Skocz do zawartości

Outback 2.5 ('99) - szarpanie przy ruszaniu


guni1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaobserwowalem dziwne zjawisko w aucie, do ktorego sie przymierzam. Nie jechalem nim dlugo, ale kilka razy zdazylo sie, iz przy ruszaniu dziwnie szarpal i raczej nie bylo to spowodowane zbyt mala iloscia dodawanego gazu. Czy cos takiego moze sie dziac w tych autach (skrzynia manualna)?

 

Pozdrawiam,

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasem dziwnie sprzęgło bierze. Rusza wtedy auto jakby tłumika drgań skrętnych w sprzęgle nie było. Objaw występuje sporadycznie niezależnie czy zimny czy ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

z doświadczenia outback 99, szarpanie przy ruszaniu to sprzęgło, albo koło zamachowe.

 

Koło zamachowe w OBK 99 jest dwumasowe (nie jest to jedno proste koło, tylko bardziej skomplikowanie połączone 2), to lubi padać po 90 K KM, jeżeli padnie koło zamachowe, to koszt razem ze sprzegłem na poziomie 9 k PLN.

 

Wiem, że nie brzmi to obiecujaco, ale takie mam doświadczenia z tym szarpaniem

pozdrawiam

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lubi padać po 90 K KM

 

......tylko nie bardzo wiem, co może paść w kawałku metalu o odpowiedniej masie, do którego jest kręcony docisk a bokiem przychodzi koło zębate rozrusznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lubi padać po 90 K KM

 

......tylko nie bardzo wiem, co może paść w kawałku metalu o odpowiedniej masie, do którego jest kręcony docisk a bokiem przychodzi koło zębate rozrusznika?

 

LOL

 

dwumasowe kolo zamachowe to nie jest zwykle kolo zamachowe.To jakby drugie sprzeglo(sa dwa kola polaczone cos na wzor tlumika drgan skretnych) co dodatkow tlumi drgania przy wiekszym momencie obrotowym.Stosowane juz od dawna w dieslach i od niedawna w mocniejszych benzynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lubi padać po 90 K KM

 

......tylko nie bardzo wiem, co może paść w kawałku metalu o odpowiedniej masie, do którego jest kręcony docisk a bokiem przychodzi koło zębate rozrusznika?

 

LOL

 

dwumasowe kolo zamachowe to nie jest zwykle kolo zamachowe.To jakby drugie sprzeglo(sa dwa kola polaczone cos na wzor tlumika drgan skretnych) co dodatkow tlumi drgania przy wiekszym momencie obrotowym.Stosowane juz od dawna w dieslach i od niedawna w mocniejszych benzynach.

Pada tłumik drgań skretnych (jak to zostało nazwane) objawia sie to niewiarygodnymi wibracjami (jedna z tarcz przy lekkim luzie zaczyna wirować mimośrodowo i jest ciekawie), też nie chciało mi się wierzyć dopóki nie zobaczyłem wymontowanego koła zamachowego.

pozdrawiam

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 tys. zl. za element, ktory pada po 90tys. km? nie jest to faktycznie obiecujace. kto w w-wie moze to sprawdzic? czoper to dobry wybor?

 

wlasnie dzwonilem do serwisu subaru. powiedzieli, ze wymiana kompletu (sprzeglo, kolo zamachowe): czesci + robocizna zamknelo by sie w 6tys. auto ma 160tys km przebiegu, wiec amortyzatory niebawem tez do wymiany, do tego olej w moscie, kilka inncyh dupereli, nie wiem, czy w 10tys zamknie sie. sporo jak na auto za 33tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....hmmmm, poczytałem, poczytałem i ja jednak stawiam na zerwaną /ne poduszki pod skrzynią :mrgreen:

Jeśli byłoby koło zamachowe, panowie- to szarpanie pojawiałoby sie zawsze przy takiej samej ilości obrotów silnika bez względu na bieg na którym jedziemy i czuć by było delikatne kołysanie, a nie szarpanie.

Albo poduchy skrzyni, albo silnika.

Sprawdź to :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma ma racje, ale jak juz pisałem od tego się zaczyna, a późnie może (ale nie musi) zacząć wibrować przy okkeślonej ilości obrotowej, uczucie jakby sie prowadziło jeden z wczesnych modeli pralki automatycznej w trybie wirowania.

pozdrawiam

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie do tej pory dziwie.. Zwlaszcza, ze wielu zamiennikow nie ma i byle duperel (czyt. drobiazg) kosztuje duuzo kasy. :(

Zawsze można kupić ze szrotu, e-bay itp. Przynajmniej jeżeli idzie o jakieś drobiazgi do wnętrza. Odnośnie mechaniki to większość podstawowych rzeczy jest. Kupując Subaru myślałem, że będzie większy problem z częściami. Jedyna rzecz jaka mnie boli to sensowna cena na tylną szybę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie do tej pory dziwie.. Zwlaszcza, ze wielu zamiennikow nie ma i byle duperel (czyt. drobiazg) kosztuje duuzo kasy. :(

Zawsze można kupić ze szrotu, e-bay itp. Przynajmniej jeżeli idzie o jakieś drobiazgi do wnętrza. Odnośnie mechaniki to większość podstawowych rzeczy jest. Kupując Subaru myślałem, że będzie większy problem z częściami. Jedyna rzecz jaka mnie boli to sensowna cena na tylną szybę :)

Mnie ostatnio boli brak zamiennikow tulei zawieszenia w hurtowniach. Wiem, ze sa powerflexy, ale z mojego punktu widzenia, to juz rzezbienie w .... trzeba sie nachodzic a i cena obawiam sie, ze bedzie rzedu 100-200 PLN za sztuke. Drobiazgi do subaru nawet ze szrotu sa o rzad wielkosci drozsze niz elementy do nieco bardziej popularnych aut.

Pozdrawiam,

Slawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawo, do japońców ogólnie zawsze części były droższe :) Ale 100-200 zł za kawałek, który się wymienia raz na 200 tys km albo i rzadziej to jeszcze nie tragedia :)

Od szesciu lat jezdze toyota i roznica w cenach czesci i dostepnosci toyota - subaru to przepasc.

Zreszta tych kawalkow zawsze troche jest do wymiany (w tym przypadku chyba 4) w takim antyku jak moj. . Mam wrazenie, ze on zaczyna przezywac druga mlodosc :)

Zreszta zawsze mozna ponarzekac :wink: Ostatnio slyszalem jak wlascicielka malucha narzekala, ze kupila nowy tylny zderzak za 55 PLN a potem sie okazalo, ze w innym sklepie byly za 40 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki taki problem miałem w swoim Legacy po przywiezieniu i okazało się że wyminiłem tarcze sprzęgła koszt(japońskie) 170,00zł plus to co sam się narobiłem

problem występował głównie przy rozgrzanym aucie

Czasami pomaga lekkie przypalnie sprzęgła, ale aznaczam że czasami i lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...