Jump to content

Bulgot, ale cichy...

wojru
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam w swojej wolnossącej Imprezie założony tłumik końcowy Prodrive 2,5 cala oraz kolektor różnoodległościowy. Bulgocze wdzięcznie, ale jest trochę za głośno. Jak wyciszyć zbyt głośny dźwięk pozostawiając lekki pomruk boksera. Dodam, że są założone wszystkie katalizatory i do oryginalnego tłumika środkowego(o ile to coś jest tłumikiem) jest oryginalna średnica rur wydechu 2 cale. Myślałem o założeniu środkowego tłumika z WRX w miejsce obecnego, co o tym sądzicie. Pomoże? Z góry dzięki za pomoc.

Nagranie nie odzwierciedli głośności, w dalszej trasie zbyt głośny wydech jest meczący. Wolałbym pozostać przy końcówce Prodrive. Wiem, że kiedyś na forum był wątek o wyciszeniu, właśnie przez wymianę środkowego tłumika. Dalsze sugestie mile widziane.

który rok? w 125km nie ma środkowego. Może katy wypalone

Jak chciałeś bulgot to wóz albo przewóz :rolleyes: Tylko wymiana puszki ,chyba że masz kase na nowe katalizatory (o ile to ich wina)

W watku "bulgotowym" przecież pisze pare razy ,ze niektórym sie to chepie i wracają do serii B)

Katalizatory są raczej sprawne, przy oryginalnym wydechu było cicho, ale nie był wtedy rury 2,5 cala od przedostatniej puszki (jeżeli to nie tłumik).

post-4474-0-67613900-1365424694_thumb.jpgAuto z 2004, przebieg 106 tys. km

post-4474-0-15192100-1365424177_thumb.jpg

Ta puszka to rezonator, w serii nie ma tam chyba żadnej waty/wytłumienia. Wszystko "zostaje" w drugim kacie.

Po co dałeś 2.5" aż od kata , jeżeli to 125 ,a nie 160km to jesteś chyba na minus pod względem dynamiki :wacko:

no i może też przez to masz głosniej

Edited by Matiz

Stara rura przed tłumikiem była skorodowana, dlatego zastąpiłem ją 2,5 calową z nierdzewki. Spadku mocy nie odczuwam. W WRXie jest też taki rezonator czy tłumik środkowy?