Skocz do zawartości

zblokowany dyfer w outback


el-tech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;

Od niedawna jestem posiadaczem OUTBACK 2005r. wersja USA atomat. Mam problem z tylnym napędem . Pdczas cofania zachowuje się jakby był zblokowany tylny napęd. Z tego co wiem nie ma tam takiej blokady.Zimą podczas jazdy po śliskiej nawierzchni nie było problemu poprostu opony slizgały sie po śniegu. Będe wdzięczny za porade

PS. Na podnosniku można zatrzymać jedno koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, masz wrażenie że sam tylni most jest zblokowany (tzn nie działa mechanizm różnicowy na tylnej osi) czy że cała tylna oś jest zblokowana (na wale) i nie chce się kręcić? Jeśli to drugie to możliwe że to zawór w skrzyni automatycznej, coś nie domyka lub nie otwiera. Był kiedyś taki przypadek na forum, niestety nie mogę tego teraz znaleźć. Kwestia rozdziału napędu w wersjach z automatem jest rozwiązywana właśnie w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, masz prawdopodobnie do wymiany zawór 4wd w skrzyni. Koszt razem z robocizną ok 500zł. Miałem kiedyś Outbacka i podobne objawy......Postawiona diagnoza: to co wcześniej napisałem.

pzdr

Popieram, też miałem takie objawy tyle że w Legacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem podobny objaw, przy czym u mnie dodatkowo podczas jazdy do przodu przy skręconych kołach było wrażenie jakby samochód jechał skokami (podobne jak przy uszkodzonym przegubie zewnętrznym). Ze względu że jeździłem tak przez dłuższy czas, skrzynia tego nie wytrzymała i musiałem wymienić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...