Jump to content

STI stoi wyżej na Eibach pro-kit niż seria+komfort...


budzan8
 Share

Recommended Posts

Witam.

Wczoraj zmieniłem Sprężyny w STI 2004 na Eibach Pro-kit- odpowiednie wg.katalogu itd.razem z topmountami z regulacja kąta pochylenia.

Po zmianie Ku mojemu zdziwieniu, auto stoi wyżej z przodu, tył podobnie jak seria STI... wtf? Jak sie przejechałem, to odczułem większy komfort (po śpiących wartownikach przechodzę znacznie szybciej i mniej "boleśnie" niż wczesniej... a specyfikacji miekko-szutrowej nie chcialem!... czy tak to ma wygladac? Twardo nie zawsze znaczy lepiej, wiem o tym, ale mam złe przeczucia...Wygląd też nie jest najważniejszy, ale w garazu czeka nowy zestaw 18", więc chcialem, zeby to jakos grało ze soba, tez wizualnie.

Bede wdzieczny za porady co z tym "fantem" zrobic.

Pozdrawiam weekendowo:-)

 

Link to comment
Share on other sites

To są nowe sprężyny? Siądą pewnie trochę. Stare już siadły wiec dlatego jest teraz wyżej. Wrażenie twardości bardziej zależy od amortyzatorów wiec jak są miękkie to sprężyną nic nie poprawisz chyba że taką z wagonu towarowego.

Link to comment
Share on other sites

Sprezyny nowe z pudelka, amorki Kayaba Ultra SR, więc deko twardsze niż seria. Też tak myślę, że trochę się ułożą, ale nie spodziewałem się, że będzie wyżej niż seria...

Link to comment
Share on other sites

taa, ułożą się po 100k km. Eibach nie obniża tyle co deklaruje. Jeśli chciałeś niżej trzeba było TEINa założyć

Wrażenie twardości bardziej zależy od amortyzatorów

Nieprawda

Edited by skiba STI
Link to comment
Share on other sites

Skiba STI, jak zdecydujesz się na sprzedanie auta na graty to mogę takowe Teiny przytulić.

Na temat moich nowych Eibach to myślałem, że napiszesz jednak coś pozytywnego... nie mam co liczyć na ułożenie się nowego zestawu PRO-kit?

Link to comment
Share on other sites

nie mam co liczyć na ułożenie się nowego zestawu PRO-kit?

Z tego co ja wiem PRO-kit słabo obniża, miałem kiedyś na bmw. Owszem zejdą niżej, ale nie licz, że po tygodniu a ze starości. Jeśli nie klapło od razu to i tak zostanie.

Skiba STI, jak zdecydujesz się na sprzedanie auta na graty to mogę takowe Teiny przytulić.

W poniedziałek będę wiedział co ubezpieczenie chce mi za niego zapłacić, więc we wtorek, środę podejmę decyzję co z nim zrobię. Teiny są twarde, ale robią robotę ;)

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie , sprawa dość prosta. Trzeba zdefiniować twardość :) .Gdy powoli naciskamy zawias to czujemy głównie twardość sprężyny (długi szybki łuk), A gdy szybko to bardziej twardość amora ( wystająca krótka nierównośc ) .

 

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie.

Dzisiaj trochę polatałem po peryferiach i generalnie trakcja jest lepsza na tych Eibachu- na wyjściu z zakrętu na mokrej nawierzchni czuć charakterystyczne "łapanie" szper, którego wcześniej nie zaobserwowałem tak odczuwalnie. Myślę, że nie jest to autosugestia;-) Autko na razie stoi wyżej niż moje oczekiwania, ale chyba deczko niżej niż od razu po wymianie sprężyn. Wydaje mi się, że nowa sprężyna ułożyć się jednak może, bo pamiętam, jak zmieniałem tylne amory na nowe i dodatkowo zmienione zostały tylko gumy pod sprężynami, to na początku autko stało wyżej i zeszło nieco po jakimś czasie. Jestem wzrokowcem;-), na tym opieram moje w/w odczucia, raczej tak jest.

Co do twardości zawiasu to zarówno amortyzator i sprężyna odpowiadają za twardość, ale większy efekt twardości uzyskamy twardszą sprężyną, niż twardszym amortyzatorem. Jestem daleki od stwierdzenia, że "czym twardziej tym lepiej" bo wszystko zależy od nawierzchni i warunków. Do zawiasu jeszcze dochodzą staby, dość ważna rzecz na dobrej przyczepności jak i na śliskiej. Podstawową zasadą w dość twardym zawiasie jest fakt, że przy śliskiej-mokrej nawierzchni powinno się poluzować a nawet czasem rozpiąć stabilizator... W związku z tym przy twardszych sprężynach typu pro-kit czy tein itp. powinno się pomyśleć o grubszych stabilizatorach, ale też łącznikach regulowanych (mając na myśli chociażby lato/zima:-).

Czy miał ktoś praktykę ze stabami różowymi STI? Jest

 

Staby STI różowe do takich sprężyn- gra warta świeczki-ceny?

PZDR

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...