Jump to content

OBK H6 z dużym przebiegiem - bać się?

nevada
 Share

Recommended Posts

Od pewnego czasu poszukuję OBK H6, aktualnie mam na oku egzemplarz MY04, od nowości w jednych rękach, serwisowany od samego początku aż do teraz w ASO, z przebiegiem 260 tys. km. I tu właśnie pojawia się pytanie czy to dużo i czy wogóle warto brać pod uwagę zakup auta z takim przebiegiem? Generalnie auto robi dobre wrażenie, jest dobrze utrzymane, było regularnie serwisowane (widziałem całą historię), z grubych spraw miało wymienione oba katalizatory razem z sondami (ok. 80 tys. km temu), poza tym typowo ekspoloatacyjne kwestie (oleje, filtry, hamulce, paski itp.). Czego można się spodziewać w OBK przy takim przebiegu, jakie niespodzianki mogą się przytrafić? Czy dla silnika H6 i skrzyni taki przebieg to już raczej końcówka, czy też można się spodziewać że przejeździ jeszcze kilkadziesiąt tysięcy?

Będę wdzieczny za wszelkie opinie i sugestie bo mam spory dylemat.

Od pewnego czasu poszukuję OBK H6, aktualnie mam na oku egzemplarz MY04, od nowości w jednych rękach, serwisowany od samego początku aż do teraz w ASO, z przebiegiem 260 tys. km. I tu właśnie pojawia się pytanie czy to dużo i czy wogóle warto brać pod uwagę zakup auta z takim przebiegiem? Generalnie auto robi dobre wrażenie, jest dobrze utrzymane, było regularnie serwisowane (widziałem całą historię), z grubych spraw miało wymienione oba katalizatory razem z sondami (ok. 80 tys. km temu), poza tym typowo ekspoloatacyjne kwestie (oleje, filtry, hamulce, paski itp.). Czego można się spodziewać w OBK przy takim przebiegu, jakie niespodzianki mogą się przytrafić? Czy dla silnika H6 i skrzyni taki przebieg to już raczej końcówka, czy też można się spodziewać że przejeździ jeszcze kilkadziesiąt tysięcy?

Będę wdzieczny za wszelkie opinie i sugestie bo mam spory dylemat.

Umów się do najbliższego ASO Subaru, a najlepiej do tego, w którym auto było serwisowane. Zapłacisz 420 zł i będziesz wiedział. Ja swojego kupiłem z przebiegiem ponad 300 tys. km. i cieszyłem się jak dziecko, że mam auto z niekręconym przebiegiem. Przez ostatnie 13000 km poza eksploatacyjnymi tylko regeneracja alternatora. Ale to starszy model, zdaniem jednego z warszawskich ASO bardziej żywotny.

Ostatnio widziałem ogłoszenie ,gdzie Outback H6 z 2004 roku miał 360 tys km , raczej w wolnossących silnikach duży przebieg to nie problem.

Ja kupiłem tego z przebiegiem 360 tys i nic mu nie dolega ,bo był serwisowany od początku do końca.Skrzynia biegów była wymieniana koło 300tys.Ja mam do zrobienia tylko gumy w wahaczu i to tyle .No i jeszcze .....................................kupić aktualne płyty do nawigacji :P

Bać się ale nie rezygnować. Wszystko zależy od stanu technicznego i ceny chociaż w tym przebiegu zawsze coś może klęknąć. Daj znać jak się skończyło. Czy podjąłeś wyzwanie. Za darmo nic nie ma. :)

Skrzynia biegów była wymieniana koło 300tys.

Właśnie takich niespodzianek się obawiam. Niby wszystkie przeglądy były robione zgodnie z zaleceniami ASO ale to przecież nie gwarantuje wiecznej trwałości. Wymiana skrzyni to już poważna operacja.

Bać się ale nie rezygnować. Wszystko zależy od stanu technicznego i ceny chociaż w tym przebiegu zawsze coś może klęknąć.

Tu jest właśnie dylemat- wyższa cena i mniejszy przebieg czy większy (dużo) przebieg i niższa cena (ok. 25%), a różnica w cenie na ew. naprawy? Zdaję sobie sprawę że na takie pytanie ciężko odpowiedzieć.

Jeszcze pytanie: Czy przy tym przebiegu H6 powinno mieć już regulowane luzy zaworowe? Tej operacji nie widziałem w historii serwisowej.

W książce serwisowej nie wszystko jest wpisywane ,skontaktuj się z serwisem ,to więcej się dowiesz.

Co do ceny to ja nie miałem tego problemu ,bo kupiłem go 50%taniej :)

Widziałem całą historię w serwisie, nie tylko w książce. Nie bylo wzmianki o regulacji luzów. Auto jest sprzedawane przez ASO, dlatego rozważam sprawdzenie stanu w niezależnym serwisie.

Tylko że średni koszt regulacji luzów zaworowych to ok. 3 tys. wiec lepiej sprawdzić ich stan. Moj mechanik twierdzi że H6 bez gazu wytrzymują średnio 250-350 tys. Niestety żeby stwierdzić w 100% jaki jest stan luzów trzeba jechać do serwisu który ogarnia Subaru, przy okazji sprawdzą stan automatycznej skrzyni.

