Skocz do zawartości

Kolejność odczytywania plików WMA/MP3 z pendriva przez USB.Subaru Forester MY12.


newman

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnością osoby odsłuchujące muzykę z pendrajvu zetknęły się z problemem "zwariowanej" kolejności odczytu mp3/wma.Pół biedy jeśli to dotyczy naszych mp3 gdzie kolejność odtwarzania jest bez znaczenia.Gorzej jeśli słuchamy całych płyt (np.muzyka filmowa czy symfoniczna daje niekiedy komiczne efekty) np.zgranych z naszych płyt do plików wma.Rozwiązanie problemu z forum subaruforester.org link http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/media-hub-usb-mp3-play-order-solved-88654/

Nie wdając się w dywagacje na temat sposobu i kolejności czytania plików rozwiązanie jest proste choć uciążliwe.Przy pomocy programu Mp3tag (darmowy) w polu "nazwa pliku" usuwamy wszystko (najczęściej jest to wykonawca) a pozostawiamy tylko formę "xx-nazwa utworu.mp3/wma" gdzie xx kolejny numer utworu tj.01,02,03...itd.Odtąd utwory będą odtwarzane we właściwej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne teraz maja problemy właściciele Subaru.... gdzie te czasy gdy na forum pytano o optymalne ustawienia geometrii? klocki, remapy i wydechy

haha, wyprzedziłeś mnie. Zapomniałeś napisać ile momentu jest na przód i na tyle jak mocno trzyma LSD.

 

a co do mp3 i wma to tagowanie jest konieczne i oczywiste, nie wiem czy jakieś urządzenie sortuje wg nazw plików.

nawet mój fiat z 2002r tak robi. W forku jeździ saszetka z cd :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Z pewnością osoby odsłuchujące muzykę z pendrajvu zetknęły się z problemem "zwariowanej" kolejności odczytu mp3/wma.Pół biedy jeśli to dotyczy naszych mp3 gdzie kolejność odtwarzania jest bez znaczenia.Gorzej jeśli słuchamy całych płyt (np.muzyka filmowa czy symfoniczna daje niekiedy komiczne efekty) np.zgranych z naszych płyt do plików wma.Rozwiązanie problemu z forum subaruforester.org link http://www.subarufor...r-solved-88654/ Nie wdając się w dywagacje na temat sposobu i kolejności czytania plików rozwiązanie jest proste choć uciążliwe.Przy pomocy programu Mp3tag (darmowy) w polu "nazwa pliku" usuwamy wszystko (najczęściej jest to wykonawca) a pozostawiamy tylko formę "xx-nazwa utworu.mp3/wma" gdzie xx kolejny numer utworu tj.01,02,03...itd.Odtąd utwory będą odtwarzane we właściwej kolejności.

 

Czyli usb w subaru jest dziadoskie, ja mam tak w mikro wieży philips, to usb w subaru nie czyta folderów w takim razie, wtedy jest jak mówiłeś trochę roboty z nazewnictwem mp3, lepszym wyjściem jest chyba podłączenie jakiegoś ipoda do aux-a i będzie Ci czytał foldery, a nie mieszał wszystkie mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ten sam problem pojawil sie w OBKu 2015. W 2013 bylo w porzadku, a w nowym sortuje foldery wedlug wlasnego widzimisie. Uzywa Drivesort, ale nie do konca pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...