Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, marek75 napisał:

Przesyłka dostarczona                        Mam pytanie jak podłączyć hardware kit. Jestem zielony w tej dziedzinie.

GND- wiem

ACC ?

VCC+ ?

Proszę o pomoc.

Screenshot_20201012_174626_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.420fded291f79ea9e577f0bb9b4d4d68.jpg

Zakładam że ACC to +12V po zapłonie. A VCC to stałe +12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marek75 napisał:

Przesyłka dostarczona                        Mam pytanie jak podłączyć hardware kit. Jestem zielony w tej dziedzinie.

GND- wiem

ACC ?

VCC+ ?

Proszę o pomoc.

Screenshot_20201012_174626_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.420fded291f79ea9e577f0bb9b4d4d68.jpg

Mój kolega to kupił i nie działa. Urządzenie non stop chciało formatować kartę, nie reagowało na przyciski po czym padło całkiem i się już nie chciało włączyć. Będzie odsyłał z powrotem do Chin po dość długiej próbie uratowania urządzenia za pomocą supportu internetowego. To nie tak, że nie polecam, ale niestety nawet nie było okazji tego przetestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 19:54, 1uq napisał:

 

Stanowczo odradzam kupno tych kart. Są awaryjne. Odmawiają posłuszeństwa nawet po krótkim czasie użytkowania. Padły mi takie trzy - i więcej dawać im szansy nie mam najmniejszego zamiaru :toobad:

 

Edytowane przez Malyboss
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 07:48, coocer napisał:

Powinna być ok ale możesz sprawdzić czy nie jest uszkodzona

 

Bardzo prawdopodobne, że jest. Patrz wyżej.

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Orear napisał:

Mój kolega to kupił i nie działa. Urządzenie non stop chciało formatować kartę, nie reagowało na przyciski po czym padło całkiem i się już nie chciało włączyć. Będzie odsyłał z powrotem do Chin po dość długiej próbie uratowania urządzenia za pomocą supportu internetowego. To nie tak, że nie polecam, ale niestety nawet nie było okazji tego przetestować. 

Padło no było podłączone przez hardware kit a może była jakaś wadliwa bo moja jak podłączyłem pod gniazdo zapalniczki to działa 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Malyboss napisał:

 

Stanowczo odradzam kupno tych kart. Są awaryjne. Odmawiają posłuszeństwa nawet po krótkim czasie użytkowania. Padły mi takie trzy - i więcej dawać im szansy nie mam najmniejszego zamiaru :toobad:

 

 

Znam się na kartach jak K[panie lekkich obyczajów] na poezji.

Możesz doradzić jakąś sensowną? Taką nie za drogą :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 09:36, 1uq napisał:

Możesz doradzić jakąś sensowną? Taką nie za drogą :biglol:

 

Nigdy nie miałem absolutnie żadnych problemów z kartami Kingston oraz SanDisk. Dlatego akurat te zdecydowanie polecam :thumbup:

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kopiuje swoj post z innego dzialu:
 

Szukam dzialu z Kamerkami samochodowymi, ogolnie drogie gowienko, ale mamy cos takiego jak black frajdej i sktyte januszostwo w kazdym z nas :D 
Znalazlem cos takiego: https://allegro.pl/oferta/wkrotce/mio-mivue-733-wifi-gps-rejestrator-wdr-adas-9931741607

z  502 ziko na 349 ziko. I tak chcialem kupic predzej czy pozniej, wiec 150 ziko zawsze zostaje w kieszeni, Mial ktos z tym stycznosc? 

Martwi mnie tylko brak komend glosowych, poniewaz w trakcie jazdy szukac guzika na kamerce, zeby zrobic szybki zapis, to tez troche ryzykowne.
image.thumb.png.5c0c775f3bf11a300ae063bbc58e6d67.png


EDIT: Chyba sobie daruje i doloze kasy na cos sensowniejszego, kamera nagrywa w 30 klatkach a obraz jest strasznie rozmyty. W razie stluczki i ucieczki winowajcy, nie zobaczymy numerow rejestracyjnych,chociaz na filmie ponizej przy zatrzymaniu nie ma tragedii. Na YT znalazlem film z mozlwiosciami kamerki. 

 

Edytowane przez Haczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model 731 i lubi się zawiesić. Ale tak konkretnie, że tylko odłączenie zasilania i odczekanie aż się rozładuje pomaga, żadne przyciski wtedy nie działają. Karta SD zgodna ze specyfikacją. Wysłałem do serwisu, oczywiście wszystko jest wg nich w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 00:02, Malyboss napisał:

 

Nigdy nie miałem absolutnie żadnych problemów z kartami Kingston oraz SanDisk. Dlatego akurat te zdecydowanie polecam :thumbup:

 

Ale tylko z sprawdzonego źródła typu MM czy EAGD lub AMAZON ale AMAZON bo te Sandiski w dobrych cenach na allegro to 80% szansy na podróbkę która padnie również szybko jak Samsung  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.12.2020 o 10:59, ipsx82 napisał:

Ale tylko z sprawdzonego źródła typu MM czy EAGD lub AMAZON ale AMAZON bo te Sandiski w dobrych cenach na allegro to 80% szansy na podróbkę która padnie również szybko jak Samsung  

https://www.wideorejestratory24.info/2018/08/poradnik-jakie-karty-pamieci-do-kamer.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, szukam czegoś w miarę przystępnego cenowo w ramach prezentu dla ojca. Sam nie jestem w temacie, bo niespecjalnie przemawiają do mnie te gadżety, ale tata jeździ Hilexem z zabudową paki i ma fatalną widoczność do tyłu. Głównym więc założeniem jest wykorzystanie jako kamery cofania. Czy coś takiego jak w załączonym linku to wyrzucennie kasy w błoto, czy jednak warto?

