Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto doplacac do kamery z modulem gps? Co nam tak na prawde to daje? Nawigowac przeciez nie bedziemy. Czy wspolrzedne i predkosc na nagraniu to cos tak bardzo istotnego? Mysle nad zakupem Viofo a119s, poczatkowo chcialem z gps ale teraz sie zastanawiam czy nie lepiej wziac bez a zamiast tego zainwestowac w najwieksza karte pamieci jaka wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ptasi0r napisał:

Czy warto doplacac do kamery z modulem gps? Co nam tak na prawde to daje? Nawigowac przeciez nie bedziemy. Czy wspolrzedne i predkosc na nagraniu to cos tak bardzo istotnego? Mysle nad zakupem Viofo a119s, poczatkowo chcialem z gps ale teraz sie zastanawiam czy nie lepiej wziac bez a zamiast tego zainwestowac w najwieksza karte pamieci jaka wejdzie.

Gps w kamerze to gadżet, mi na przykład w zasadzie nie potrzebny,  jednak następną kamerkę też kupię z GPS :) Można sobie np. zgrać na mapę swoją trasę, zlokalizować wykonane zdjęcie i takie tam cuda. Dla 95% ludzi niepotrzebne i nie używane funkcje.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ptasi0r napisał:

A prawda to z tym wymogiem pod dowod? Bo przeciez latwo podwazyc dokladnosc takiego pomiaru predkosci. Chyba ze wymogiem jest geolokalizacja ale to przeciez bez sensu...

Nieprawda. 

Lidl coś tam wypuszcza w następnym tygodniu. Stosunek jakości do ceny takich gratów zawsze mieli niezły:

https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=22498

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2018 o 10:34, Sławek1 napisał:

Podobno GPS w kamerze jest konieczny aby jej zapis mógł być dowodem dla policji/sądu.

bzdura. Żeby prędkość była dowodem to musi pochodzić z urządzenia przebadanego pod kątem błędów pomiarowych (zresztą to się tyczy każdego urządzenia pomiarowego).

Prędkość dowodowa z nagrania jest obliczana przez biegłego na podstawie pkt charakterystycznych, zmierzonej rzeczywistej odległości i czasu z oryginalnego nagrania. Dlatego do takich rzeczy zabezpieczany jest oryginał nagrania na nośniku na którym został zapisany, wyklucza to wszelkie błędy i ew manipulacje przy kopiowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 13.06.2018 o 14:12, markos007 napisał:

 

polecam w 100%. Naprawdę wyraźny obraz w nocy, przez 1,5 roku żadnych problemów, minus to oddzielny nadajnik GPS ale ja przykleiłem go nad zamontowanych do szyby czołowej lusterkiem wstecznym i nic nie widać :)

http://allegro.pl/kamera-blackview-g90c-gps-ambarella-a7la70-w-wa-i6014675245.html

 

Podtrzymujesz swoją opinię ? Po wypłacie muszę się w końcu na coś rzucić. Nawet link z Alledrogo jest aktywny. Obecna cena z kartą 32 GB to 346 złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dr.elich napisał:

Jeśli chcesz pożyczę Ci na testy G1WH - mam 2 i żadna nie jest zamontowana. Ciągły brak czasu na zrobienie zasilania w podsufitce. Odebrałbym przy okazji graty od Ciebie.

Jako zatwardziały gadżeciarz, uparłem się na kamerkę z GPS, ale przyjechać po graty możesz kiedy chcesz. Albo do Przywidza, albo do roboty 7-14 do Przejazdowa.

Co do podsufitki: jak pożyczamy prąd z zasilania lampki, trzeba go przepuścić przez jakiś bezpiecznik, kondensator, czy cokolwiek? Czy 12V idzie wprost do kabla USB, tego załączonego do kamerki? Czy trzeba zbić napięcie do 5V jakimś małym zasilaczem?

