestety nie dalo sie przelaczyc na N. Pol godizny naszukalem sie wylacznka blokady biegu :(

A zakaz to raczej tyczy sie holowania a nie przepychania.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...