 

https://allegro.pl/oferta/wideorejestrator-samochodowy-vordon-dvr-210-32gb-9810184206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz do busa kamerę cofania to tylko taka która montuje się na górze, przy dachu. Ułatwia ona o tyle cofanie że widać cały obrys samochodu. Bo taka zwykła jak pokazujesz (sam mam podobną) to trochę zaburza postrzeganie, bo generalnie ciężko jest wyczuć odległość do przeszkody. Pozwala zobaczyć głównie czy jest coś z tyłu czy nie ma. Także jeśli chcesz zrobić prezent to kup taka kamerę cofania:

https://allegro.pl/oferta/kamera-cofania-truck-do-traktora-ciagnika-busa-tir-7187185792?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

W zasadzie powinno się dać radę podłączyć ją do tego "lusterka" które pokazałeś. Zamiast tej w zestawie.

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odgrzewam wątek problemem...

Mam u siebie zainstalowaną kamerę 70mai A500. Problem polega na tym, że wszystkie nagrania oglądanie na tablecie czy telefonie w trybie stream przez WiFi działają bez zarzutu. W momencie kiedy pobiorę je na dysk przestają odtwarzać się poprawnie - obraz ścina się, co chwilę robi się szary, a dźwięk jest pocięty. Zauważyłem też, że nagrania zrobione wcześniej, które odtwarzane z dysku działały też przestały odtwarzać się jak należy. Karta w kamerce to ta, którą dostałem w zestawie, zresztą kartę wykluczam, bo stream przez WiFi działa. Miał ktoś taki problem i wie jak go rozwiązać? Trochę smutne jest to, że wożę urządzenie, które okazuje się z deka bezużyteczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Orear napisał:

Odgrzewam wątek problemem...

Mam u siebie zainstalowaną kamerę 70mai A500. Problem polega na tym, że wszystkie nagrania oglądanie na tablecie czy telefonie w trybie stream przez WiFi działają bez zarzutu. W momencie kiedy pobiorę je na dysk przestają odtwarzać się poprawnie - obraz ścina się, co chwilę robi się szary, a dźwięk jest pocięty. Zauważyłem też, że nagrania zrobione wcześniej, które odtwarzane z dysku działały też przestały odtwarzać się jak należy. Karta w kamerce to ta, którą dostałem w zestawie, zresztą kartę wykluczam, bo stream przez WiFi działa. Miał ktoś taki problem i wie jak go rozwiązać? Trochę smutne jest to, że wożę urządzenie, które okazuje się z deka bezużyteczne. 

Skoro są filmiki, które wcześniej działały a teraz nie działają to może wina leży po stronie kompa? Sterowniki, kodeki, drivery ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Neutrino33 napisał:

Skoro są filmiki, które wcześniej działały a teraz nie działają to może wina leży po stronie kompa? Sterowniki, kodeki, drivery ...?

Tylko, że nie działają też na czymkolwiek innym, telefonie, tablecie. A o ile komputer rzeczywiście się tam co jakiś czas aktualizuje tak tablet już jest stary i żadnych łatek nie dostaje od dawna, więc raczej nie jest to wina sterowników etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od pół roku jeżdżę z takim sprzętem i bardzo go polecam :thumbup:

https://mikavi.pl/produkt/kamera-samochodowa-mikavi-pq5-dual-lusterko-z-zestawem-parkingowym/

 

Jedno co mi teraz brakuje, żeby nagrywało w 60kl/s. Tak to jest naprawdę cacy :)

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak macie przeciągnięte przewody żeby nie wisiało w polu widzenia?

 

70mai Smart Dash Cam 1S D06 - ktoś ma, używa? 

 

Wzbraniałem się przed montażem ale te nowe przepisy a szczególnie ich ewentualnie niekorzystne zastosowanie lub nadinterpretacja przez Policję nie wyglądają zbyt obiecująco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chojny napisał:

Jak macie przeciągnięte przewody żeby nie wisiało w polu widzenia

Ja mam podpięta kamerę do bezpieczników. Potem kabel lewym słupkiem i pod podsufitką. Kamera zamocowana na górze szyby więc wystaje praktycznie tylko wtyczka.

 

Ja od kilku lat używam Viofo A119. Naklejona na szybę bo to wg mnie najlepiej. Kamera mała i w miarę dobra. 60 klatek FHD ma. 

Uchwyt jest taki że jednym ruchem ją zdejmujesz.

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, tylko na lenia idzie do zapalniczki :)

Nadmiar zwinięty tam gdzie są się go upchać.

Kamera za lusterkiem wstecznym.

Z 70mai masz nawet taki zyngiel do podważania plastików i wpychania kabla.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chojny w każdym samochodzie da się kabel wepchać w podsufitkę przy szybie przedniej. Plastik na słupku zazwyczaj trzeba zdjąć. Puścić trzeba tak co by było obok ewentualnej poduszki powietrznej. Niżej do bezpieczników tam zazwyczaj robi się miejsce gdy zdejmiesz kawałek uszczelki drzwi. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...