 

EDIT: nie było pytania. To nie takie proste. A może i proste, tylko mi zajęłoby to ze trzy godziny z moimi wątpliwymi zdolnościami elektronika - amatora :)

Edytowane przez rydzada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rydzada napisał:

Podtrzymujesz swoją opinię ? Po wypłacie muszę się w końcu na coś rzucić. Nawet link z Alledrogo jest aktywny. Obecna cena z kartą 32 GB to 346 złociszy.

jak najbardziej, kamerka mi uratowała tyłek podczas wypadku żony (opisywany był na forum).

W tej cenie nie znajdziesz lepszej kamery, naprawdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie kamerki z tym chorym sposobem mocowania co ma ten xiaomi oraz wspomniany G1WH odpada bo ta wsuwka jest poje..... i mając G1W po tygodniu użytkowania sprzedałem bo mnie wku.... zdejmowanie z tego zatrzasku codziennie kilka razy bo jak bym zostawił w moim kochanym mieście jakim jest zapyziała Łódź, to bym po 5 minutach spędzonych w sklepie zastał wybitą szybę i wiszący kabelek od kamerki z podsufitki. Najfajniejszy system szybkiego montażu ma  blackvue ale cena chora. Kupiłem zamiennika DDPAI mini i dorobiłem do niego mocowanie od gopro  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ipsx82 napisał:

Dla mnie wszystkie kamerki z tym chorym sposobem mocowania co ma ten xiaomi oraz wspomniany G1WH odpada bo ta wsuwka jest poje..... i mając G1W po tygodniu użytkowania sprzedałem bo mnie wku.... zdejmowanie z tego zatrzasku codziennie kilka razy bo jak bym zostawił w moim kochanym mieście jakim jest zapyziała Łódź, to bym po 5 minutach spędzonych w sklepie zastał wybitą szybę i wiszący kabelek od kamerki z podsufitki. Najfajniejszy system szybkiego montażu ma  blackvue ale cena chora. Kupiłem zamiennika DDPAI mini i dorobiłem do niego mocowanie od gopro  

 

Ja mam taką:

http://www.gms.pl/pl/130/GMS_FD200C

 

Bardzo malutka. Z zewnątrz niemal niewidoczna.

 

Przyklejona do szyby za lusterkiem wstecznym, tak, że nawet w środku jej za bardzo nie widać. Współpracuje ze stacją multimedialną, która m.in. obsługuje też kamerę cofania. @rydzada, a co GPS ... mi ktoś tłumaczył, że lepiej tego nie mieć. Ja założyłem rejestrator, bo mnie policja oszukała "sławną" suszarką Iskra ;-) Miałem ok.80 - 84 km/h, a Iskra pokazała 117 km/h. Chciałem się na taką kolejną ewentualność "zabezpieczyć" i wtedy dowiedziałem się, że kamerka z GPS nie byłaby dowodem. Natomiast, może w pewnych sytuacjach wręcz przeszkadzać. Gdybyśmy chcieli coś udowodnić przy pomocy zapisu z kamerki, na którym byłyby też wskazania, że przekroczyliśmy prędkość, to na pewno mocno wtedy bysmy sobie zaszkodzili .... ;-).

 

Gdzie jest rejestrator ?

GMS rejestr.jpg

Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, piotruś napisał:

Gdybyśmy chcieli coś udowodnić przy pomocy zapisu z kamerki, na którym byłyby też wskazania, że przekroczyliśmy prędkość, to na pewno mocno wtedy bysmy sobie zaszkodzili .... ;-).

Przecież takie dane, jak prędkość, pozycja GPS, rejestracja pojazdu i model rejestratora są do ustawienia w oprogramowaniu rejestratora. To użytkownik decyduje, czy mają być widoczne na nagraniu, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Viofo A119s (w wersji bez gpsa bo tak chcialem) i jestem bardzo zadowolony. Jakosc nagrywania, jak na mala kamerke ktora mozna zgrabnie ukryc, jest bardzo dobra - szczegolnie w nocy. Sam producent czesto wypuszcza aktualizacje software kamery. Czasami sa to dodatkowe funkcje, czasami upgrade jakosci rejestrowanego obrazu. W relacji cena/jakosc to tez byl dobry wybor.