Niewyobrażam sobie kupna takiego samochodu z takim przebiegiem bez inspekcji w zaufanym warsztacie

Nie dalej jak miesiąc temu miałem podobne dylematy kupując H6 z przebiegiem 170 tys. a nie jest to moje pierwsze Subaru.

Jeżeli miał wymienione katy, to ktoś musiał o dbać. Inny kasowałby błędy i się nie przejmował :) Wymiana katów w H6 to koszt niemiały, w ASO to kilka ładnych tysięcy PLN.

Problemy z luzami zaworowymi jeżeli są, to będzie je czuć na postoju i w czasie jazdy (falowanie obrotów, itp.).

Podobnie ze skrzynia też powinno być czuć w czasie jazdy, w serwisie nikt automatu nie sprawdzi, ewentualnie błędy w kompie i poziom oleju.

Myślę, że dobrze utrzymane H6 wytrzyma jednak więcej niż te 300 czy 350 tys. km. Mimo wszystko to silnik wolnossący, benzyna, nie jakiś diesel z turbiną. Sprawdzić trzeba i tyle, ryzyko jest zawsze. Z Subaru problem jest inny, jak się nie sypie, to super, ale jak coś się zepsuje, to trzeba mieć portfel pełen...

Sam mam H6 z przebiegiem 175 tys. km i czasami myślę, co tam może walnąć. Ale z drugiej strony może i walnąć auto z przebiegiem 50 tys. km, więc normy nie ma...

• Upvote 1

Wymiana katalizatorów w aso to podobno ok. 12 tys, nie sądze żeby ktoś je wymieniał na orygiały , poza tym kolega nevada napisał że wymienione był a obydwa katalizatory , a faktycznie to są tam raczej 3 i w razie gdy się pierwsze posypia to ten trzeci też trzeba wymienić (niektórzy go wycinaj wtedy). Podobno katy w H6 zapychaja sie właśnie przy takich przebiegech, żeby temu zapobiec trzeba co jakiś czas czyścić kolektory. Poza tym w H6 zdarza się że padają uszczelki pod głowicami, i tutaj jest na to rada żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia , trzeba co jakiś czas wyczyścić chłodniece (trzeba ją wyciągnąć do tego).

Regulacja zaworow jest co prawda droga, ale nie jest częsta. Pamiętajmy, że mówimy o aucie 250KM i to AWD jeżeli odniesiemy to do konkurencji to w każdym aucie znajdzie się drogi element, typu drogie tarcze, napęd czy drogi rozrząd. Jak dla mnie to wole ustawiać zawory, które są przewidywalne i jak się je sprawdza to nie ma możliwości posypania się silnika w trasie niż rozrząd, który zawsze ejst pewnym ryzykiem w uźywanym aucie - a w H6 o tej jeden problem mniej.

Katalizatorami też zbytnio bym sie nie przejmował, bo każde auto je ma i tez mogą paść, zawsze przy takim używanym aucie mozna przemyśleć instalacje używki czy dobrać coś uniwersalnego i nie przejmować się cena nówek w ASO - to zmarweinie dla aut 1-2 letnich bez gwarancji.

Poza tym to w tym aucie nie ma co prawda co się psuć, tj kolega napisał to nie turbo diesel :)

Bardzo dziękuję za wszyskie uwagi i sugestie, moja wiedza dot. OBK znowu się poszerzyła o kolejne cenne informacje.

Tym razem nie podjąłem wyzwania i nie zdecydowałem się na egzemplarz, o którym pisałem powyżej, ale mam nadzieję że w najbliższej przyszłości trafi się inny na widok którego pomyślę "tak, to ten" ;-)

• 2 weeks later...

Bez przesady. Co to za przebieg 260 tysiecy... Wiekszosc aut i tak jest krecona z po nad 300 i wiecej do tych 180 sprzedazowych. ;)

• 4 years later...

UP - podziel się kolego rezultatem dla osób z podobnym dylematem. Z opisu wynika, że nadal jeździsz tym autkiem - zatem zakup należy uznać za udany? :-)

Jakieś niespodzianki, zwłaszcza z tych kosztowniejszych?

• 2 months later...

Temat stary, ale według mnie REALNY przebieg 260 tkm to nic strasznego w tym silniku i tej generacji. Bez problemu powinien 450-500 tkm zrobić, pod warunkiem że byc uczciwie serwisowany.

Inna sprawa, jeśli na liczniku jest 178.534 km a w rzeczywistości o 200 tkm więcej - auta na zachodzie (szczególnie niemcy) jeżdżą znacznie więcej i nie ma co wierzyć w prebiegi po 10 tkm rocznie w tej klasie samochodzie. Nawet jeśli handlarz pokaże "książkę serwisową" i inne kwity. Dobre auto jest znacznie droższe niż w PL, a gdzie koszty sprowadzenia, opłaty, picowanie/kręcenie i zarobek handlarza?.

10 godzin temu, jaro555 napisał:

. Dobre auto jest znacznie droższe niż w PL, a gdzie koszty sprowadzenia, opłaty, picowanie/kręcenie i zarobek handlarza?.

I to cała prawda w którą w czasie zakupu odpychamy od siebie.:toobad: