Jump to content

Forester 2.0 xt upgrade - Turbo? downpipe? katalizator?

Cube
 Share

Recommended Posts

Szanowni,

Bawię się troszkę z moim Forkiem. Hamowanie i zawiecha zrobione. Teraz chcialbym go troszke podstroic i dotlenic ;)

Czy wymiana turbiny na TD04L ma sens?

Czy mozecie polecic sensowny swap w zakresie downpipe i katalizatora?

Pozdr!!

Edited by Cube

Najlepiej bedzie, jak rozpoczniesz od rozmowy z tunerem - powie Ci co wymienic ew. itp.

Nie jestem pewien czy do lekkiego podniesienia mocy koniecznie musisz wymieniac downpipe - na chyba takim samym GT daje rade przy ok. 210-220KM. Nie wiem, czy STi GC8 maja dokladnie taki sam downpipe - ale na seryjnym robia 280 i tez jest ok.

Zalezy jak daleko chcesz isc i jak bardzo chcesz byc ok z przegladami i prawem ;) Mozna ew. zalozyc dekata - ale czy trzeba? Na to pytanie znow najlepiej Ci odpowie wybrany tuner, jak powiesz mu czego oczekujesz.

Przy czym - z autopsji, czyli z tego, jak sam nadal nie umiem jezdzic swoimi subaru :) - nadal uwazam, ze najlepiej spokojnie przeznaczyc te kase, jak wyzej, na opony, paliwo i jezdzenie.

Przy czym - z autopsji, czyli z tego, jak sam nadal nie umiem jezdzic swoimi subaru :) - nadal uwazam, ze najlepiej spokojnie przeznaczyc te kase, jak wyzej, na opony, paliwo i jezdzenie.

oraz kursy jazdy Subaru...

• Upvote 1

oraz kursy jazdy Subaru...

i hamulce,

btw, zamiast oszczędzac trzeba buło brać 2.5xt. pewnie po modach na to samo wyjdzie cenowo ale w 2.0 będzesz miał prawie limit a 2.5 serię.

Ja zrobiłem zdecydowana większość chciejst ze swojej listy nie licząc silnika i nadal nie planuję go modować a forek nauczyl sę skręcać i hamować.

Słusznie mówicie, bo po szkole jazdy, upalankach itp można zacząć precyzować czego się chce no i w moim przypadku nie mocy.

pozdrawiam

Edited by AdaSch