Link do tego modelu:
https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a119s2737ce552b89739686a979effdec60b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotruś napisał:

 

Ja mam taką:

http://www.gms.pl/pl/130/GMS_FD200C

 

Bardzo malutka. Z zewnątrz niemal niewidoczna.

 

Przyklejona do szyby za lusterkiem wstecznym, tak, że nawet w środku jej za bardzo nie widać. Współpracuje ze stacją multimedialną, która m.in. obsługuje też kamerę cofania. @rydzada, a co GPS ... mi ktoś tłumaczył, że lepiej tego nie mieć. Ja założyłem rejestrator, bo mnie policja oszukała "sławną" suszarką Iskra ;-) Miałem ok.80 - 84 km/h, a Iskra pokazała 117 km/h. Chciałem się na taką kolejną ewentualność "zabezpieczyć" i wtedy dowiedziałem się, że kamerka z GPS nie byłaby dowodem. Natomiast, może w pewnych sytuacjach wręcz przeszkadzać. Gdybyśmy chcieli coś udowodnić przy pomocy zapisu z kamerki, na którym byłyby też wskazania, że przekroczyliśmy prędkość, to na pewno mocno wtedy bysmy sobie zaszkodzili .... ;-).

 

Pal licho dowody. Nie do końca o to mi chodzi. Dowody bardziej z parkingów i stłuczek przy niewielkich prędkościach, wymuszenia pierwszeństwa i takie tam. A GPS jest mało potrzebnym, ale fajnym gadżetem. Lubię się pobawić z mapami, statystykami km, km/h, czasem jazdy... zarówno przed jak i po podróży. Takie małe zboczenie inżyniera. 

Co do uchwytu, to zaczepy są padliniastym rozwiązaniem. Fakt. Na szczęście w Gdańsku sporadycznie zostawiam auto, zwłaszcza w "ciemnych ulicach". Nie planuję ściągać kamerki częściej jak kilka razy w roku. 

A słynna iskra ustrzeliła mnie parę lat temu. Chyba 94/50 ;) Zadupie, żywej duszy, ale teren zabudowany. Werdykt: 400zł. Padał deszcz, nie przyjąłem mandatu, powiedziałem, że iskra oszukuje podczas opadów. Do tego mierzyli stojąc przy słupie z transformatorem. Zrobiłem fotki  ...tego deszczu i transformatora :) Odpuścili. Nie wysłali sprawy do Sądu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rydzada napisał:

Co do podsufitki: jak pożyczamy prąd z zasilania lampki, trzeba go przepuścić przez jakiś bezpiecznik, kondensator, czy cokolwiek? Czy 12V idzie wprost do kabla USB, tego załączonego do kamerki?

 

2 x NIE :)

 

18 godzin temu, rydzada napisał:

Czy trzeba zbić napięcie do 5V jakimś małym zasilaczem?

 

Konieczna będzie przetwornica napięcia 12VDC / 5VDC, której wyjście będzie zakończone małym USB.

Na przykład taka:     https://allegro.pl/przetwornica-dc-dc-12v-na-5v-3a-micro-usb-i6309191006.html

 

18 godzin temu, rydzada napisał:

EDIT: nie było pytania. To nie takie proste. A może i proste, tylko mi zajęłoby to ze trzy godziny z moimi wątpliwymi zdolnościami elektronika - amatora

 

Eee, nie przesadzaj. Montaż jest banalnie prosty. Poniżej parę wskazówek:

 

https://forum.subaru.pl/topic/82203-demontaż-panelu-oświetlenia-nad-lusterkiem-forester-sg/

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Malyboss napisał:

Konieczna będzie przetwornica napięcia 12VDC / 5VDC, której wyjście będzie zakończone małym USB.

