Skocz do zawartości

Awaryjność silnika i skrzyni biegów - czemu jest tyle info dotyczących remotnów tychże podzespołów


kudlatypawelek

Rekomendowane odpowiedzi

Forester 2,0 DOHC nie jest szybkim (w kategorii wyprzedzania) samochodem (w gamie subaru). Do tego relacja cena/efekt jest jedna z najgorszych w tej marce - Forestery są najbardziej popularnym modelem i przez to najdroższym w zakupie. Rzuć okiem na Legacy 2003-2009 i porównaj ich ceny.

Potem wsiądź i do Legacy i do Forestera. Zanim przejdziesz nawet 1 metr będziesz wiedział gdzie jest różnica w klasie aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też myślałem nad jakimś GTkiem, albo Impreza New Age. Ale GT musiałby mieć turbo i nawet jeżeli trafię autko z rocznika 00-01 to ono i tak będzie miało ~13 lat, więc ryzyko awarii wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale GT musiałby mieć turbo

 

GT ma turbo. Na tym m.in. polega jego GT :) . Poza tym możesz jeszcze rozpatrywać WRX-a (kombi są tańsze niż sedany) od 2001 do może 2003-4 w pieniądzu podobnym do Forka DOHC. I lepiej kupić tańszy wóz i mieć zapas gotówki niż droższy i nic sobie nie zostawić na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym GT to my bad :blush:, miało brzmieć, że ma turbo. Zastanawiam się też, czy nie lepiej celowac w auta z większym przebiegiem, ale po remoncie silnika, niż z mniejszym ale wciąż czekającym na swoje "5 minut" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego wątku i nie śmiecić w innych zapytam o taki egzemplarz: http://otomoto.pl/su...C28153695.html . Wart uwagi? Nie jest tani, a może okazać się pułapką....

Edytowane przez kudlatypawelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego wątku i nie śmiecić w innych zapytam o taki egzemplarz: http://otomoto.pl/su...C28153695.html. Wart uwagi? Nie jest tani, a może okazać się pułapką....

 

Link błędny albo wygasł, otomoto mówi, że jestem w lesie :D

 

skasuj kropkę na końcu linka :P:D

 

http://otomoto.pl/subaru-impreza-C28153695.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

skasuj kropkę na końcu linka :P:D

 

 

Ano :biglol: my bad. Ładnie utrzymana z zewnątrz widać :) Cena wydaje mi się adekwatna do przebiegu a i tak pewnie da sie coś urwać. Szkoda że nie ma zdjęć ze środka. Jeśli opis nie kłamie to sam brałbym pod uwagę gdyby moneta się zgadzała. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jest Forum i można prosić kogoś o pomoc:) Niestety używane auta, nie tylko subaru to zawsze loteria, i dobrze jest sprawdzić wszystko przed zakupem.

Wychodzi na to, że łatwiej będzie kupić zadbane Legacy, może to i dobrze, jak się trasa trafi to będzie wygodniej ;) Dzięki jeszcze raz wszystkim za odpowiedzi, mam już sporo rozjaśnione, zielone strzałki poleciały :)

 

Najlepiej wg mnie celować w wolnossaka Imprezę z 1998 - 2000 roku. Oczywiście sprawdzić przede wszystkim tylne nadkola od wewnątrz (tam często perforacje są od rudej :wacko: ). Wzmożyć czujność przy młodym właścicielu :twisted:

Jak trafisz dobry egzemplarz to powinieneś zmieścić się w 9-10k zł

Moja została kupiona od szkoły nauki jazdy :mrgreen:

 

 

 

Czyli wychodzi na to, że powinienem celować w Forka gen2 po face liftingu - miały 158km NA i rocznikowo podobne Imprezy NA. Dla mnie 125km to raczej mało, bo auta potrzebuję do sprawnego przemieszczania się Gorzów-Poznań-Gorzów dwa razy w tygodniu. Trasa jest raczej z gatunku tych podłych i jest sporo wyprzedzania. Niestety rocznikowo nowsze Subarynki są sporo droższe, więc chyba będe musiał zrewidować moje plany i zacząć rozglądac się za japońcami w ośce i motorami NA (myślę o Mazdzie 3/6)

 

A ta trasa to autostrada, krajówka, czy co?

 

 

 

Wg. Archiwum allegro sprzedawany jest od sierpnia zeszłego roku.

Wygląda super odpicowane z zewnątrz. Przy kupnie oczywiście do warsztatu ogarniającego subaru pojechać i sprawdzić.

A przy kupnie 10+ letniego auta z wiatrakiem zawsze lepiej mieć w kieszeni 10k zł na niespodzianki.

 

Przede wszystkim nie napalać się na auto, bo to zaćmiewa strasznie ocenę.

 

#Edit:

Co do tematu wątku:

Myślę że większość wątków dotyczących awarii dotyczy samochodów uturbionych (impreza, forek), używanych troszkę mocniej zgodnie z przeznaczeniem :P (przez któregoś właściciela :mrgreen: ), źle naprawionych :evil:, albo niezadbanych.

 

Pomijam te zmontowane na szybko tylko żeby je sprzedać :facepalm:.

Trzeba mieć albo szczęście, albo szukać dokładnie i przemyśleć kupno. A i tak nie ma 100% pewności czy akurat w używanym samochodzie coś nie zrobi papa.

Edytowane przez Dzixd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Dzixd, Dzięki za cenne uwagi, wezmę je pod rozwagę, chociaż bardziej się nastawiam na Legaca, to nie powiem, że jak się trafi ładna Impreza to też chętnie, obejrzę i ewentualnie zakupię :) mam tylko nadzieję, że jak przyjdzie moment oglądania aut, to emocje nie wezmą góry na rozsądkiem :)

Edytowane przez Miskoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie powoli dociera, że musze mieć 30k+ i jeżli to ma być auto spod znaku plejad to jedynie Impreza N/A z tym motorem ~160KM. W wersji kombii jest to raczej kanapowóz (zwykłe przednie fotele i ogólna "spokojniejsza" charakterystyka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie powoli dociera, że musze mieć 30k+ i jeżli to ma być auto spod znaku plejad to jedynie Impreza N/A z tym motorem ~160KM. W wersji kombii jest to raczej kanapowóz (zwykłe przednie fotele i ogólna "spokojniejsza" charakterystyka).

 

A planujesz zagazowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, only petrol, żadnego gazu.

 

To 160~KM to DOHC?

 

Jeżeli tak, to przy zagazowaniu musiałbyś częściej zawory regulować ( co 50 -70 k km) a w DOHC to chyba na szklankach trzeba. No i niewygodnie na samochodzie to robić. :evil:

Edytowane przez Dzixd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...