Skocz do zawartości

Rdza na tylnej klapie Impreza MY08 hatchback


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na tylnej klapie rdze w okolicach listwy łączącej lampy (tej chromowanej). Jest jej dosyć sporo i pojawiły się purchle więc trzeba jak najszybciej się tym zająć. Dzisiaj byłem w serwisie Dukiewicz w Warszawie. Szef serwisu obejrzał klapę po czym stwierdził, że tego typu uszkodzenia nie nadają się do naprawy gwarancyjnej ponieważ gwarancja jest na perforację. Wyjaśnił, że blacha pod tą rdzą jest zdrowa. Może wysłać zapytanie do SIP ale na bank będzie odmowa naprawy na gwarancji. Chciałbym się zapytać w takim razie co mi zardzewiało na tylnej klapie jak nie blacha? Lakier? Uszkodzenia ewidentnie powstały z winy konstrukcyjnej samochodu (wibracje listwy na tylnej klapie). Czy to prawda, że wniosek o naprawę tego typu usterki w ramach gwarancji skończy się odmową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, z tego co pamiętam to Vasquez reklamował na swim wrxie z 08 to mu klape wymienili na nową.

 

Tyle, że to było podczas okresu gwarancyjnego na całe auto.....

Edytowane przez GeFo555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między korozja perforacyjną (12lat gwarancji) a korozja powierzchniową (3lata gwarancji).

 

Korozja perforacyjna to nic innego jak międzykrystaliczne uszkodzenie struktury blachy.

 

Jeżeli w wyniku uszkodzenia warstwy ochronnej (lakieru) blachy następuje kontakt z powietrzem, to w takiej sytuacji korozja powierzchniowa jest już zapoczątkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...