Na przykład taka:     https://allegro.pl/przetwornica-dc-dc-12v-na-5v-3a-micro-usb-i6309191006.html

 

Eee, nie przesadzaj. Montaż jest banalnie prosty. Poniżej parę wskazówek:

 

https://forum.subaru.pl/topic/82203-demontaż-panelu-oświetlenia-nad-lusterkiem-forester-sg/

 

Dziękuję za podpowiedź. Faktycznie, żadna filozofia, mając taką przetwornicę. Dwa luty, koszulka termokurczliwa/taśma i gotowe. Tylko trzeba kupić z końcówką mini-USB i upewnić się przed zakupem, że wejdzie takie pudełko w "dziurę" przy lampce w podsufitce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rydzada napisał:

Tylko trzeba kupić z końcówką mini-USB i upewnić się przed zakupem, że wejdzie takie pudełko w "dziurę" przy lampce w podsufitce.

 

U mnie zmieściło się bez problemu - ale zawsze można zapytać sprzedającego o wymiary.

I nie pomyl biegunów zasilania +12 VDC przetwornicy - gdzie + a gdzie - to trzeba będzie oczywiście znaleźć sobie za pomocą multimetru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, rydzada napisał:

który działa po przekręceniu stacyjki

zdecydowanie tak, bo jak zrobisz na stałe bez zabezpieczenia przed rozładowaniem akumulatora to możesz rano się zdziwić że auto nie chce odpalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ipsx82 napisał:

zdecydowanie tak, bo jak zrobisz na stałe bez zabezpieczenia przed rozładowaniem akumulatora to możesz rano się zdziwić że auto nie chce odpalić. 

Nie przesadzaj. Mam tak podłączoną kamerę VIOFO A119S. Pobór prądu 200mA. Musiałbym ze dwa tygodnie nie ruszać samochodu, by 65Ah akumulator poczuł  brak prądu.

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rydzada napisał:

No dobra, ale szukać plusa, który działa po przekręceniu stacyjki? Czy który daje prąd cały czas?

 

Do tej pory pisaliśmy o zasilaniu kamerki z +12 VDC lampki w podsufitce, a ta jest załączana dedykowanym przyciskiem, i działa nawet po wyłączeniu zapłonu. I ja tak własnie mam. Jak chcesz załączyć kamerkę - wciskasz przycisk od lampki, i uruchamiasz kamerkę. Plus tego rozwiązania jest taki, że nie ma w tym żadnej filozofii, i nie trzeba nic dodatkowo kombinować. Minus - to oczywiście to, że po zakończeniu jazdy trzeba pamiętać, żeby zasilanie tym samym przyciskiem wyłączyć. Dlatego ja mam w miejscy żaróweczki pasażera diodę sygnalizacyjną, która mnie informuje, czy kamera  jest załączona, czy nie. Zasilanie +12 VDC po zapłonie ma tą korzyść, że nie musisz o tym pamiętać żeby ją wyłączyć, ale więcej kombinowania i rozkmniniania, skąd te +12VDC po zapłonie "ukraść" ;) 

 

14 godzin temu, ipsx82 napisał:

zdecydowanie tak, bo jak zrobisz na stałe bez zabezpieczenia przed rozładowaniem akumulatora to możesz rano się zdziwić że auto nie chce odpalić. 

14 godzin temu, WOJO napisał:

Nie przesadzaj. Mam tak podłączoną kamerę VIOFO A119S. Pobór prądu 200mA. Musiałbym ze dwa tygodnie nie ruszać samochodu, by 65Ah akumulator poczuł  brak prądu.


W sumie racja :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, WOJO napisał:

Nie przesadzaj. Mam tak podłączoną kamerę VIOFO A119S. Pobór prądu 200mA. Musiałbym ze dwa tygodnie nie ruszać samochodu, by 65Ah akumulator poczuł  brak prądu.

Wcale nie przesadzam , 65Ah  masz po naładowaniu do pełna w rocznym akumulatorze ale w 5 letnim podczas mrozów -15 jego pojemność spada nawet do 30Ah i przy rozruchu rano w takie mrozy liczy się każdy mA bo może zdecydować o tym czy uruchomisz auto czy nie po weekendzie stania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...