Jump to content

Kolejność odczytywania plików WMA/MP3 z pendriva przez USB.Subaru Forester MY12.

newman
 Share

Recommended Posts

Z pewnością osoby odsłuchujące muzykę z pendrajvu zetknęły się z problemem "zwariowanej" kolejności odczytu mp3/wma.Pół biedy jeśli to dotyczy naszych mp3 gdzie kolejność odtwarzania jest bez znaczenia.Gorzej jeśli słuchamy całych płyt (np.muzyka filmowa czy symfoniczna daje niekiedy komiczne efekty) np.zgranych z naszych płyt do plików wma.Rozwiązanie problemu z forum subaruforester.org link http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/media-hub-usb-mp3-play-order-solved-88654/

Nie wdając się w dywagacje na temat sposobu i kolejności czytania plików rozwiązanie jest proste choć uciążliwe.Przy pomocy programu Mp3tag (darmowy) w polu "nazwa pliku" usuwamy wszystko (najczęściej jest to wykonawca) a pozostawiamy tylko formę "xx-nazwa utworu.mp3/wma" gdzie xx kolejny numer utworu tj.01,02,03...itd.Odtąd utwory będą odtwarzane we właściwej kolejności.

dziwne teraz maja problemy właściciele Subaru.... gdzie te czasy gdy na forum pytano o optymalne ustawienia geometrii? klocki, remapy i wydechy

haha, wyprzedziłeś mnie. Zapomniałeś napisać ile momentu jest na przód i na tyle jak mocno trzyma LSD.

a co do mp3 i wma to tagowanie jest konieczne i oczywiste, nie wiem czy jakieś urządzenie sortuje wg nazw plików.

nawet mój fiat z 2002r tak robi. W forku jeździ saszetka z cd :D

pozdrawiam

• 1 month later...
Z pewnością osoby odsłuchujące muzykę z pendrajvu zetknęły się z problemem "zwariowanej" kolejności odczytu mp3/wma.Pół biedy jeśli to dotyczy naszych mp3 gdzie kolejność odtwarzania jest bez znaczenia.Gorzej jeśli słuchamy całych płyt (np.muzyka filmowa czy symfoniczna daje niekiedy komiczne efekty) np.zgranych z naszych płyt do plików wma.Rozwiązanie problemu z forum subaruforester.org link http://www.subarufor...r-solved-88654/ Nie wdając się w dywagacje na temat sposobu i kolejności czytania plików rozwiązanie jest proste choć uciążliwe.Przy pomocy programu Mp3tag (darmowy) w polu "nazwa pliku" usuwamy wszystko (najczęściej jest to wykonawca) a pozostawiamy tylko formę "xx-nazwa utworu.mp3/wma" gdzie xx kolejny numer utworu tj.01,02,03...itd.Odtąd utwory będą odtwarzane we właściwej kolejności.

Czyli usb w subaru jest dziadoskie, ja mam tak w mikro wieży philips, to usb w subaru nie czyta folderów w takim razie, wtedy jest jak mówiłeś trochę roboty z nazewnictwem mp3, lepszym wyjściem jest chyba podłączenie jakiegoś ipoda do aux-a i będzie Ci czytał foldery, a nie mieszał wszystkie mp3.

• 4 years later...

Ten sam problem pojawil sie w OBKu 2015. W 2013 bylo w porzadku, a w nowym sortuje foldery wedlug wlasnego widzimisie. Uzywa Drivesort, ale nie do konca pomaga.